Uzmana sorun

LLC veya IP: bir seçim yapmak?

LLC veya IP, bu genellikle iş başarısına bağlıdır nedeniyle: Acemi girişimciler genellikle optimum olanı onlar için iş formu düşünüyorum. Bu yazıda,, iş bu formların arasındaki temel farklılıkları dikkate okuyucular doğru seçimi yapmak yardımcı olmak için avantaj ve dezavantajları tanımlar. en tanımı ile başlayalım:

Ltd - bir veya birkaç kurucuları tarafından oluşturulabilecek bir limited şirket, tüzel,. kurucuları gerçek ve tüzel hem kişiler olabilir.

IP - olan bir birey girişimci, olmadan girişimci faaliyetlerde yani gerçek kişi tüzel kişiliği oluşturan.

Şimdi farklılıkların doğrudan geçin.

sorumluluk:

IP bile hariç tüm varlıklarının, kapatılması sonrasında yükümlülükleri sorumludur, ancak hangi sanat uyarınca para cezası verilmiş edilemez. 446 Medeni Usul Kanununun Rusya Federasyonu.

LLC üyeleri 10 000 ruble olan miktar hangi yetkili sermaye yaptığı katkılardan, bedenine uygun. Toplumun kapattıktan sonra geçersiz olacaktır

Kayıt:

SP oldukça basit Kayıt: belgelerin sadece asgari dizi. Kayıt toplumda yapılır, devlet ücreti 800 ruble olduğunu. Kurucu bir kişidir.

Ltd biraz daha karmaşık olarak: o belgelerin etkileyici bir paket hazırlamak ve merkez ofis yasal adreste yapılır 4000. Kayıt miktarda ücret ödemek gerekir. Kurucular 50'ye kadar olabilir: Fiziksel ve tüzel kişiler.

gelirler:

şirketin sahibi temettü şeklinde bir kar elde yeteneği,% 9 ödenen vergi sahip olduğu ise SP serbestçe, gelir imha edebiliriz

Vergi ve iş yönetimi:

SP iş yapan mutlaka bir çek hesabı ve baskı yoktur. Ancak, yaklaşık nakit disiplin unutulmamalı. Buna ek olarak, IP için, üretmek ve vergilendirme sistemlerinin seçimi ile ilgili olarak) bira hariç alkol (satmaya yasak faaliyetlerin türleri (örn üzerinde kısıtlamalar vardır, aşağıdaki seçenekler :. OCHO halatlar fora UTII patent UAT mevcuttur.

Ltd güncel bir hesabı olmadan çalışmasına ve baskı yapamaz. faaliyet türleri ile ilgili kısıtlamalar rejimler patent haricinde IP için aynıdır vergi değil.

Muhasebe:

IP için muhasebe gelir ve gider kitaplara muhasebesiyle mutlaka yeterli değildir. Ancak, hazırlayıp (vergi rejimi uyarınca farklıysa) IP gereklidir üç aylık veya yıllık olarak vergi beyannamelerini almaya. ücret çalışanlar varsa ek olarak, Emeklilik Fonu ve Sosyal Sigorta Fonu'na raporların gönderilmesini sağladı.

Herhangi bir vergi rejimine Ltd muhasebe kayıtlarını tutmak ve mali tablolarını sunmaları yükümlüdür. Ayrıca, vergi rejimine bağlı üç aylık veya yıllık geçiş vergi olmalıdır. Emeklilik Fonu ve Sosyal Sigorta Fonu'na Raporlama zorunludur.

Çalışanlar ve prim:

Tek bir girişimci çalışanları olmadan çalışabilir. Ancak, ne olursa olsun etkinliği yürütülen olup olmadığını ise, SP kendileri için emeklilik fonuna sabit ödeme ödemek zorundadır. 2013 yılında, ödeme miktarı 35 664,66 ruble olduğunu.

kuruluşundan bu yana Limited Şirket poliçe olarak kaydedilir. CEO bir işe çalışanın. Ancak, yükümlülük yıllık sabit ödemeler bulunmadığını göstermiştir ödemek. etkinlik yürütülen değilse - hiçbir şey ödemek.

cezalar:

IP Şirketi daha cezaları önemli ölçüde daha az doğal kişidir çünkü. mahkeme dışında SP 5.000 ruble kadar para cezası verilebilmektedir., şirket için ceza miktarı 50 000 ruble olsa da. ve daha fazlası.

yatırımlar:

yatırımcılar nedeniyle yatırım planı yeterince zordur reçete için SP az çekici olduğunu kurucularından biri alınamıyor yatırımcı, ek olarak, SP ortakları ve yükleniciler daha az güvendir.

Bir yatırımcı ona çıkarılmış sermayesinin bu bölümü için, kurucuları arasında girebilirsiniz.

Böylece, LLC ve IP arasındaki temel farklar incelendiğinde, ancak bu liste ayrıntılı değildir. İdeal seçeneği tüm olası sağlamak, iş ve yaşam uçucu olan yok. faaliyeti sırasında, her zaman vergi sistemini veya kuruluş yasal formunu değiştirebilir. Bu iş genişletmek ve tanınan bir marka oluşturmak ve başlıca müşterileri ve tedarikçileri ile çalışmak için planlıyorsanız, sen LLC oluşturma hakkında düşünmek gerektiğini belirtmekte fayda vardır.

Başarı iş ve bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.