SağlıkTıp

Meni. sağ ve kod çözme sonucunu geçirin

Semen analizi hamile kalmak isteyen bir çift geçmesi gereken en önemli testlerden biridir. Bu mikroskop altında gerçekleştirilir erkek sperm, ayrıntılı bir çalışmadır. İnsanın yeteneklerini belirlemek için geçmesi gereken Meni, çocuğun gebe, çift uzun süre gebe başarısız bir sorun belirlenmesini sağlar. Sonuçta, sperm sayısı, hareketliliği, bu süreçte önemli bir rol oynar.

analiz teslimatı için hazırlanması

Gerçek şu ki insanın sonuçlarının analizi için iyice kendi teslimat için hazırlamalıdır.

 1. tarihinden önce 3-4 gün cinsel ilişkiden kaçınmaları önerilir. perhiz uzun dönem boyunca sperm miktarı üzerinde önemli bir etkisi olmayacaktır ve bu nedenle gerekli değildir.
 2. sperm hareketliliğini etkileyebilir alkollü içecekler, sigara, ilaç alımı arifesinde kullanılması tavsiye edilmez.
 3. o analizini teslim olmadan önce sauna veya buhar banyosunda arifesinde, sıcak bir duş almak için gerekli değildir.

Nasıl test yaptırmaktan?

Meni, bir adam, sadece çok ikna edilince özel bir tedavi gerektirir karar verilir bazen geçmektedir. Bu nedenle, analiz elde ana yöntemi - mastürbasyon. Sıkı bir vidalı kapaklı özel steril kap içinde tüm sperm toplamak için gereklidir. Teorik olarak, hastane içinde hem de evde analizini koyarak olasılığı, ancak birçok tıbbi kurum kurumun duvarlarından sadece malzeme çalışma almak ve birkaç nedeni vardır. Malzeme boşalma bir saat sonra en fazla laboratuara teslim edilmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda, sperm yok olmasını önlemek amacıyla, sıcaklık değişimlerine maruz bırakılması gerekir.

Kod çözme sonuçları

Deşifre , semen analizi hemen hemen her özel klinikte olabilen geçmek, bu çok sayıda kilit görevde içerir.

 1. 3 ila 5 mililitre ejakülat hacmi normal kabul edilir. Yetersiz genellikle malzemenin taşınması sorunlara bağlı ama aşırı iltihaplanma varlığına işaret edebilir.
 2. Renk. Gri, sarı, beyaz - kuralları varyasyonları. Renk gıda ihtiva boyalar bağlı olarak değişebilir, çünkü özellikle, bu parametre teşhis değeri vardır.
 3. Seviye Ph. Normal değeri - 7.8 - aralığında 7.2.
 4. Viskozite - 0,5 cm'dir.
 5. Sperm konsantrasyonu -. Mililitrelik eyakulyanta başına 20 milyondan fazla.
 6. Sperm hareketliliği - önemli bir göstergedir analizi. ile aktif olarak hareketli sperm sayısı eğer, normal kabul doğrusal hareket 25'ten fazla% 'dir.
 7. sperm oluşum morfolojisi. döllenme yeteneğine sahip olan, normal şekilleri spermazoidov miktarını belirler daha az önemli bir faktördür. % 20'den fazla - tatmin edici bir değer.
 8. canlı sperm yüzdesi - bir göstergesi doğrudan% 50 veya daha fazlasının endeksi için doğal bir yolla mümkündür anlayışına olasılığına ilişkin.

Bu sperm anlaşılacağı değil tüm parametreler olduğunu. Geçiş analizi elbette gereklidir, ancak vasıflı çalışanın sonucu sonuçlarının doğru yorumlanması için sağlamak.

Nerede bağışlamak?

Meni analizi nereye teslim edileceğini sorulması üzerine yansıtmak için yararlıdır. mümkün olduğunca rahat - durumda sonuç güvenilir olması sağlanır kanıtlanmış özel bir klinikte ve adam analizini almak zorundadır hangi koşullara uygulamak daha iyidir. Yani, tıp kurumunun durumuna bağlı olarak değişebilir ve kamu hastanesinde olabilir fiyat olan semen analizi, geçmektedir. Ancak şartlar altında bu durumda sizin sevilen biri memnun etmek pek mümkün analizi toplamak zorunda kalacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.