ÇirkinlikBahçıvanlık

Marigold: büyüyen ve bakan

Doğada, dikkatimizi çeken çok sayıda çiçek var. Bugün size marigoldlar gibi güzel ve uzun çiçek açan çiçekleri anlatmak istiyorum. Onların kendilerine çok fazla ilgi göstermesini istemediği için onları herkes tarafından zorla yetiştiriliyor.

Marigolds - güzellik, dekorasyon, bir arada kullanın

Hayatında en az bir kez görmek için, mutlaka sahip olduğunuz marigoldlar, belki de, o zaman bu şekilde adlandırıldıklarını bilmiyordunuz. Marigolds, Srednotsvetnyh ailesine ait, 80 cm yüksekliğe ulaşıyor. Yaprakları ince fakat parlak sarıdan zengin bir turuncu tonuyla biten çeşitli renklere sahip olabilirler. Büyümelerinin vatanları Güney Amerika'dır, burada marigoldlar vahşi doğada büyür.

Herkes tarafından ekilebilir hale getirilen marigoldların yalnızca dacha alanını veya herhangi bir başka yeri süslemesine değil, aynı zamanda bir fayda sağladığına dikkati çekiyor. Bu nedenle, sitenin etrafında çiçek dikerseniz (çiçek bahçesinde, bahçedeki yataklarda vs.) bitki yaprak bitlerini yaprak bitlerinden, nematodlardan ve medvedok'tan koruyabilirsiniz. Ayrıca, marigoldlar özellikle yaprakları gibi çok zengin bir lezzete sahiptir, bu nedenle uzun süredir baharat olarak pişirme amacıyla kullanılmıştır. Ayrıca, kullanılan baharat kuru bitkiler gibi. Tek kelimeyle, güzellik ve fayda bir arada.

Kadife Soylarını Nasıl Geliştirilir?

Kadife. Bu çiçeklerin yetiştirilmesi basit, özel bir masraf gerektiren bir meslek değildir. Birçok üretici, iddiasız oldukları için onları seviyor. Bu yüzden, başlamak için, ne çeşit marigoldun dikilmesini istediğinize karar verin. En popüler marigoldlar dikey, ince yapraklı ve reddedilir. Hepsinin görünüşleri biraz farklıdır, ancak bakımda aynı şeyi istemektedir.

Marigoldları iki şekilde büyütün: açık alan ve dikim öncesi fidanlarda. Açık zeminde sokakta istikrarlı bir sıcak sıcaklık oluştuğunda çiçekler dikilir. Büyümeden önce filizle dikimi yapmak önerilir. Tabii ki, açık arazide ekim çoğu durumda yalnızca Mayıs ayında mümkündür ve dolayısıyla marigold marigold çok daha sonra.

Ama nasılsa marigold fideleri yetiştirilir. Bu çok basit. Mart ayının bir yerinde, kutulara veya tencere çiçek tohumlarını ekleyip bir filmle kaplayın. Vurulduğunda filmi çıkarın. Bitkiler büyüdükten sonra dalış ettirilmelidir. Fideleri suya almayı unutma, böylece marigoldlar güçlenir ve açık zemin üzerinde dikilmeye hazır olur.

Ve şimdi marigoldların beğendiği bakım hakkında biraz konuşmak istiyorum. Zaten fark etmiş olduğunuz gibi onları büyütmek basit, zaman alıcı değildir. Bakım neredeyse aynı. Güneşli tarafında veya gölgeli bir yerde çiçekler açarsanız, bitkilerin normal gelişimi için bu yeterli olacaktır. Ancak gölgede, kadife kuşu daha zayıf, çiçekleri kük, çiçek bol değildir. Dikim için arazi bereketli seçer; bu durumda, bol miktarda çiçek açan marigoldları, caddede çok soğuk hale gelene ve ilk donmalar görünene kadar çok sevinirsiniz. Sulama çiçeği ılımlıdır, eğer sık sık yağmur yağarsa, o zaman olmadan da yapabilirsiniz. Zamanı ve arzusu varsa, marigoldlar beslenebilir, ancak çiçeklerin gücünü ve çiçeklenmenin bolluğunu etkiler, ancak bu isteğe bağlı bir üründür.

Kadife çiçeğini yetiştirmeye karar verirseniz, ancak kendi arsanız yoksa endişelenmeyin. Balkonda kutuların içinde veya çiçek yerinde çiçekler açmaya çalışabilirsiniz. Bu durumda, sadece tarif edilemez güzelliği değil aynı zamanda iyi bir halk çare bulacaksınız. Marigoldların diüretik olduğu ve solucanlarla savaştığı ortaya çıkıyor. Buna ek olarak, anti-inflamatuar ve terleme özelliklerine sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.