ÇirkinlikKendin yap

Kendi elleriyle Lehimleme istasyonu

onarım, çip, anakart sırasında, bilgisayar havya kullanmak gerekir. Ama çabuk hararet çünkü sıcaklığını ayarlamak için olanak yoktur, her zaman kullanmak uygun değildir. Ve sonra bir mobil gelişmiş rework istasyonu gerekir. onun etrafında Kolları ustaları oluşturmak öğrendik.

Bir seçenek - eski EPSN buna bağlanabilir elli beş altmış beş milimetre seksen boyutuna, lehimleme yoluyla güç kaynağı (daha kesin olarak, gövdesi) yerleştirilen bir lehim istasyonu, oluşturma. lehim istasyonu oluşturmak için lehim ısıtıcı direnç sensörü ve bir ilave kama sokmak 1.6 milimetre direnç elde etmek için gereklidir.

EPSN yılında Çin'den ısıl çift multimetre gömülü. Kontrol kartı otuz üç milimetre boyutu ve kırk üç alabilir. Taşınabilir dijital lehim istasyonu, elleri toplanan birlikte, ekranda lehim yazıtlar kullanıma hazır bildirir. fırlatma kontrolör ACC içerir ve PC0, PC1 gerilim seviyesinde girişlerini okur sonra. Bu durumda, bu besleme gerilimine eşittir, dolayısıyla lehim ve bir yazıt «Err», bildirilen hata görüntülenir eğer.

girişlerinden birinde gerilim az 4.5 volt olduğunda, o zaman bir havya veya dirençli ya bir termokupl seçmek mümkündür. Ayrıca, her biri için sıcaklığını ayarlamak için düğmelerini kullanabilir. Ekran seçildiği cihazların hangi söyler yanıp sönen nokta görüntüler. Güç havya PWM modülasyon VT1 anahtar ile kontrol edilebilir.

elleri ile lehim istasyonu giderken, sen çünkü 2 mA akımda de ekstra transistörlerin olmadan yapabileceği yoğun ve parlak ışık elde edilir. Katot, doğrudan kontrol bağlantı noktalarına bağlı. LED ince teller kartını lehim ve sıcak erimiş yapıştırıcı madde vasıtası ile arka yan düzeltmek gerekir.

düğmeler ve ekran yerleştirmek için ön paneldeki delik yapmak gerekir. Şeffaf film üzerine basılmış ayna görüntüsünde Şekil bölmesi, toner desen beyaz bir macun taraflı yapışkan bant çevresinde kesilir ve daha sonra konut yapıştırılmış. düğmelerin kolaylık sağlamak için sıcak eriyik yapıştırıcı maddenin yardımıyla panele sopa daha iyidir.

montajlar için böyle anakart veya PC laptop, uygun olarak, daha fazla ödeme kızılötesi lehimleme istasyonu, çok, oldukça gerçek, bunu yapmak için kendi elleriyle. lehim yüzeye monte için baskılı devre kartı ve bileşenleri (örneğin, BGA), sıcak hava ya da kızıl ötesi radyasyon ya da uyum sağlar.

Cihaz, bir ayrı yuva içinde yer alan bir kontrol birimi, oluşmaktadır. Bu panoları için iki ısıtıcılar ve demirbaşlar vardır. Üst pozisyonu sabit bir ücret bağlı olarak değiştirilebilir. Alt ısıtıcı sağlar elektrik için ısı elemanı ikisinin kilowatt güç ve iki yüz yirmi milimetre çapında. Üst ısıtıcı - dört çubuk halojenler. Her biri - 150 watt. Böylece, lehim istasyonu, elleri monte ile, bitmiş bir görünüm olur.

Bir üçayak matris yazıcının şeritlerden yapılabilir. Detaylar sonra - aynı zamanda eski bilgisayar donanımları ödünç. Gösterge iki hatlı, sıvı kristal modülü ve bir kontrol vermektedir. Bunun yerine darbe transformatörleri semistors ve radyatörler kullanmak daha iyidir. Onların montaj semistors olarak dikkatli ihtiyacı onlar şarj edildiklerini unutulmamalıdır. o iki kanal, bir klavye, ekran, zil ve sıfır dedektorünun geçen akımı sağlayan lehim istasyonu güç kaynağı için gerekli olan bu gerekli bileşenlere ek olarak.

Eğer elleriyle lehim istasyonu oluşturduk ve Eğer onun güvenliği ile iş yerinde bazı kuralları bilmek önemlidir. Örneğin, halojen lambalar yağ ile boyanmıştır izin olamaz. Bu nedenle, dikkatli aseton veya benzin ile temizlenmelidir ve koruyucu güneş gözlüğü takmak başlamadan önce.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.