SağlıkTıp

Hangi kalp röntgen gösterir?

herhangi anormallikleri ve hastalıkları, insan gözünün erişilemez ve diğer cihazları tanımlamak için mümkün olduğu araştırma metodolojisi, - Kalp X-ışınları. Bu prosedür ilaç için son derece önemlidir. Bu nüfusun tüm kesimleri tarafından kullanılabilir ve tamamen acısız ve inanılmaz hızlı. X-ışınları gövde ve ışık hızı geçer. beyaz olacak resimde, ve kalp ve diğer iç organlar daha koyu hale böylece Zayıf kemikler, radyasyon yayar.

Nasıl röntgen yapar

X-ray makinesi - X-ışınları sıradan enerjiyi dönüştürebilen bir cihaz. Onun gücü elektrik şebekesi yoluyla geliyor. Modern röntgen makineleri ve mevcut güç kaynağı trafosu olarak. Hatta tam karartma sürekli çalışması için gereklidir.

Ayrı bir odada bir X-ışını uzaktan kumanda olduğunu. Doktorlar radyasyon dozları almadı için o özellikle makinenin yanında değildir. kalbin bir X-ray ana eleman radyasyon üreten özel bir tüptür. Bu yoğun kapta yer almaktadır. Bir taraftan - bir katot ve diğer - anot. Gerilim transformatörü ortaya sonra, X-ışınını alan girer. O zaman o kadar çabuk fren katot ve anot darbe olur. Bu nedenle, bu X-ışınları nesil çıkıyor. Tüm bu anında ışık hızında gerçekleşir. Bundan sonra, özel bir film üzerinde veya bir bilgisayar ekranında görüntülenir kalp, X-ışını görüntüsü ortaya çıkıyor.

Şu anda, doktorlar el altında bir resim vermek, ama kalbin röntgen ayrıntılı bir açıklamasını dayanıyor yoktur. Sonuç yaklaşık yarım saat sonra, aynı gün içinde bulunabilir.

Açıklama Röntgen kalp

Bu süreci başlatmak için, yarısını şerit gereklidir. Sonra cihazın önünde durmak gerekir. Bundan sonra Doktor sürecini yönetecek ayrı bir odada, içinde kaldırılır. Aynı kişi fotosel kenara çekin ve sonra derin bir nefes alın ve nefesinizi tutun gerekir. Bu yapılmazsa, sonuç bulanık veya tamamen değersiz olacaktır. Ayrıca hareket ve seğirme olamaz. İşlem sırasında, kişi hiçbir şey hissetmez.

Röntgene gelen kişi bağımsız hareket edemez ise, bu durumda bu yatay konumda gerçekleştirilir. Aynı zamanda doktor veya akrabaları yardımcı olacaktır. Ayrıca, bu yöntem ameliyat sonrası kullanılabilir.

X-ışınları için Endikasyonları

Bilindiği gibi bu göğüs ve vücut üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir, çünkü, işte böyle kalbin bir x-ray yapmak mümkün değildir. atamak için belirli semptomlar mevcut olması gerekir. Bunlar aşağıdakileri içerir: Geçerli bir neden olmaksızın kalp veya göğüste ağrı, düzensiz kalp atımları, yüksek kan basıncı (veya tam tersi), yüksek sıcaklık,.

Hangi kalp röntgen gösterir? onun yardımı ile, bir hatta ilk aşamalarında olan hastalıklar, çeşitli yanı sıra ciddi sorunlara bulabilirsiniz. X ışınları açıkça tedavisi veya ameliyat öncesi gerekli bir faktördür inflamasyon, odaklanın görülebilir. Analiz, çeşitli hastalıkların belirtileri benzer çünkü ne insan hastalığının tür açık değilken durumlar vardır.

Nasıl röntgen hazırlanmak için

Özel eğitim gerekli değildir, ancak dikkate bazı nüansları almalıdır. Bir kişinin sigara içiyorsa, çünkü hatalı bir sonuç gösterebilir röntgen sigaraların, görüntünün önünde yapmayın ve sonuç olarak tanımlanan bir sorun ve uygun tedavi olmayacaktır. Bu komplikasyonlar ve yaşam tehdit edici çeşitli sorunlara neden olabilmektedir.

onlar ışınlama yoluyla hasara neden olabileceğinden Ayrıca, tüm süslemeler çıkarmak gerekir. Bu aynı zamanda piercing için de geçerlidir. Daha senden uzak tüm ekipman, kulaklık kaldırmak ve olmalıdır.

Kalbin Radyal anatomisi

çok kalp ve bütün gemiler açıkça resimde görebilir. Frontal ve yanal: Kalbin röntgen daha doğru sonuçlar için projeksiyonlar iki tür yapar. merkezinde bir oval şekle sahip doğrudan bir kısma homojen karakter olarak görülmektedir. kalbin üst kısmı sol tarafa kaydırılır. damarları ve kalbin Arasında bel denir girintiler vardır. Kalp içinde sanki olduğunu belirsizlik. Onun bel ve konumu diyaframın yüksekliğine bağlıdır. o göğüs ile birleştirir olarak kalp gölgesinin alt, belirlenmez.

görüntü oluşturma ark içinde Kaplar ve bölmeler. Dört - kuralların sağ tarafında iki yay ve sol olmalıdır. İlk yay aort itibaren başlar. İkinci yay sağ atrium ile ilgili. Boyut olarak onlar aynı. Üçüncü ve dördüncü kavisler hep resimde görünmez.

Kalp fonksiyonunun Ray muayenesi

60 kez - sağlıklı kabul edilebilir ortalama bir insan olarak, kalp bir dakikada, bir saniyede bir ritmi, yapar. Bu noktada, vücut için ilk olarak, düşük ve daha sonra gevşer edilir heyecan dalgası geçer. Resimde bunu sırayla aort ve pulmoner arter olsun doğru atıyor olsun, röntgende olmamasına kalp büyümesi görebilirsiniz.

Radyolojik tanı kalbin patolojilerin

patolojik değişiklikleri ile boyut, konum ve kontraktil fonksiyon değişikliklerin saptanmasını içerir. Ayrıca görebilirsiniz kalp büyümesi röntgende ya da değil.

kalp hacmi belirli çizgileri tarafından kabul edilir. Ama bu yöntem hesaplamaları doktor hata yapabilir çünkü doğru değildir. Bazen kalp sağ tarafa kaymış olmasıdır. Bu yaralanmalar ve akciğerlere ilişkili hastalıklar sonrasında ortaya çıkabilir. Kontraktil fonksiyon göstergelerinin çeşitli düşünülmektedir. Bu ritim, derinliği, frekans ve hız olabilir. Ayrıca, radyologlar farklı kalp hastalıkları belirleyebilir.

İşte ana olanları şunlardır:

  1. Koroner kalp hastalığı. Tüm kan akışının azalması görünür trofik ve miyokardial sıkışma, bir ihlal edilmez. X-ışını üzerinde anevrizma sol ventrikül, tromboz boşluğun deformasyon görebilir.
  2. Mitral ve aort kapağının. Birinci tip, sol atriyuma bir artış, bronş ve yemek borusu yer değiştirmesidir. Kalp yetmezliği ortaya çıkar. İkinci tip ise, daha karmaşık bir tanımını belirtmektedir. zaman ilk yardımcısı, aort kapak neredeyse imkansız bulabilirsiniz. Sol karıncık çok daha önem kazanacaktır sonra. Yuvarlaklaştırılmış uç bel vurgulayan, yan kaydırılır. Aort genişletilir ve sağ atrium tarafa kayar. Bu basınç yüksek olur yüzünden. Daha sonra akciğer ödemi gelişebilir.
  3. triküspit kapağın şekil bozukluğu. Bu türler diğerlerine göre daha sık görülür. Bir sağ kulakçık artış ve kalbin kontur alt yayın şişlik olduğunda. Nedeniyle yetmezliğe triküspit kapağın değişikliklere doğru kameraları ortaya çıkar. Bunun için, kan dolaşımı durgunluk var.
  4. Röntgeninde Kalp kusurları doğuştan ortaya çıkarabilir. Genellikle çocuklarda olarak tanımlanmaktadır. genellikle sadece röntgen değildir, fakat istisnalar vardır zaman. Onun üzerinde mi septal defekt ve patent duktus arteriozus görebilirsiniz. Normal olarak, bu patolojinin kalp dairesel bir şekle sahiptir. atrium ve ventrikül Hem boyut olarak artırılabilir.
  5. Perikardit. kalbin boşluğunda biriken sıvı görülebilir. gölge o büyür. Kalp trapez biçimindedir alabilir. bunun için kuvvetli bir sıkıştırma sıvının zamanla boyutu küçültülür ve bir damla haline gelir.

Röntgene Kontrendikasyonlar

Hatta böyle bir geleneksel işlem ile, X-ışınları gibi, bazı kontrendikasyon vardır. o patolojiler hatta düşüklere yol açabilir olarak hiçbir durumda hamile kadınlara yapabilirsiniz. Eğer bir bireyin mevcut kronik veya zihinsel hastalıklar da dikkatli olmalıdır. Ciddi komplikasyonlar olabilir, çünkü bulaşıcı bir karakter giyen akciğer hastalığı varsa bir X-ışını yapmak gerekli değildir. Sen ona daha fazla bir kereden yılı yapmanız gerekmez veya vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahip güçlü radyasyon, elde edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.