SağlıkKadın sağlığı

Bir banyoda yıkanmak için aylık gidebilir miyim?

Kadın vücudu düzenli olarak değiştirilir ve yeniden düzenlenmiş. Amaç daha adil cinsiyet - rulman ve üreme. Ama modern dünya farklı. Şimdi kadın çocuk istedikleri numarası var. (Gebelik vuku bulmaması halinde) diğer döngüleri onlar aylık gelir.

sık sorulan tıbbi sorulardan biri geliyor: İster ay banyosuna gitmek de mümkün mü? buna cevabı, makaleyi okuduktan sonra alabilirsiniz. Böyle eğlence ile dolu olanı öğreneceksiniz. Eh bu konuda temel uzmanların fikir ve kadınlarla tanışmış.

Hayız: Küçük bir teori

Eğer adet sırasında banyosu sonuçlarını öğrenmek önce, böyle kanama süreci hakkında bilgi edinmek için gereklidir. düzenli aralıklarla (aylık) geliyor adil seks de Aybaşı. Modern kadının ortalama döngü 28 takvim günüdür. Ancak, doktorlar oranı üç ila beş hafta arasında olabilir söylüyorlar.

rahim iç tabaka dönüşüm döngüsü sırasında gerçekleşir. anlayışı ve sonraki bebek beslenmesi - vücudun yana ana işlevi yerine getirmek için kendini hazırlıyor. Ancak, döllenme gerçekleşemez. Bu durumda, değişim, hormonal ve ret tahakkuk mukozasını başlar. Dıştan, genital bölgeden kanama gibi görünüyor. Bu 3 ila 7 gün arasında uzanır. Gelen ilk günlerinde seçimi oldukça bol olabilir.

Sauna ve buhar odası

Mevcut, hemen hemen her köyde saunalar, hamamlar ve buhar odaları her türlü vardır. Ayrıca, bazı insanlar kendi bu alanlarda kendileri için inşa.

Banyo - ortam sıcaklığı 90-100 derece ulaştığı bir oda. cilde ziyareti sırasında gözenekler temizlik olduğunu. Anti-selülit ve yağ yakma karakterini satın alabilirsiniz özel manipülasyon işlemi gerçekleştirilirken. Bu adil seks arasında özellikle önemlidir.

Ben adet sırasında banyoya gidebilir miyim?

Bu sorunun cevabı açık bir şekilde olamaz. Doktorlar bunun zaman kanama gibi prosedürleri terk etmek daha iyidir ısrar ediyorlar. Ancak, kadınlar için buhar odaları kullanımını rapor uzmanlar vardır.

adil seks Görüş da farklıydı. Birçok kadın sen adet sırasında hamamına gidebilir söylüyorlar. Bu bayanlar sıcaklıktaki değişikliklere tepki vermeyin. Diğer kişiliklerdendiler Böyle bir kombinasyon için karşılıklı olarak bulunmaktadır. Birçoğu bu tatil tam etkisini yaşamış.

Vücut üzerindeki etkileri: çift yük

ay banyosuna gitmek miyim? Bildiğiniz gibi, mensturasyon döneminde birikmiş mukus tabakasının temizlerken vücudun edilir. Ayrıca gövde üzerinde sauna gözenekler kaldığı sırasında ortaya çıkar ve kendinizi toksinler atılır. yüksek sıcaklıklar kadın terleme tabi zaman, vücudu temizlenir. Ancak, adet sırasında yerel olarak olmuyor. Her iki durumda da vücut temizliği gibi görünüyor. Muhtemelen, bunlar birleştirilebilir.

Ama bütün o kadar basit değil. Bu iki faktör, vücut üzerinde güçlü yük birleştirirken. İlk olarak, vücut sıvısının büyük bir miktarda kaybeder. Doktorlar bu tür manipülasyonlara sonra dehidratasyon olasılığı vardır derler.

görüş jinekologlar

Ben aylık buhar miyim? kadın doktorlar hakkında ne insanların düşündüğünden? Jinekologlar kuvvetle âdet döneminde buhar odası ve sauna ziyaret etmek adil seks karşı tavsiye. Bu tür prosedürler şiddetli kanama meydana getirebilir. o ilaçları kullanan olurdu davranın. Ciddi durumlarda ameliyat gerekebilir. Şüphesiz adil seks herhangi ameliyat masasına buhar odasında sonra görünmesini istemiyor.

Bu komplikasyon basit bir nedenden dolayı oluşabilir. ziyaretler sırasında buhar bütün vücudu ısıtır. Yüksek sıcaklıklarda etki altında kan damarları ve en küçük kılcal damarları genişleterek. Sonuç olarak, kan dolaşımı, seyreltici sıvı geliştirilmiştir. açık yaraların varlığı, onlar bol bol kanama olabilir. Bütün bunlar anemi ve diğer sağlık sorunları ile doludur zamanki âdet kanaması gelişir gerçeğine yol açar.

Enfeksiyonun dikkat

ay banyosuna gitmek miyim? Doktorlar enfeksiyon yüksek bir olasılık olduğu bir nedenden dolayı, adet sırasında sauna ve buhar odası kullanımı önerilmez. rahim adet gören olarak biraz içinde tadil edilmiş. (Olduğu gibi normal bir mikroflora tarafından korunmayan bir ağzı açık bir yara gibi olur adet görmeme). Bir kadının kamusal yeri ziyaret etmek için, böyle bir banyosu olarak, enfeksiyon gelişebilir. En Mevcut saunalar havuzunda. O orada ve bir fırsattır insan vücudunda yerleşmek için bekleyen birçok bakteri ve patojenleri çarpın.

Kişisel hijyen Modern araçlar oldukça benzersizdir. Kadınlar tampon kullanabilirsiniz. Bu cihazlar, steril pamuk maddeden oluşturulur, bunlar sızıntıya karşı koruma ve rahim içine enfeksiyon girişine bir engel teşkil etmektedir. Ancak hekimler tampon kendisi tehdit haline gelen bir kadın bedeninde 3-4 saatten fazla bulgu olduğu hatırlatılır. Çünkü o zaman bakteriler içinde zaten oluşmaya başlar. Doktorlar bir tampon iddia - bu durumdan değil. Bu araç, tüm yüzde 100 oranında enfeksiyonlarından korunmak mümkün değildir.

prosedürlerin kullanılması

Bazı durumlarda, adet sırasında saunadan yararlanabilirler. "Eğer yıkanmak misin?" - Sen sor. Doktorlar güçlü aktivite gösterdiği tavsiye edilmez söylüyorlar. Bununla birlikte, düzensiz döngüleri muzdarip adil cinsiyet, ısıtma prosedürü yararlanacaktır.

Sık sık endometrium ile ilgili sorunlar yetersiz ve kısa süreli dönemler şikayetçi ve ayrıca kişilerin gruba ait olursa, buhar odasına gitmek için çekinmeyin. Bununla birlikte, bu oda sıcaklığı 80 dereceden daha fazla olmalıdır. Tercihen kademeli ısıtma gövdesi üretir. İlk olarak, daha sonra yere oturur, kapının yanında bekleyin. Ancak bundan sonra, üst raflara yerleştirilebilir. toplam kalış süresi 15 dakikadan fazla olmamalıdır. Geri Bildirim sıcaklık değişiklikleri de kademeli olmalıdır. Kar veya soğuk havuza dalmak yasaktır.

Menarş: kızlarda ilk adet görme

ay banyosuna gitmek miyim? Biz ilk kan sorunu ile temas kurdu bir kız bahsediyoruz, bu sorunun cevabı kesinlikle negatiftir. Kadının vücudunun hormonal değişiklikler başlar şu anda oldu. Hiç kimse kız (böylece, kısa ağrılı, ağır ve) adet gören ne olacağını bilir. Vücudun ısı yüküne müdahale etmek gerekli değildir.

estetik yönü ve duygu bir kadın

mensturasyon sırasında kadınlar için bir banyoda yıkanmak mümkün mü? Tabii ki, bu tür durumlar ölümcül değildir. Ancak, bu tür manipülasyonlara kadınların sağlık durumu büyük ölçüde zarar görebilir. konunun estetik tarafı da vardır. Nasıl adet sırasında bir banyoda bir kadını hissederdiniz? Böyle manipülasyon Öncelikle sadece zahmetli bir iştir. Sonuçta, daha adil cinsiyet hijyen değiştirmek için özel bir yere düzenli ziyaretler olacaktır. Buna ek olarak, el her zaman steril değildir.

Ayrıca adet sırasında, bazı kadınlar ciddi ağrı. Eğer bir hastalık varsa, hatta bir banyosu fikrini dahil değildir. Bir kaç gün kenara evde kalın ve benzer manipülasyonlar. Bu banyosu yaptığı ziyarette analjezikler kullanımı büyük ölçüde sağlığınızı kötüleştirebilir dikkati çekiyor.

Sağlık sorunları: kontrendikasyonlar kadınlar için hamam ziyaret

Banyo kuvvetle kalp ve kan damarlarını etkiler. varisli damarlar, kalp yetmezliği, tansiyon bozuklukları, hemoroid huzurunda menstruasyon sırasında banyoları terk etmektir. Bütün bu hastalıklar vücutta artan yük ile şiddetlenir edilebilir.

Ayrıca kesinlikle kanserli kadınlar için yıkanmak yasaktır. Tümör üreme organlarında saptanır Özellikle (uterus, yumurtalık, serviks ve benzeri). Böylece hekimler banyosu sadece kanama süresinde bu tür hastaları yasaklamaktadır. Uzmanlar tamamen güneşte bronzlaşmaktan dahil herhangi termal yükleri terk tavsiye ederiz.

Özetlemek: Nihai öneriler

Ben Adet öncesi banyoya gidebilir miyim? Şunları yapabilirsiniz! Böyle termal strese kontrendikasyon yoksa. Kanama başladı, hamam vazgeçmek gereklidir. Böylece, kendinize sorun bir çok kaydedebilirsiniz.

Eğer buhar odasına gitmek karar verirseniz, o zaman sağlık için dikkat. Bol bol alkol dahil değildir. en ufak temasta uzmanı güçlü sıcaklık dalgalanmaları ve keyifsizlik kaçının. İyi sağlık ve hoş bir konaklama!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.