SağlıkKadın sağlığı

Hangi mumlar serviksin aşınmasına yardımcı olur? yorumlar

Adil seksin yaklaşık% 60'ında uterusun erozyonu teşhis edilir. Şu anda, tıp bu hastalığın tedavisinde çeşitli seçenekler sunmaktadır. Doğru terapiyi seçmek için, bir jinekologu ziyaret etmeniz gerekiyor. Teşhis muayenesinden sonra doktor bunu ya da bu seçeneği önerebilir. Çoğu zaman, doktorlar muhafazakar erozyon tedavisini tercih eder. Vajinal süpozituvarların kullanımını ima eder . Yardımları sayesinde, sorunu hızlı ve güvenli bir şekilde çözebilirsiniz. Bununla birlikte, kendi kendinize ilaç vermeniz önerilmez, nitelikli bir uzmana güvenmeniz daha iyidir. Bugün mumların servikal erozyonla gerçekten nasıl yardımcı olduğunu anlatacağız.

Patolojinin kısa tanımı

Serviksin erozyonu oldukça yaygın bir jinekolojik hastalıktır. Buna, küçük ülser genital organının mukoza zarfındaki görünüm de eşlik eder. Zamanla erozyon boyutunda artış göstererek bir kadının rahatsızlığa neden olur.

Hastalığın başlıca nedenleri arasında doktorlar, inflamatuvar süreçleri, doğum travmasını, hormonal bozuklukları çağırıyor. Patolojiye belirli semptomlar eşlik eder. Kadınlar sıklıkla menstruasyon sırasında şiddetli ağrı, vajinadan aşırı boşalma, alt sırt ağrısı şikayetinde bulunurlar. Bu belirtilere sahipseniz, bir jinekologdan derhal yardım almalısınız. Çoğu zaman, hastalık 28-45 yaşlarında doğum yapan kadınlarda gelişir.

Patolojik sürecin ilk aşamasında, doktorlar genellikle tedavide vajinal fitilleri reçete eder . Serviks erozyonu ile aynı yöntem, nullipar kadınlar için de uygundur. Şimdi hangi ilaçların genellikle doktorlar tarafından reçete edildiğine, bunların nasıl doğru kullanıldığına daha yakından bir göz atalım.

Mumlarla tedavi endikasyonları

Erozyona çeşitli nedenlerden dolayı neden olabilir. Bu nedenle doktor, hastalığı tahrik eden hastalığı hesaba katan bir terapi seçmelidir. Vajinal fitiller aşağıdaki durumlarda kullanılır:

 • Vajinanın mikroflorasını ihlal etmek ; doğum öncesi organda ülserlerin ortaya çıkmasını gerektirir;
 • Hoş olmayan bir koku ile deşarj edin;
 • Erozyona neden olan zehirli hastalıklar;
 • Adet döngüsünün ihlaline neden olan hormonal aksamalar;
 • Lomber bölgede rahatsızlık;
 • Vajinaya bulaşıcı ajanların bağışıklık ve penetrasyonu düşürülür;
 • Çok sayıda cinsel partner.

Bütün bu durumlarda, mumlar servikal erozyonu tedavi etmek için reçete edilir. Bununla birlikte, belirli bir ilacın seçimi doktor tarafından ayrı ayrı belirlenir. Kendi kendine ilaç tedavisi son derece istenmemektedir.

Servikal erozyona mumlarla nasıl tedavi edilir ?

Bu hastalığa yakalanmış terapi ihmal edilmemelidir. Aksi takdirde, erozyon malign bir karakter de dahil olmak üzere bir tümöre dönüşebilir. Tedavi başlangıcından önce, eğer patolojik süreç nedeniyle kırılırsa adet döngüsünün yeniden yapılması gereklidir. Ayrıca, kadınlara bağışıklık sistemini uyarmak için vitamin kompleksleri verilir. Ancak bu faaliyetler doğrudan terapiye başlayabilir.

Neden mumlar erozyon tedavisi için en iyi seçenek midir?

Daha önce de belirtildiği gibi, vajinal süpozituvarlar güvenli ve aynı zamanda bu hastalığa karşı mücadelede etkili bir ilaçtır. Gelecekte, patolojik sürecin başlangıcında olduğu kadar annenin rolünü denemek isteyen bayanlar için de harika.

Vajina içine verildiğinde fitiller mukoza uterusu ile etkileşime girmeye başlar, böylece iltihaplanmanın daha da geliştirilmesini azaltır. Buna ek olarak, yaraların hızlı iyileşmesine katkıda bulunurlar ve epitelleri onarırlar. Süpozituvarların diğer avantajları arasında jinekologlar aşağıdakilere dikkat çekiyor:

 • Tıbbi maddeler hızla iltihaplanmaya odaklanır;
 • İlaçların aktif bileşenleri, sağlıklı bir mikroflora'nın hayati aktivitesini inhibe etmez;
 • Mumlar vücut sıcaklığının etkisi altında organ yüzeyine eşit olarak dağılan yumuşak bir tabanın varlığı ile karakterizedir;
 • Fıskiyeler, tahriş olmuş müköz membranları daha da yumuşatır ve acı verici rahatsızlığı hafifletir.

Doktor serviksin erozyonundan mum tayin ettiyse ilacın ismi ezberlenmeli ya da yazılmalıdır. Genel bilgi için, aşağıda ilaçların en popüler sürümlerine göz atalım.

Kakao fitos kompleksi

Bu aracın ana bileşenleri şunlardır:

 • Kakao yağı;
 • Ardıç özütü;
 • Çay ağacı yağı;
 • Esansiyel yağlı lavanta.

Bu bileşenler patolojik odak noktasını nasıl etkiliyor? Kakao yağı eşsiz koruyucu ve besleyici özellikleri ile karakterizedir. Kesinlikle hipoalerjeniktir. Mantar enfeksiyonu ile pişirme vücudun çay ağacından özütlemesine yardımcı olur. Ardıç özütü, iltihaplanmayı ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve lavanta yağı sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

Kakao-fitosfezi erozyonda shejki rahimlerde talimata göre uygulanması tavsiye edilir. Tedavi süresi genellikle 10 güne kadardır. Hastalık belirtilerinin tamamen kaybolması için bu tür üç ders önerilir.

Servikal erozyona karşı deniz otları mumları

Deniz tohumu yağı temelinde yapılan supozituarlar erozyonun tedavisinde de etkili bir araç olarak kabul edilmektedir. Özellikleri turuncu bir renk gösterirler ve torpido şeklini büyük oranda balmumu içeriğinden alırlar. Değerlendirmeler, mumların hızla vajinaya karıştığını ve kolayca dışarı sızdığını söyler. Bu gerçek, aslında bir tıp eksikliği.

İlaç eczanede satın alınabilir, ancak doktor reçetesi gerekli değildir. Bununla birlikte, bağımsız tedavisi kabul edilemez. İlacın dozu sadece bir jinekolog tarafından verilebilir. İlaç buzdolabında saklanmalıdır.

Eczane Mumları

Erozyonla mücadelede kendilerini kanıtlamış çok sayıda eczacılık fitilleri vardır. Tedavi bir jinekolog atamasına rağmen, bazılarının bu tür ilaçların nasıl çalıştığına dair tam bir fikir sahibi olmasını düşünün:

 1. "Hexicon". Bu ilacın belirgin bir antiseptik etkisi vardır. Bu fitillerle tedavi seyri 10 gündür.
 2. "Depantol". İlaç dokuların rejenerasyonunu hızlandırmaya ve yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Bu özellik serviksin erozyonu gibi bir hastalığa karşı mücadelede çok önemlidir.
 3. "Suporon". Mumlar tambukan çamurundan kakao yağı ve ekstraktı içerir. Her iki bileşen de iltihaplanmayı mükemmel şekilde gidermekte, mevcut yaraları iyileştirmekte ve sağlıklı dokuların oluşumunu teşvik etmektedir. Süpozituvar bir kez verilir.

Eczacılık fitilleri çoğunlukla servikal erozyon için kullanılır. Ülserlerin iyileşmesi, tıbbi bileşenler patojenik florayı yok ettiği gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca hasarlı dokuları onarma sürecini hızlandırırlar.

Geleneksel tıbbın yardımı

Halk hekçeri tarifleri, makalede anlatılan hastalığın tedavisinde uygulamalarını bulur. Kuşkusuz, seabuckthorn mumlar bağımsız olarak üretmek mümkün değildir . Patoloji ile mücadele etmek için serviks erozyonuyla, diğer maddeleri de kullanabilirsiniz. Ev süpozituvarlarının hazırlanması için aşağıdaki tarifler en büyük ilgiyi hak ediyor:

 1. Kalanchoe suyunu, balık yağı ve balını aynı oranlarda karıştırın. Elde edilen bileşime yaklaşık 150 gr tereyağı tereyağı eklemeniz gerekir. Tüm malzemeler su banyosunda eritilmelidir. Karışım soğutulduktan sonra mumları oluşturmak gerekiyor. Tedavinin aşağıdaki şemaya göre yapılması önerilir: 7 gün boyunca günlük, yatmadan önce bir mum enjekte edin, sonra bir hafta ara verin ve tedaviye devam edin.
 2. 5 çorba kaşığı bal, 3 g propolis, 150 g domuz yağını alın ve her şeyi karıştırın. Sonra, ilk tarifte önerilen manipülasyonları gerçekleştirmelisiniz. Bu davadaki tedavi süresi 10 gündür.

Ev şekeri terapisi, ürünün piyasaya sürülmeden önce bitkisel açılımlara dayalı olarak kesik gözlükler kullanırsanız daha etkili olacaktır. Bu amaçla, Aziz John'un wort, papatya veya celandine kullanabilirsiniz.

Erozyonun koterizasyonu sonrası mum kullanımı

Hastalığın tedavisi sadece süpozituvarların yardımı ile değil, aynı zamanda koterizasyon metodu ile mümkündür. Bununla birlikte, böyle bir tedaviye uzun süre rehabilitasyon süreci eşlik eder. Yanık sonrası mukoza hasar gördüğünde restorasyon gerekiyor. Bu süre boyunca vücudun durumunu izlemek ve belirli önerileri izlemek son derece önemlidir.

Her şeyden önce, bir kadın samimi temasları, ciddi fiziksel aktiviteyi ve banyoyu ziyaret etmeyi sınırlamalıdır. Daha başarılı bir rehabilitasyon için, bir jinekolog, fitillerin yanı sıra genel restoratif ilaçları reçete edebilir.

Servikal erozyonun koterizasyonu sonrasındaki mumlar mükemmel bir iyileştirici etkiye sahiptir. Bileşimlerinin içerdiği bileşenler, dokuların yenilenmesini hızlandırır ve genital organ epitelinin restorasyonuna katkıda bulunur. Tedavi sürecinin tamamında olduğu gibi fitiller bir jinekolog tarafından reçete edilir. Başvuru süresi münhasıran bireysel olarak belirlenir.

Olası kontrendikasyonlar

Erozyonu tedavi etmek için kullanılan modern ilaçların çoğu kesinlikle zararsız maddelerin kullanımına dayanır. Mumların kompozisyonlarını okuyabilir ve ana bileşenlerin sebze kökenli olmasını sağlayabilirsiniz. İlaçları seçerken, bazı özellikleri hesaba katmanın yanı sıra ekteki ek açıklamayı da dikkatle incelemek gerekir.

Terapötik amaçlı kullanılan en popüler ilaçlardan biri "Depantol" dir. Serviks erozyona uğrayan mumlar kendilerine verilen görevlerle başa çıkmada mükemmel ve iyileştirme çalışmaları birkaç uygulamadan sonra geliyor. Aslında çok az kişi, ilacın kozmetik ve diğer kişisel bakım ürünleriyle kullanılamayacağını biliyor. Buna ek olarak, bileşen bileşenlere aşırı duyarlılık olması durumunda kategorik kontrendikedir. Alerjik bir reaksiyon genellikle kendini ağır kaşıntı ve tahriş şeklinde gösterir. Bu tür semptomlar ortaya çıkarsa, tedaviyi reddetmeli ve jinekoloğu ziyaret etmelidir. Doktor analog bir alet alabilir.

Tüketici Görüşleri

Servikülün erimesinden sonra kendi mumlarımızda sunulan değerlendirme son derece olumlu. Birçok kadın, inflamasyon semptomlarının sadece birkaç gün içinde yenilebileceğini belirtti. Neredeyse her eczanede uyuşturucu satın alabilirsiniz, ki bu hiç şüphesiz artı. Buna ek olarak, maliyetleri nispeten düşüktür. Bir pipuk fitil için 200-300 ruble vermek gerekiyor. Bu miktar, bir tedavi rotası için yeterlidir.

Sonuçları özetleyelim

Birçok kadın için jinekolog servikal erozyon tanısı için mumlarla tedavi önerir. Belirli ilaçların isimleri doktor tarafından netleştirilmelidir. Makale, sadece tanıdıklar amacıyla en popüler ilaçları sunar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.