SağlıkKadın sağlığı

Olmayan emzirme kadınlarda Meme iltihabı: semptomlar, tedavi neden olur

Nelaktatsionny mastit - inflamatuvar doğanın bir hastalık, meme etkileyen. Bu emzirme döneminde ortaya çıkar. Bunun temel nedenleri arasında doktorlar söylüyorlar , hormonal bozukluklar menopoz veya menopoz sırasında oluşan. östrojen artışı etkisi altında kendi gençler meme dokusunda kızlar. Ama vücudun hızlı oluşumu bağışıklık sisteminin çalışmasını etkiler. Koruyucu fonksiyonlar azaltılması - bu başka bir neden mastit olduğunu. Bu hastalığın erken tedavisi komplikasyon olasılığını en aza indirmektir. Sen olmayan emzirme kadınlarda mastitis belirtilerini bilmek gerekir. patolojik sürecin belirtileri, ana nedenleri ve tedavileri bu makalede ele alınacak.

Neden mastit var?

hastalığın birincil nedeni hormonal bozukluklar olarak kabul edilir. Nelaktatsionny mastit östrojen seviyeleri düştüğünde, menopoz döneminde kadınlarda ortaya çıktı ve kızlar olduğu ergenlik yaşı. Hastalığın belirtileri küçük çocuklarda göz ardı edilemez.

olmayan emzirme kadınlar olabilir ayrıca bazı faktörler mastit Provoke:

  • mekanik hasar veya yaralanma bez dokusu, enfeksiyon yara içine alır;
  • Bazı hastalıklar (diyabet, vitamin eksikliği) karşı bağışıklık zayıflatan;
  • Meme ameliyatı.

Bebeklerde mastit genellikle yaşamın ilk birkaç hafta içinde teşhis edilir. Meme bezlerinin vardır onlar sıkılmış olamaz bir sırrı birikir, şişmiş. mastitis ana nedenlerinden görevinde küçük çocuklar davranır nelaktatsionnogo hormonal yetmezliği. Hastalık yaklaşık bir ay içinde tedavi ve kendini çalışır gerektirmez.

mastit nelaktatsionnogo belirtileri

patolojik sürecin gelişmesi meme bezlerinin iltihabı ile başlar. Başlangıçta belirtiler mastitis olmayan emzirme kadınlarda hafif. Sonra meme bezlerinin salgısı arttırılır, hafif rahatsızlık ve şişlik vardır. inflamasyon yerelleşme yerine bazen deri ve retraklar koyulaşır. Bu belirtiler bir kadın bir doktoru görmek neden olur. Bu aşamada hastalık tedavisine mükemmel müsait olduğunu.

olmayan emzirme kadınlarda meme mastit gelişmesi için çeşitli seçenekler vardır. Hastalığın her biçimi ile ilişkili olarak hastalığın klinik resmi dikkate nedenle tavsiye edilir.

Akut ve kronik mastit

patolojik sürecin ve süresi şiddetini göz önüne alındığında, hastalık iki formlarını ayırt etmek mümkündür.

akut mastit nelaktatsionnom kadında bu alanda cildin kızarıklık eşlik edebilir meme minör rahatsızlık, endişeleniyordu. Hastalığın ilerlemesi olarak bölgesel lenf düğümlerine patolojik süreçte faaliyetiyle ilgili olduğu, koltuk altı bölgesinde, belirgin bir rahatsızlık. Bazen ateş, üşüme görünür. Bu belirtilerin tümü tamamen olmayan emzirme akut mastit karakterize etmek. mastit belirtileri bir kadının vücudunda büyük değişiklikler gösterebilir, bu nedenle kendi kendine tedavi olmamalı. Hemen doktorunuza danışmalısınız.

Kronik mastit rahatsız nadiren akut nelaktatsionny dönemdir. Ancak enflamasyon bölgelerinde yoğun bir infiltrat oluşturabilir. Bazı hastalar kol veya omuz verilir farklı yoğunluk, göğüs ağrısı görünümünü demek. Böyle belirtiler döngüsünün başlamasından önce kötüdür. pürülan içerikli yolları patolojik sürecin atak sırasında açıldı. Harici olarak, tüm semptomlara hastalık kansere benzer. Bu nedenle, Eğer ertelemek ve doktor ziyareti ertelendi olmamalıdır. yetkin bir terapi olmadığında olmayan emzirme kadınlarda meme iltihabı güçleştirebilir. antibiyotiklerle tedavi yan etkilerin riskini en aza indirmek için.

Hastalığın diğer şekilleri

Nelaktatsionny mastit nadiren daha karmaşık irinli sahne ve tedaviye mükemmel müsait hale gelir. Bu fizyolojik durum varsa ve tedavi gerekli değildir. Hastalığın belirtileri büyük ölçüde şekli tarafından belirlenir.

  1. olmayan emzirme kadınlarda Seröz mastit genellikle sınırda durumudur. Semptomlar genellikle yoktur ve bir mastopatileri gibi daha fazladır. Bazı kadınlar ılımlı ödem ve meme şişmesi, sıcaklık hafif bir artışa muzdarip.
  2. Nelaktatsionny infiltratif mastit daha şiddetli klinik tablo vardır. Hastalar meme sıcaklık göstergeleri ve ağırlık artırma şikayetçi. Göğüs dokunma sıcak olabilir.
  3. Ateş şişme göğüs ağrısı,: olmayan emzirme kadınlarda pürülan mastit belirgin semptomları ile karakterize edilmektedir. Hastanın durumu bozulur. Bu ocağın bir irinli iltihap kanında toksinlerin alınması nedeniyle. Hastalık emzirme dönemi sırasında gelişen patolojik durumun şeklindedir.

Hastalık doktor şeklinde bağlı uygun tedaviyi belirler. Ancak, bir tıbbi muayeneden geçmesi gereklidir tanımlamak için.

tanı önlemler

Hastalığın Onay genellikle zorluğa yol açmaz. olmayan emzirme kadınlarda tanı "mastit nelaktatsionny" şikayetleri ve klinik tablo esas alınarak belirlenir. Doktor da ultrason ve etkilenen alanın biyopsi reçete edebilir. özellikle ciddi durumlarda, ülser salgılarını mikrobiyolojik inceleme. Bundan başka, tam bir hasta muayene hormonu başarısızlık nedeniyle altta yatan hastalığın belirlenmesi için yürütülmüştür.

tedavinin temel ilkeleri

hastalığının tedavisi şekli, sahne ve eşlik eden hastalıkların varlığına bağlıdır. Yukarıda belirtildiği gibi, olmayan emzirme kadınlar bazen fizyolojik norm mastitis. Bu durumda, özel bir tedavi yöntemi, gerekli sağlık takibini sınırlıdır. Hastalık şiddetli bir şekilde antibiyotikler ve antihistaminler ile muamele edilir. Tüm ürünler tek tek seçilir.

olmayan emzirme kadınlarda uyarılmış ne mastit göre tedavi aynı anda birkaç uzman uygulanabilir. Hastalık hormonal bozulma arka plan üzerinde oluşmuş ise, terapi endokrinolog seçer. mastit, meme ya da yaralanma gerektiren cerrahi istişare da enfeksiyonun bir sonucu olduğu zaman.

halk ilaçları tedavisi

Aynı anda muhafazakar tedavisi ile, doktorlar, geleneksel ilaçların kullanılmasını tavsiye ederiz. Hastalığın ilk aşamasında etkilenen memenin infüzyon yıkanması için özel prosedürler içerebilir. hazırlanması için kuru karışım papatya çiçeği ve yarrow iki çorba kaşığı gerektirir (1: 4) kaynar su 0.5 litre ekleyin. Bu infüzyon dezenfektan ve anti-inflamatuar bir etkiye sahiptir.

şişme kaldırmak için, bal kek pişirmek mümkündür. Bu mix un iki çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı gerektirmez ve hamur yoğurmak edecektir. kek, etkilenen bölgeye uygulanır ve gazlı bez ile kapak gerekmektedir. Bu kompres en az 10 saat muhafaza edilmelidir.

olmayan emzirme kadınlarda Mastit, bu makalede açıklanan olan semptomları nitelikli tedavi gerektirir. kullanmayın Sıcak kompres. Yüksek sıcaklıklar süpürasyon provoke edebilir. popüler tarifler kullanılması, yalnızca bir doktor danıştıktan sonra izin verilir.

önleyici tedbirler

Bu hastalığın spesifik önleme yok. bulaşıcı hastalığı tedavi etmek zamanında bağışıklık sisteminin durumunu izlemek yeterlidir. bunlardan olmayan emzirme mastitis yoktur, çünkü bu, en yaygın iki nedeni vardır. mastitis belirtileri derhal tıbbi yardım almalısınız, göz ardı edilmemelidir. Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.