Ahlâk

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi karar verdi: İşveren kişisel personel mesajları okuyabilir

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) çalışanların gizlilik oldukça farklıdır darbe neden oldu. idari makam tarafından karar gibi, örgüt liderleri çalışma saatleri içinde gönderilen bunların doğrudan raporlar, kişisel mesajlar erişmek için bir hakkı vardır.

Avrupa şirket içinde kurulan meslektaşları, ya da diğer bireylerle bir çalışan yazışmalar, kendi isteği üzerine patronun ya da diğer bir kişi tarafından okunabilir. Bu durumda, bir metin mesajı gönderilecektir hangi program veya bir hesap üzerinden önemli değildir. Liderler Sohbet odasında herhangi bir kişisel bilgi görüntülemek mümkün olacak. Bu The Guardian gazetesinde sağlar.

mağdur tarafından dava

Böyle kararın nedeni yüksek sesle bir Romen mühendisiydi. Adını vatandaşı - Bogdan Barbulescu, patronu karşı oldukça düşmanca kuruldu. Mühendis dava getirildi hangi temelinde, AİHS ile dava açtı. Kurban diye özel bir firma 2007 yılında çalıştığını söyledi gibi. İşveren yasadışı kişisel mesajlar Barbulescu erişim kazandı ve daha sonra basitçe çalışanı görevden aldı. Davacı patronu böyle profesyonelce davranış rahatsız olduğunu söyledi. Barbulescu göre, o da, haklı olduğu başının tam güven vardı.

mühendis o haberleşmenin gizliliği sivil hakkını ihlal ettiğinden astları karşı böyle işveren davranışı kabul edilemez olduğunu sıkıca ikna oldu. O mahkeme kendi görüşüne katılıyorum umuyordu. Bu arada, daha önce Barbulescu Romen mahkemeleri içinde yaptığı iddiasına olumsuz yanıt aldı.

O kazandı sürülmemiştir

Ne yazık ki, kurban istenen sonucu alamadım. AİHM yaptığı iddia belgede suçlamalar, kabul etmedi reddetmiştir. Ayrıca, mahkeme Barbulescu suçlu bulundu. idari organ olarak, o mühendis şirket tarafından belirlenen kurallara, kırdı söyledi ve baş işyerinde astlarının faaliyetlerini kontrol etmek hakkına sahipti.

Avrupa Sözleşmesi

Karar Salı günü, daha doğrusu, bu hafta bir mahkeme tarafından verilen ve oldu. Bu, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ni imzalamış bulunan tüm Devletleri üzerinde hareket eder. örneğin, İngiltere'de yeni bir yasa yasal olarak bağlayıcı değildir, birlikte, İngiltere gibi, yargıç AİHM kararı takiben almak yerine, sorgulamadan itaat gerekir.

Yukarıda belirtilen Avrupa Sözleşmesi yarısından fazlasını bir asır önce tarafından onaylandı - 3 Eylül 1953. belge, diğer şeyler arasında, insanlara düşünce, yaşam ve güvenlik özgürlüğü hakkını garanti eder. Ancak, Kongre çalışma saatleri içinde şirketin çalışanlarının hayat hakkında hiçbir şey söz etmez. Madde 8 uyarınca, bir kişinin kendi özel hayatlarında tamamen dokunulmaz olabilir, ama aile, konut ve diğer kişisel değerlerin bir sorusu vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.