GüzellikSaç

"Pompadour" (saç kesimi): Eski fikirlerin yeni bir yaşam

alnın üzerinde yüksek yükselen saç baş, adı "pompadour" altında tarihe geçmiştir saç, ana özelliğidir. Biçme ilk kez XVIII yüzyılda kafaları fashionistaların üzerine giydiği ve böylece onun taşıyıcıları arasında belli bir rekabete yol açtı. Katılımcılar bildirilmemiş yarışma saçınıza mümkün olan en yüksek çözünürlüğe vermeyi amaçlıyorlardı.

ilk dönüş

moda yüz yıl saçına hakkında gittiğinde kimse XX yüzyılın başlarına kadar düşündük. rock 'n' roll müziği yüksek sesle patlama dünyası, hayranlarının bir kez daha ne "Pompadour'un" hatırlatılması. Efsanevi Elvis Presley hızla kazanmış popülerlik ve bu şekilde kurucusu oldu Biçme, kartvizitinizde olarak kullanabilirsiniz. dünyadaki hayranları milyonlarca basitçe bir putun örneğini takip edemedi. ana rolü genç John Travolta tarafından oynanan filmi "briyantin", izlerken o zamanlar ruhu mükemmel hissetti. Filmin "dudes" in, yani Rus film endüstrisinde kültürün yansıması saymıyorum da imkansızdır. Kural olarak, bu filmlerin, tabii ki, erkek ve dişi versiyonu "pompadour" net bir ayırt edici özelliği olan eski rock 'n' roll, hayranları odaklanır.

"Pompadour": saç kesimi ve tarihi

Günümüzde, "pompadour" dünya üzerinde ciddi bir etkisi oldu , çağdaş hairstyles 2014 yılında önemli bir trend haline. Adını yakından Kral Louis XV özel hayatın mayhoş özelliği ile ilişkilidir. Kralın metresi olarak bilinen Madam de Pompadour'un. Dünya Savaşı öncesinde sadece kadın saç modeli modacılar XVIII yüzyılın başlarını süslenmiş oldu. Sadece Elvis Presley ilk kendi üzerinde denenmiş ve erkek saç gelişimine çok değerli katkılar sağlayacaktır başardı gözüpek oldu. Bu şekilde sahne Görünüşü takip edilmesi gereken bir parlak bir örnek olmak ve aynı zamanda moda kaya n-rulonun temel hazırladı.

İlk olarak, "pompadour" (saç kesimi) sonra o ülkemizde göründü bundan sonra Avrupa'da olan arkadaşlar, enfekte, Amerika Birleşik Devletleri boyunca gençlerin kalbini kazandı. başlangıçta dişi saç kesimi bir tür olmasına rağmen, "pompadour" cesur özellikleri içerir ve başkalarına bir meydan okuma eğer. Zamanın geçişi pratikte özünü değişmez ve bugün saç kesimi Louis XV zamandır ilk görünüşte aynıdır gözlemleyebiliriz. Bu saç stilinin temelini, uzun olmasına neden geri taranmış ve en önemlisi - son derece saçma şekil. Boca çok kısa olmalıdır.

Bugün "pompadour" - erkekler için saç kesimi ve dişi, ne olursa olsun cinsiyet veya ırk, herkese uygundur. Bu bir insan figürü ya da işin ne tür önemli değil, herhangi bir yüz şekli ile iyi gider. yaşı ne olursa olsun Kral, kopyalamaya çalışmış olan herkes, çok aydınlık, şık ve gösterişli görünüyordu. Bunu görmek için, sadece saçına "pompadour" hakkında bak. erkeklerde (fotoğraf - geçirmez) için Saç kesimi artık erkekler arasında çok popüler. "Pompadour" Bir kez bile "isyancılar" ve ayrıcalığını ziyaret etmek zaman vardı "kötü adamlar".

ilham

Hedi Slimane - efsanevi saç modeli "pompadour" şirketi "Saint Laurent," yaratıcı yönetmen için gerçek bir ilham kaynağı oldu. O herkesten çok o zamandan tahmin, saç dünyasının gerçek klasiklerini çağırarak, onun aciliyet vurguladı bir eğilim olması. Tüm moda dergileri saç "pompadour" ile modellerini göstermek başladı. "İlham" - dünyaya bu saç modeli ihtişamını anlayışlarını sunmak başardı Hedi Slimane, eseri. "Pompadour" - saç kesimi, Hedi daha cazibe ve stil katıyor kendinden bir parça koyun: kısa ve dar tarafı, uzun bir top. Dehasının Onay gençlerin tepkiydi ve prestijli stilistler gözden geçirmektedir. Dzhastin Timberleyk, örneğin, yüksek oranı.

"Pompadour": Klasik

Gerçek klasikleri Hayranları birkaç önemli ayrıntı dikkate almalıdır. men "pompadour" arka için saç modeli ve yanları derecesine kısa olabilir, ama olmamalı "kirpi". saç uçları iyice, kesme yüksekliğini vurgulamak sonunda buna başlamalı ve boyun doğrudan bir patlama ile sona sırayla temizlenmiş. Klasik saç modeli "pompadour" - her zaman bir konik kenar olduğunu. Sonra saç onların formda daha kalın daha güçlü ve daha iyi oluyor. Üstte, zevkinize ne birkaçını seçebilirsiniz: Birisi geri saçlarını atar, diğerleri sadece kaldırdı.

"Pompadour": Modernite

Bugün, bu saç modeli zamanki gibi acımasız görünebilir. Profesyonel stilistler arasında özel resepsiyon yaygın - formun üstündeki yanlarını ve saç yüksek uzunlukta kesmek odaklanmak. Modern formda ana vurgulamak - oval yüzü ile mükemmel bir uyum içinde başarı. uzatılmış tarafla da - bir yuvarlak yüz yüksek üst iyi ve dar görünüyor.

"Pompadour": (döşeme) erkek saç kesimi

paha klasiklerin düzeyine ulaşmak için, bazı önemli nüansları bilmemiz gerekir. Sırt ve saçının yanları kısa kesilmiş, ama böylece başın derisi gizli kaldı. saç kenarları karakteristik uzunluk saç kesimi ihlal olmamalıdır. Erkek Bakım "pompadour" çok kalın saç yanılsama ve sakallı mükemmel bir maç oluşturur. En cesur erkekler dikkatle geri taranmış olmalıdır az etkisi sevinçle tellerini deneyebilirsiniz.

Kadın stil

biraz daha karmaşık sofistike bayanlar için Seçenek erkek saç modeli daha çoğaltmak. Kadınların sürümünde "Pompadour" onların itaat ve silkiness korumak için yalnızca temiz saça üzerinde çalışır. İstifleme yaklaşık olarak avuç içinde özel mus ajanın bir miktarını gerçekleştirilmektedir bir tenis topu. Bu eşit olarak tüm uzunluğu boyunca dağıtılır ve saç kurutuldu. ipliklerini penye, alt kilit parietal bölgede yer ayırmak için gereklidir, bu nedenle kuyruk dışarı. Bu kaş hattı üzerinde durulacak en iyisidir. hemen arkasında yer alan saç toplamak ve silindir dönmeye ve üstüne kökleri alay ve rulo şeklinde haddelenmiş ipliğini ayrılır için. Şimdi tırnak şekli düzeltmek zorunda - ve "pompadour" saç modeli hazır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.