Sanat ve EğlenceLiteratür

Tembellik hakkında Atasözleri. "Tembellik"

Karmaşık bir kavram - Rus insan tembellik için. Örneğin, şarap, söylemek zor - bu kötülük yoksa iyi mi? Tabii ki her önlemi bağlıdır. Eğer içki çok şarap, sen teneke haline alkolik ve eğer alınan düzenli küçük dozlarda, bu is zararsız. Böylece, tembellik hakkında atasözü Rus insan asalaklığın çok yönlü ilişkileri yansıtmamaktadır.

Tembellik bir korku öyküsü gibi

Böyle Kant ve Schopenhauer gibi birçok filozof, insan yaşamı uyum zevk ve acı olarak takdim edilmesi gerektiğini söyledi. Hedonistler haykırmak istiyorum: "Oh, hayır! Biz içeride, devamlı saf zevkler istiyorum. " Bu dileği yerine geldi düşünün ve bu ağrı olmadan zevk sevgili yapar? onlar olacaktı keyfi çok çabuk sıkıcı ve yavan geldi çünkü Tabii ki, onlar hemen çileciler olacaktı.

Aynı günah ve tembellik hakkında atasözleri. korkunç bir suç - Hep tembel ne buyur. Ama öyle mi? Tabii ki, bütün atasözleri ve deyimler, çalışmaları tüm varlığına bağlıydı bu sosyal grupların geldiği açıktır. Böylece korku hikayeleri, genç nesil için teşvikler ile gelip zorlandı. Örneğin, korkunç ifade: "Tembellik hastalığı daha kötüdür." Ya da başka bir: "- tembellik, tembellik, açılan kapı, yan! - En azından yanmış ama açmadı olsun ". Tembel hakkında Atasözleri onu huşu içinde aşılamak için erken bir yaş çocuklardan böyle olmak zorunda. Tabii ki, her şeyden onlar. Daha yumuşak vardır. Onlar, "yuvarlanan taş yosun tutmaz" çocukluktan herkesçe bilinmektedir; "Tüm Yemlikteki uyumak zorunda Seine"; "Ağır canlı, kim kaçtı gelen iş" vb

emek artık gücü olduğuna dair bir sinyal olarak vücudun Tembellik

Bizim kardeşi hayatının en bilgisayarı çalıştırdığında, şimdi olmaz, zemin üzerinde çalışırken adam her zaman işe ya olamazdı. Çalışma ve tembellik acı ve zevk olarak da harmonik insanda birleştirilmelidir. Formül basit: etkin çalışması için, iyi bir dinlenmek gereklidir. Bir erkek tembel olduğu zaman, o yorgun ve bu nedenle artık etkin bir şekilde çalışabilir. O ihtiyaçlar kalanı. Biyolojik organizma - oldukça karmaşık ve oldukça mantıklı bir şey. gereksiz bir şey yoktur. Bize insanlarda bazı maddelerin içeriği, kuralları aşıyor çünkü Hatta hastalıklar ortaya çıkar.

bir ilaç olarak Tembellik

Tembellik şarap gibidir. Bir ilaç, geniş olarak - - zehir küçük dozlarda. Rahatlamak yoksa, sen yani yaklaşık 40 yıldır ölebilir, işin 15 sefil yıl sonra. Rahatlamak Ve eğer keyfi işe gitmek için çok uzun bir zaman yaşayabilir.

böylece aşırı ise yüksek dozlarda Kötü bir tembellik, kişi bozulmuş ve profesyonel kadrosu olmaktan çıkar. NA yazdığı gibi Zobolotsky "ruh çalışmalıdır ...". Yani, ruh değil, aynı zamanda vücut sadece.

İnsanlar genellikle tembellikle korkar ve hemen hemen her kültürde, negatif bir olgu olarak algılanmaktadır. Dolayısıyla atasözü: "... ve tembellik ganimeti.." Birinci bölümde, tabii ki, olmalıdır: "Work beslemeleri ..."

Pozisyon modernlik. "Tembellik"

Belki birisi komik olurdu, ama bizim şimdiki negatif anlamda ünlü deyişi "ileri doğduğunuz tembelliği" temizler. bilgi kaynaklarının çeşitli dinlenmek nasıl yolları ile dolu. Şimdi ada hakkında hiç soru Kendinizi işe nasıl şimdi oldukça farklı insanlara işkence: durdurmak ve geri kalanı nasıl. Tabii ki, birçok "iş (atasözü) beslemeleri ve tembellik ganimeti" devam eder, ancak bazıları oldu göğüs tembellik-anneye bırakmak için faydalı olacağını ve nihayet bir zaman aşımı alabilir.

Sadece örneğin, ziyaret, daha doğrusu, güneye gitmek, çoğunluğa değil alışık dinlenmek ve sinirleri sağır müzik ve alkol şişirmek için daha vardır, ancak, rekreasyon alanları izinli sayıldıkları sürede çare gelen bir ziyaretçi haline ve üzerinde tembel ilgili tüm atasözlerini unutmak veya saati.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.