FormasyonDiller

Fransızca Đyelik: kendi ayırt edici özellikleri ve karakteristikleri

Sık kullanılan kelimelerin sınıfı, "iyelik sıfatları" olarak anılacaktır - Les possessifs adjectifs. Fransızcada, rolleri esastır. Bunlar Rus dilbilgisi kelimelerin bir grup anlamında eşdeğer çok daha sık kullanılmaktadır.

fark kavramlar

Đyelik Fransızca Rusça zamir iyelik karşılık gelmektedir. Onlar nesne belli kişiye ait express: benim, bizim, onların. sıfatlar gibi, onlar doğa, sayı ve durumda ana kelime (isim) katılıyorum.

Aksine, Rus zamir olarak, possessifs cazibe konuya odaklanan doğumlu sahibini görmezden adjectifs. Marie / Paul ferme oğul Livre: İsmin Önemli ırk anılacaktır. Rus dilinde aynı davranırlar iyelik zamiri tekil birinci ve ikinci yüzler: seçiminizi - senin yolun. Eğer jenerik zamiri önemli ondan sonra gelen kelimenin işareti değil, cazibe konu için, görebileceğiniz gibi. Erkek ve kadın cinsiyet hiçbir ayrım olmadığı için çoğul olarak, fark kaybolur.

Rus dili ise, başka bir deyişle bu kategoriye göre demek de iyelik sıfatları vardır. Onlar da o kendi adına olmak üzere, isim oluşur, nesne belli bir kişiye ait ekspres ama diyoruz: babaannenin evini, pansies.

Les adjectifs possessifs ve Pronoms possesifs

Neden Fransızca zamir ve iyelik sıfatları ayrılır? Kimden "zamir" terimi açıkça bu kelime kullanıldığını anlaşılabilir "isim yerine." Otomatik olarak Fransız cümle yerine iyelik sıfat ile isim kullanılır kesin maddenin kullanımını gerektirir.

zamir için sıfatlar farklı meyl kendi paradigmasını vardır. Rus dilbilgisi, Fransızca bu iki kategoride zamir sınıfını ifade etti. Fark Rusça isimlerle zamir kullanılması dilinde bazı sözdizimsel yapılar hariç, isteğe sunmasıdır. adılların en sık kullanım "kendi" bir muhatap olarak possessifs adjectifs: "O ceketini çıkardı ve bir sandalyenin arkasına astı."

dilbilgisi öğrenmek Yolları

çabuk kişi ve sayısı için çekimleri onların tam paradigmasını içeren Fransız tabloda, iyelik sıfatları öğrenecektir.

Singulier

Pluriel

masculin

féminin

Pazartesi anne mes
ton ta tes
oğul sa sES
notre nos
votre vos
leur leurs

Birkaç konular eylemler iyelik zamiri ama sadece dizi, cinsiyete göre farklılık değilken. mon armé, ton hache: ki c dişi ilk h-dilsiz veya bir sesli kullanılmaktadır sıfat eril ile isimleri unutmayın.

İkinci etkili yolu hızlı Fransızca iyelik sıfatları hatırlamak - egzersizleri. Bunlar benzer ve cümlede boş bir alan üzerine konulmalıdır sıfat, sağ formunu seçiminde oluşmaktadır. Örneğin:

Vous la connaissez cette jeune femme? - Oui, c'est ... épouse.

Voici la voiture de Derrick. Voici ... voiture.

Doğal olarak, egzersiz gerekli miktarda kişisel veri asimilasyon hızına bağlıdır, ama daha onlar gerçekleştirmek o kadar kolay konuşmada iyelik sıfatları kullanmak olacaktır. Bu egzersizlerin amacı - böylece daha sonra istenilen şekilde seçilmesi zaman harcamak yok, gramer kategorilerinin bilginin otomatikliği getirmek.

dilde iyelik sıfatları rolü

Fransızca Đyelik - genellikle atasözleri ve deyimler ifade edilir dilbilgisi, birimini kullanılır: örneğin, prend ses jambes à oğul cou üzerinde - bu yüzden çok acele kim olduğu hakkında söylerler.

iyelik sıfatları kategorisinin Bilgi - Fransızca başarılı iletişim için gerekli bir şart, birçok sözdizimi olarak kelimelerin bu sınıfın olmadan yapamaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.