SeyahatYol tarifi

Krivoy Rog - Avrupa'nın en uzun şehir. Top 15 turistik Kryvorizhzhya

Krivoy Rog - kontrastlar, paradoksları ve kayıtların bir şehir. O en yeşil ve Ukrayna'da en kirli kenti seferde olmak için yönetir. İşte Avrupa'nın en derin demir cevheri madeni ve gezegenin en güçlü kız yaşıyordu. Artı - Bu Avrupa'nın en uzun kentidir.

Bu yazıda tarih, özellikleri ve en ilginç bahsedeceğiz Krivoy Rog manzaraları.

Avrupa City-şampiyonları

yoğun nüfuslu Avrupa'da, büyük ve küçük, depresif ve müreffeh on binden fazla şehirler vardır. Bazıları yerden çıkartılmaktadır LHC ve diğer demir cevheri test ediyoruz.

Avrupa'nın en uzun şehir nedir? bölgede büyük nedir? Bazı Avrupa şehirlerde insanların en büyük numarası vardır? Bu konular birçok ilgilendiren. en hepsine cevap alalım.

Avrupa'nın en büyük şehir Moskova olduğunu. Bu 2.500 kilometrekarelik bir alanı (kabaca aynı bölge Lüksemburg Devleti kaplar) kapsar. Avrupa'nın en kalabalık şehri 14 milyondan fazla nüfusuyla birlikte Türk İstanbul düşünülebilir. Ancak, İstanbul'un üçte biri Asya'da coğrafi olarak yer almaktadır. Avrupa'da içinde iyi şehir, ele alırsak, bir kez daha 12 milyon kişilik bir nüfusa sahip Moskova lider vardır.

Nerede Avrupa'nın en uzun şehir? Krivoy Rog - bu sıradışı köyün adı. Bu Dnipropetrovsk bölgesinde Ukrayna orta kesiminde yer almaktadır. Toplam uzunluğu, 80 ila 120 kilometreye kadar farklı kaynaklardan göre yöntem.

AB'de en uzun Hangi şehir? Avrupa Birliği dışında kendimizi kısıtlamak, sonra uzunluğu için rekor Londra. İngiliz sermayenin azami ölçüde - 60 kilometre.

Krivoy Rog: Kentin tarihi ve adının kökeni

Krivoy Rog - Avrupa'nın en uzun şehir. Bu tabir genellikle bu köyün sınırlı bilgiye ve hatta kendileri krivorozhan edilir. Ama çok ilginç ve çok taraflı bir hikayesi var!

Kryvyi (RIH diğer kaynaklara göre - 1761-M) 1775 yılında kurulmuş serbest Zaporozhye Kazaklarından. Efsaneye göre, şehrin kurucularından Horn aradı. Yana o "Eğrisi" takma olduğunu için, tek ayak üzerinde Topallıyordu. Kazakların adına, daha sonra tüm kasaba seçildi.

Ama bu komik efsane başka bir şey değildir. Aslında, Yer adının kökeni tarih alanının coğrafi özelliklere ilgilidir. Ingulets ve Saksagan - şehir bozkır iki nehirler kesiştiği yerde kurulmuştur. Büyük bir hayvanın bükülmüş boynuzu açısından çok benzer olan bu pelerin. Görünüşe göre, Zaporozhye Kazaklar kendi yerleşim burun şekline dayanmaktadır çağırdı.

XIX yüzyılın sonuna kadar, Krivoy Rog olan nüfusu ticaret ve küçük el sanatları meşgul olanlar küçük bir köy, kalmıştır. Fakat bu derinliklerde sonra değişti her şey demir cevheri zengin yatakları keşfetti. Krivoy Rog XIX yüzyılın sonunda ilk orada mayın vardır ve elli yıl sonra, kent önemli bir metalürji oldu Avrupa'da merkezi.

Kryvyi Rih turist

Son yıllarda Avrupa'nın en uzun şehir yabancı ülkelerden gelenler de dahil olmak üzere turist önemli sayıda, çekti. Krivoy Rog görkemli endüstriyel tesisler (madenler, taş ocakları, düşmeleri) görmeye gelen olarak, ziyaret devleri benzersiz madencilik manzara keyfini ayırtıcılar.

Tarihi, kültürel, mimari ve hatta doğal - Paradoksal olarak, şehir konumlar ve diğer tipleri vardır. Biz ilk etapta görülmeye değer Krivoy Rog, en ilginç turistik mekanları liste.

Sanayi: Top 5 en ilginç nesneler

Avrupa'nın en uzun şehir, öncelikle onun insan yapımı manzaralar ve sanayi siteleri ile etkileyicidir. Kryvyi Rih Manzara sadece ilk kez buraya gelen turistler şok olabilir. Şimdi, kentin en ilginç ve etkileyici sanayi bölgelerinin beş:

 • Pervomaysk demir cevheri madeni - Avrupa'nın en derin (bugün 400 metrelik bir derinliğe ulaştığında);
 • Burschitsky bıçak - nehir Ingulets üzerinde bulunan şehir, en büyük;
 • Bitki "ArcelorMittal" - Ukrayna dev metalürji endüstrisi;
 • Mine huni başarısız - benzersiz insan yapımı eğitimi, 100 metreye kadar ulaşan derin (Krivbass içinde birçoğu);
 • Krivoy Rog Hafif Raylı - Ukrayna hiçbir analogları vardır kentinde eşsiz yer altı ve kara taşımacılığı sistemi.

Doğa: Top 5 en ilginç nesneler

Garip ama Krivoy Rog ve vahşi yaşam için bir yer vardır. Şimdi, kentin en ilginç ve etkileyici doğal alanlarından beş:

 • Krivoy Rog Botanik Bahçesi - şehir ultrapromyshlennogo bitkide gerçek bir vaha;
 • Karachunovsky Şelale (yükseklik - 14 metre, Krivoy Rog güney kesiminde yer almaktadır);
 • Kuzey kırmızı ışın - şehrin kuzey kesiminde yerel öneme sahip bir doğal rezerv;
 • MOPR kaya - yaş 3,5 milyar yaşında olduğu tahmin edilmektedir Ingulets, kıyısında antik kayaların mostra;
 • Eski galerileri şeyl kaya - nehir Saksagan kıyısında jeolojik doğa anıtı.

Mimari: Top 5 en ilginç nesneler

Avrupa'nın en uzun şehir şaşırtacak ve mimari edebilirsiniz. Bu güzel devrim öncesi bina ve Stalin döneminin binaları ve daha modern binalar.

Biz şehirde beş en ilginç mimari liste siteleri:

 • Belelyubsky Köprüsü (1884);
 • görünüşte benzeyen Amtrak istasyonu "Krivoy Rog-Baş," (1884) İngiliz kodamanlar sarayları;
 • Spaso Preobrajenskiy Katedrali (1990 yılında inşa edilmiş);
 • Finca Vasily Dobrovolsky (1846);
 • Madencilik Enstitüsü binası (1940).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.