Sanat ve EğlenceSanat

Niko Pirosmani - sanatçı-ilkelci. Biyografi, resimler, hayatın ilginç gerçekler

Niko Pirosmani - Hayatı o bütün bir adam değildi sanki neredeyse belgelenmiş hiçbir zaman bir sanatçı. Ama o oldu. Ayrıca yaratıldı onların sade ve delici resim yaşadığı kadar basittir.

Çocukluk ve ergenlik

o Gürcü ressam kurmak mümkün olmasa da Pirosmani hangi yıl doğdu. Eleştirmenler bu 1862 yılında oldu düşündürmektedir. Nico Piromanoshvili köyünde Mirzaani fakir bir köylü ailesinin yaşadı. O küçük çocuğu oldu ve çiftlikte babasına yardım etti. Ancak, zeminde çalışma bunu ele geçirmek vermedi. Her serbest an o boya teknolojileri. Yeniden oluşturulan etrafını bir kalem saplama her şeyi kullanarak eski kahverengi kağıt üzerine: üzüm, çatlak sürahi köpek demirledi ...

Sekiz yaşındayken, oğlan babası ve yakında anne ve ağabeyi kaybeder. O zamandan beri kendisi geçimini kazanmıştır. O çevredeki köyleri yürür ve küçük underworking kesildi. Doğal olarak, hiçbir eğitim böyle zor bir durumda ve özellikle sanat ve konuşma olamazdı. Ancak Nico henüz Rus ve Gürcü dillerinde okumayı öğrendi.

sanata yolu

Hiç Gençliğinde bu yana, gelecekteki sanatçı Niko Pirosmani gezici ustalar resim dersleri aldı. Onlar dükkanlar ve restoranlar için işaretleri boyamak yeteneğine aldı sahiptir. Seksenlerde Nico arkadaşı aynı zamanda bir sanatçı ile stüdyo resim sanatını açmaya çalıştı. Ancak bu fikrin sefil başarısız oldu: orada pratikte hiçbir emir ve dükkanı kapatmak zorunda kaldı.

demiryolu üzerinde bir iletken olarak çalışan küçük bir sermaye Biriken, Pirosmani süt ticaretindeki yatırım yapmaktadır. Ancak, Nico, yaratıcı insandı ticaret ona yabancıydı. Ama bu konuda, süt dükkandan küçük bir gelir elde ve onun girişimci girişimleri sona erdi.

XX yüzyılın başı Pirosmani eserlerinde bir dönem oldu. sanatçı sanata kendini tahsis edilmiştir. O Tabela üretimi, hem de dekoratif paneller oluşturulması ilgilenen döner. Bu dönemde birçok Niko kendini yetiştirmiş boya yardımı ile muşamba üzerine çekiyor. Özellikle de o siyah başardı. Pirosmani kül fırını kurum, meşe kabuğundan infüzyonu ve yağ damlaları bir çift ilave edilir. Yağ bezleri beyaz veya siyah idi. bu renklerin görüntülemek için gerekli olduğu yerde Ve, o sadece doldurulmamış alanlar bıraktı. Yani sanatçı kendilerine özgü tekniklerinden birini geliştirmiştir. Özellikle etkileyici, o filme olağanüstü bir derinlik ve dokunaklılık veren portreler bakar.

ilk başarıları

Nico XX yüzyılın ikinci on yılında profesyonel çevrelerde dikkat. sanatçı-fütürist Cyril Zdanevich Pirosmani resimlerinde çok sayıda, bazıları düzene yazılmıştır edinir. Cyril'ın kardeşi İlya, yerel gazetede Nico "Sanatçı-külçe" hakkında bir makale yayınladı. Ve Mart 1913 yılında kendi kendini yetiştirmiş boyama Moskova'da bir sergide sergilendi. Tabii ki, bu solo sergi değildi, ama yine de Gürcü köyünden fakir köylü için büyük başarılar diliyorum.

1916 yılında nihayet Pirosmani münhasıran çalışmalarının yer, sergi açmak başardı. Nugget bazı ün kazandı. O Gürcü sanatçıların Derneği davet edildi, eserlerine özel koleksiyonları satın almaya başladı. Ancak, buna rağmen, adını otantik yaratıcılık ile eş anlamlı hale ressam Pirosmani, sefalet ve yoksulluk içinde öldü.

Teknikte Sonraki

Primitivizm - boyama tarzı, ressam Pirosmani karakteristik - Çocuk resimlerinin sanatsal ifadesidir. yürütme ve dürüst duygusal bileşende Naif, bu resimleri yüzeysel gereksiz gösterişli bir şey, taşınmaz. Sadece hayatın basit algı, her ne olabilirse. Nico hızla çekti. Sadece bir kaç gün resmini oluşturabilir. O düzeltmek veya üründe değiştirmek için bir şey gibi değildi - bu nasıl oldu, bu yüzden oldu.

Niko Pirosmani eserlerinde ana motifleri hayvani. Öyle görünüyor ki, insan gözü, dokunmaya bir bakışla tasvir Hayvan sanatçı, vidalı gözyaşları olmak üzere. Arkadaş Nico hayvanları göstererek, Pirosmani aslında daha ziyade bir zürafa veya kuzu yerine, kendisini çizer savundu. Nedeniyle orijinal teknolojisinde infaz edilmiş olması nedeniyle, hayvanlar özellikle savunmasız ve yalnız görünüyordu.

Ayrıca ziyafetler ve bayramlar bir resmi favori temalarından biri idi. Zengin gıda ile inliyordu masaları, su gibi şarap akar, insanlar eğlenmek ve hayatın zorlukları unutun. Yoksul, aç, yalnız - Bütün bu sanatçının hayatın gerçekleri ile büyük bir kontrast oldu. Pirosmani portreler boyalı, ama çoğu zaman doğadan, ama sadece bir fotoğraftan bir görüntüyü yeniden çizmek.

O kadar çok iş eller öğretilen sanatçı kalmıştır. Temel olarak, o mağaza ve taverna için tabelalar Pirosmani yaratıcılığını takdir edebilirsiniz.

En ünlü tablolar

Niko Pirosmani - kimin resimlerinde kendi PENETRAN çarpıcıdır bir sanatçı. "Aktris Margarita" - bir kez Louvre'da sergilenen bir eser. Sergi, Fransızca bile geldi tuval üzerine tasvir ve resim, gözlerinde baktı söylenir. sanatçı zarif aktris bacaklar, kızın ince bel vurguladı. çok sevgi ile o zamanlar umutsuz adım gitti hangi Margaret, tasvir.

Çalışma "Çocuksuz milyoner ve yoksul çocuklar" gösterileri Doğru olan ne zenginlik gibi. Arka planda ağaçların Kuru kütükleri torunları yaşatılır edilemez hayatın anlamsızlığını, vurgulayın.

Resimde "Üzüm Hasat" olarak, Pirosmani sanatsal gelişimini görebilirsiniz. O görüntü alımı umutları kullanılan - üzüm bağları Gürcü topraklarında, bereketli zengin vurgulayan uzak mesafelere uzanan. ışık ve gölge ile oynamak için bir girişim - sanatçı da yaprakların arasından hafif sonları boyadı.

O nasıl biriydi?

Adını şimdi tüm dünyada bilinen Ressam Pirosmani, çağdaşlarının bir sır oldu ve bizim için çözülmemiş bir gizem olarak kaldı. sanatçının 1910 taraftarların sonunda köyün içinden yürümek ve bir biyografi değilse, yapmak onun hakkında bilgi toplamak, ancak Nico en azından yaklaşık bir resim başladı. Köylülerin değerlendirme itibaren Pirosmani patlayıcı karakter ve istikrarsız bir karaktere sahip olduğunu biliyoruz. Duygusal Doğrusal, çaresiz. Komşular haftada sanatçının yedi Cuma o bu dünyanın olmadığını söyledi. Böyle dedikodu o aziz görür ve onun fırça olduğunu Nico hikayeleri güçlendirmek, "diye yazdım."

karışık iz

Sanatçının kız kardeşi ile bir görüşme olduğu bilinmektedir, ancak bu mektuplar günümüze ulaşamamıştır. Onlar görünüşte bilmeyen kişilerin yakındaki köylerde giderek kardeşi hakkında sormak başladı gerçeğiyle korkmuş kız kendini, yaktı.

Onlar Nico diye ayrıldı ve sürekli içeriğini yapma asla hangi bir dizüstü olduğunu söyleyebiliriz. Ama sanatçının ömrü boyunca bu notların bir yerde kayboldu. Ölümünden Pirosmani hayatın değerini anlamak eğitimli insanlarla tanıştım ve Nico onunla toplantının olayları ve kişisel kayıtlı gösterim sayısı sadece kısa bir süre önceydi.

Niko Pirosmani hakkında ilginç gerçekler

  • 1969 yılında, Louvre Niko Pirosmani kişisel sergisini düzenledi.
  • şarkısı "Milyon kızıl güller" dan fakir bir sanatçının Mutsuz aşk hikayesi Niko Pirosmani hayattan alınmıştır. sanatçı bütün birikimlerini Tiflis Fransız aktris Marguerite de Sevr geldi ihsan geçirdi.
  • Boyama "Arsenalski dağ gece" Christie'nin açık artırmada 1.2 milyon $ satıldı. iş Gürcü toplumunun hoşnutsuzluk neden bölümünde "Rus Sanatı", sunuldu.
  • kimin biyografi birçok sanatçı çalışmalarından esinlenerek trajik anları, dolu Ressam Pirosmani. Onunla ilgili üç film (bunlardan biri kısa) vuruldu. Nico şiirler Bulat Okudzhava, Andrei Voznesensky, adanmış Jaroslav Smelyakov.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.