Sanat ve EğlenceLiteratür

Tanım: Literatürde romantizm nedir. Literatürde 19. yüzyılın Romantizm: temsilcilerini özellikleri

Sanatın en ulaşılabilir ve yaygın formu olarak, yazılı edebiyat her zaman insan ruhunun tezahürü harika formu olmuştur. düz yazı ve şiir eski popülaritesi makamları geçmişte konuşma özgürlüğü engellenmiş olması nedeniyle verildi. Sonuç olarak, birikmiş hoşnutsuzluk tezahürü talep ve bu nedenle boş kağıt sayfaları dökmek. Çeşitli stilleri ve şekilleri literatür vardı. Böyle sıfat ve mecaz olarak Teknikleri battaniyenin altına eserlerinin temel anlamını gizlemek. hoşnutsuzluk sanatçıların yırtık ruh bütün birleşmiş edebi eğilimler ve yeni stiller. Şimdi, belki de herkes bu hatırlamak literatürde romantizm. Tayini kısaca bu hareketin adına haklı.

Romansal düşüncenin kökenleri

Ağırlıklı olarak yazarın çalışmalarında anlamı ve alaka olduğunu. Bu yeni stiller ortaya çıkması doğrudan dünyada siyasi ve coğrafi değişikliklere ilişkin varsayımını doğrulamaktadır. en renkli ayak izleri biri 19. yüzyıl edebiyatının romantizm bıraktı. Bu hareket her yeni siyasi sistem, tarihin insanlar için önemli bir olay her zaman çağdaş yazarların şeklinde belirli iz bırakır onaylamıştır.

Nüfus Fransız Devrimi yüklediği devrik umutlar görmezden çalışılıyor, aynı zamanda literatürde romantizmin temsilcileri daha yüksek bir düzeyde sonuçları anlam vermeye çalışıyorum. söz değişiklikler ve gerçek durum arasında bir tutarsızlık Algılama, yeni edebi hareketin yazarları manevi "protesto" kurdu burjuva düzeni "dolandırıcı" açıkladı. romantizm nedir? Literatürde, bu eğilimin tanımı farklı formülasyonlar değildir.

Yeni edebi hareketin Özellikleri

Her kültürün kendine ait kartvizit ve literatürde romantizmin ayırt edici özellikleri olmasına rağmen yazarlar insanın iç dünyasının yansıması odaklanmak, ayrı bir eğilim onun izolasyon gerçek sayesinde haline geldiğini. Yani Almanlar literatür mistik şeklinde ifade Romantizm, İngiliz edebiyatı karakterlerin eserlerin kişisel nitelikleri kullanılan ve Fransız çeşitli olağanüstü hikayeleri kullandık. o, "romantizm" çalışmıştı olabileceğinden bunun standartlarla uyumlu hale onu lider, çevredeki gerçekliği dönüştürebilir ya deneyimine okuyucuların dikkat çeken, onların fantezilerine çekilmeye ve istenen fiili ile mücadele etmek olduğunu olun. o adamı ve onun deneyimleri iç dünyası gösteriminde daha odaklanmış ki literatürde 19. yüzyılın Romantizm dikkat çekicidir.

partiler üstü

Romantizmin siyasi kökenleri rağmen, bu eğilim herhangi bir siyasi sisteme ilgili değildir. Bu tarz hükümet ve iktidar mevcut tüm biçimlerinin monarşi ve diktatörlük, feodalizm ve kapitalizm destekçileri, hem de rakipler olarak kullanılır. Literatürde 19. yüzyılın Romantizm düşünce ve duyguların ifade aracı yerine yönetim ve kampanya bir araç haline gelmiştir. Yani, birlikte eski düzenin taraftarlar ile monarşi rejimi ile feodal baskıya karşı yaptığı yazılarında protesto demokratik düşüncenin destekçileri vardı.

romanticism temsilcileri

Fransız yazarlar - literatürde romantizmin en ateşli temsilcileri katıldı. Bu kullanımı edebi hareketin en yakından burjuva devriminden sonra Fransa'da savaşmış ideolojik mücadeleyle bağladı. Bu alanın literatüre özel bir işareti böyle sol ünlü Fransız yazar Shotabrian ve Zhermena de Staël, Lamartine ve Vigny, Hugo ve benzeri Zhorzh Sand. İlk ikilisi eserlerinin, Fransız ulusunun eski ihtişamıyla şarkı, devrimin ateşli nefreti farklıydı. Viktor Gyugo, fikir ve Fransız demokrasisinin ruhuna esinlenerek aksine, meydana gelen değişikliklerin de desteğiyle konuştu. Bu kontrast literatürde romantizm ne kavramak zorlaştırır. berrak tarzı çerçevesini tanımlama çıkmaz herhangi amatör yol açacaktır.

Romantik hareketin zirve

tarihsel roman, 19. yüzyılın üçüncü on daha yakın oldu - romantik hareketinin yüksek zirvesi yeni türün ortaya çıkması ile ulaştı. zamanın Fransız yazarların taklit için bir model olan büyüklük ve onlar için ulaşamayacağı kalır Valter Skott oldu.

kahraman ideali görüntüsü gelince - romantizm, genellikle kendi başına yaşama yolunda tüm engelleri yol bulan tekli şeklinde sağlanır. Genellikle karakterler bir ayılma gerçekle toplantı böler iki hayat segmenti, geçiyor. Gerçek gerçekleşme nepreodalimosti engellere onun yeteneklerinin naif Yeniden değerleme geçiş - Aynı şekilde, yazarlar onun kahraman "yaşlanma" ahlaki dönemi göstermektedir. Primer büyük işlerin için dürtü ve dünyayı değiştirmek risk için yeni bir arzu eşlik dış gerçekliğin bir kötümser bakış, taşınıyoruz. Standart klasik kahraman bir tür Byron, eserlerinden önemli edebi karakter haline geldi "Childe Harold."

Duyarlı ve eksantrik karakterler direnç kalıcı arzu somutlaştırmak.

Literatürde Romantizm. özellikleri ve özellikleri tanımlama

Uzmanlar bazı işaret romantizmin temel özelliklerinden mutlaka onların eserlerinin her bulunması gerekir literatürde. çalışmalarının ilk yazar mümkün olduğunca mesafeyi kendisi ve karakteri arasındaki tüm sınırları silip azaltılmasıdır. yazar karakteri "maske koymak" gerektiğini kendi his her duygu dış faktör "rahatsız edici" onun yaratma her birinin etkisini tecrübe. ayırt edici özelliği yazar onun karakterini ve onun eylemlerini kınıyoruz asla gerektiği bir gerçektir. karakteri ile ilişkili olan her şey kötü sonuçta dış etkenler suçluluk sonucu olur.

son ama en az önemli özelliği hikayesi eserleri romantizm ile bağlantılı olmasıdır. Ayrıca 19. yüzyılın romantizm metafor ve ilham cansız ait literatür bol kullanımında dikkat çekicidir. karakterin ruhsal durumunun daha kesin açıklama için doğal olaylar ve afetlere kullanılan benzetme sık sık.

sınırsız olasılıklar

En popüler yeni trend görünümü yazarları bağlayan klasisizm ve yaratıcı her türlü vakıf kapsamına kolayca kullanılabilir olması daha sebebiyle olmuştur. Kağıt üzerinde duyguların sınırsız sıçramasını Pratiği, romancılar farklı stilleri karışık. Romantizm bireyselleştirilmiş edebiyat, bunu basitleştirilmiş ve yazarların büyük bir daire ile paylaşabilir. Yeni bir tarz ortaya çıkması sonucunda yüksek yaratıcılık ve sıradan insanların arasındaki sınırları silinir. Bu nedenle, ilgili literatürde romantizm ne olduğu anlayış. yazarın ruhunda iç belirsizlik Bu tanım, onun kahraman iç dünya ile yaptığı heyecan ve kaygı kişileştirme.

yaratıcılık Romantizmin etkisi

Literatürde romantizm ne anlama onun takipçileri tarafından uygulanmakta olan yüksek değeri, tanımı, bir sonraki nesil için hareket çağdaşlarının etkisini izlemek için bir fırsat verir. Bu yeni bir edebiyat türü olarak başlamıştı, romantizm sonradan müzik ve resim üzerinde büyük bir etkisi vardı. yazarlar, müzisyenler ve sanatçılar eserlerinde devrimci düşüncenin tanıtımı için başlayan bu tarz sunulan yenilik ve protestocular cesaret. Sonuç olarak, geçmişin gösterdiği gibi kazananlar sadece yazarlar değil, ama eserlerini zevk için izin verilen sıradan insanların, aynı zamanda temsilcileri başka bir gerçekliğin batırılmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.