MaliYatırım

Yapısal notlar: tanımı, özellikleri ve açıklama

Karlı yatırımı - tema alaka kaybolmaz. Bu bağlamda, sürekli yeni bir düzeye gelir elde etmek farklı araçları oluşturan. Bir yapılandırılmış senetler olduğunu.

yapılandırılmış ürünler hakkında biraz

Müşterilerin dikkatini çekmeye çalışıyor birbirleriyle rekabet iki büyük gruplar vardır finansal hizmetler pazarında anlaşılmaktadır. Biz borsa ile ilgili banka ve şirketler bahsediyoruz.

Son yıllarda, daha iyi bir konumda bankacılık sektörü, bu kadar çok yatırım şirketleri yüksek gelir elde etmeye olanak sağlayan, yeni çekici ürünler yaratmak için büyük çaba yaptık. Sonunda yapılandırılmış ürünlerin yaratılmasına yol açtı mevduat yalan, ilkelerine dayalı yoğun rekabet. Bu kategori ve yapılandırılmış notları olarak tanımlanır.

Ne bu terimle anlaşılmalıdır? Aslında, bir temelde yeni bir seviyeye anahtar borsa aletleri (mevduat, tahvil), yanı sıra bunların türevleri (swap, opsiyon, vadeli) yönetmenizi sağlar kar, eşsiz bir biçimidir.

Bu yapılandırılmış notları kullanımı oldukça sık yatırım ve biraz daha öte bir% 100 geri dönüşe neden olduğu gerçeğini teyit etmektedir. Açıkçası, para kaybetme riskini en aza indirir parlak yeterli sonuç.

Banka mevduatları olamaz sırasıyla böyle göstergeler ile rekabet etmek.

Bir yapılandırılmış (yapısal) notları, biraz farklı bu ürün bir göz atın ve geleneksel yatırım bankacılığı ve finansal araçların (vadeli işlemler, opsiyonlar, vs.) bir yetkili kombinasyonu olarak tanımlayabiliriz anlamaya çalışıyorum. Daha basit konuşan standart şemaları becerikli kombinasyonuna, sen karlarını artırmak için yeni, çok daha etkili bir şekilde ulaşmasını sağlar, teşekkür kar, yapma geleneksel yollardan bir karışımıdır.

güvenilirlik

Oldukça tanıdık olmayan herhangi üründe olduğu gibi, yapılandırılmış notları bazı güvensizlik neden olabilir. Aslında, bu tür bir tepkime için nedenler değildir.

Sonuçta bu tip yatırım ürünlerinde sermaye koruma derecesi yüksek olarak tanımlanabilir olmasıdır. Daha spesifik olarak, bu oranı yeniden finansman Rusya Merkez Bankası düzeyinde getiri garantili oranı verebilir.

Ama yapılandırılmış ürünler kendi kısıtlamaları vardır. Bunlardan biri - maliyet. Diğerleri sadece yeterli para yok iken, sadece zengin insanlar bunları kullanmak mümkün olacak bir sorudur. Bu aletlerin başlangıç fiyatı $ 10.000 başlar. Ve yukarı $ yarım milyon kadar olabilir.

İyi haber büyük perakende bankalar yaklaşık 3 bin dolar fiyatı için yapılandırılmış ürünleri satın almak için bir fırsat olduğunu ..

İlk yapılandırılmış tahvil

Bu tür ürünlerin kullanımı ABD borsa 1969 yılında tekrar başladı ve o zamandan beri, birçok değişikliğe uğramıştır. Moskova Borsası'nda gelince, bu pazar notunda ilk defa şirketleri FG BCS bir grup tanıttı. Bu yapısal bir kredi bağlar olarak tanımlanır.

Rusya'da bu tür menkul değerlerin Yayın uygulamaya koymadı. Yeni ürün üç büyük bankalarından (Sberbank, VTB ve VEB) bağlamak için tasarlanmıştır. ödemeler için olduğu gibi, 12 ay içinde% 13 bir verim ile, altı ayda bir kupon şeklinde yapılır. Bu durumda, nominal değeri ürünü bin. Ovma 80 TL'dir. tahvil vade tarihi Nisan 2017 olarak belirlendi.

Çalışma prensibi

yatırımcı böyle yapısal bir not olarak ürün satın alırken bu araçların bir dizi için mali bağlayan bir bağdır. Ayrıca paranın aslında güven transfer olduğuna işaret etmek adil.

Bu süreç bir hukuk hukuki dayanak vardır ve (FFMS al 07-37 / PZ-n №) tamamen yasaldır. Bu durumda, ilk olarak mevcut yatırımcı bekleyebilirsiniz karlılık belirli bir düzeyde sağlamak için.

iki bölüme yatırım bölümü: kanıtlanmış şeması kullanılarak garanti altına alınmıştır yatırım parayı iade edin. Birinci ve bunlardan büyük geliri sabit olan araçların yatırılır. ömrünün sonuna bu bölümü% 100 memnuniyet getirmektir. güvenilirliği veya banka mevduat düzeyi yüksek kullanılan bağlar olabilir.

İkinci bölüm yüksek gömülü, ancak önemli ölçüde daha riskli bir operasyon olduğunu. Ne çok açıdan olduğu notlar yapısını belirler ancak genellikle piyasa oynaklığı, sermaye endeksi ve mümkün yatırım önemli bir artış elde edilmesine olanak diğer riskli seçenekler değişiklikler ile çalışıyor.

Böylece, yapısal notlar alan bir yatırımcı, en iyi ihtimalle, ve çok farklı oranlarda, tazminat en az% 100 güvenebilirsiniz.

Yaygın türleri

En sık kullanılan yapılandırılmış ürünlerin çeşitli türleri vardır:

  • sermaye korumalı Notları. Bu ürünün temel farklılaştırıcı son ödeme yapılacaktır anda miktarın tam bir geri ödeme olduğunu. Üstelik bu gerçeği ürünü temelini altında yatan sonuç varlıkları ne kadar etkili bağlı değildir. Bu karlı diğer türler, en az ile karşılaştırıldığında, anlaşılmalıdır, ancak en güvenilirdir.
  • Phoenix Notları. Bu aracın yapısı sayesinde aylık ödemeleri almak mümkün kılar. Mevcut ve diğer kullanışlı aralıkları (her çeyrek veya altı ayda bir). Çünkü bu kadar sık ödemeler müziği bu tür karlarını çekebilirsiniz düzenli olarak en karlı, ancak yatırımcılar denilen edilemez.

  • otomatik sonlandırmalı Notları. Bu durumda, ödemeler kapsamında, hayır, Phoenix kullanırken olarak. Amaç belirlenen gelir eşiği ulaşıldığında otomatik anda sonlandırılır gereken miktarda, sürekli bir birikimidir. Bundan önce, işe yaramaz parayla. yatırımcı tamamlanmasından sonra tüm yatırım para ve karlarını sürer.

yeni türler

müziğin Çeşitler oldukça çok. Mali ve borsa geliştirilmiş tarafından gelişen, ve ardından şunlardır yatırım ürünleri.

Biz örnekler hakkında konuşmak, biz sözde "güçlendiriciler" çağırabilirsiniz. Bu yapısal not kalbinde kullanılmasıdır finansal kaldıraç. Onun amacı - hızlı kar, yüksek riskler eşlik eder. bir temel varlık yatırımı önemli bir artış elde hangi aracılığıyla vardır. sunmuyor Bu ürünün Garantili dönüş yanı sıra istikrarlı kupon ödemeleri.

Yeni yapılandırılmış notları ve örneğin "Avtokoll" gibi bir araç bulunmaktadır. Rus pazarında giderek daha popüler hale gelmektedir. Bu satış dalgalanmaları dayanmaktadır. Bu durumda da hatırı sayılır riskle öncelikli yüksek kâr olarak kabul. Bu plan uyarınca alıntıların dinamiklerine anahtar varlıkları değiştirmek büyük ölçüde bağımlı bir şartlı sermaye koruma yoktur.

Yatırımcılar da kullanılan ve "dijital" notu vardır. Bu ürün ılımlı ama istikrarlı büyüme yatırımlarına önemli riskleri tolere edecek ve güvenir olmayan kişilerin ilgisini olacaktır. Bu durumda, hala yatırımcı mevcut kupon ödemeleri.

sonuçlar

"Yapılandırılmış notlar - o" sorusu bir cevap almaya çalıştı olanlar zor olmayacaktır yatırım alanındaki bu ürünün alaka ve popülerlik değerlendirmek için.

ancak yüksek riskli, yavaş ve güvenli ya da hızlı: Bu araçlar, kendi fonlarını çoğalmaya en uygun yolu seçmek için izin verir. Her durumda, notlar gibi, etkin bir piyasa arz popülaritesi artmaya devam edecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.