Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Ortodoks Kilisesi'nde bir kilise töreni nedir

Ortodoks Kilisesi ritüelleri mükemmel bir dizi geleneği kurulmuş olarak, inananın insan hayatı üzerinde farklı etkileri, ama her zaman Tanrı'yla ilişkisini belirler. Bazıları İncil zamanlardan bize geldi ve Yazılarda belirtilen, diğerleri daha yeni ürünlerde bulunur, fakat Kutsal ayinimize birlikte hepsi, inancımızın ortak manevi vakıf ayrılmaz parçalarıdır.

sakramentlerin ayin aksine

Biz Ortodoks Kilisesi'nde ne kilise ayinleri hakkında konuşmaya başlamadan önce, ayinlerin denilen ayinlerin diğer formlarından onların temel farkı vurgulamak için gereklidir ve kiminle onlar sık sık karıştırılır. kefaret, mesh, evlilik, cemaat, aşırı unction, rahiplik vaftiz olup, - 7 Rab bize ayinleri verdi. bir mümini yaparken görünmez Tanrı'nın lütfunu iletişim kurar.

Aynı zamanda, kilise töreni dünyevi gerçekliğin sadece bir kısmıdır, Kararnameler benimsemeye insan ruhunu yükseltmek ve inanç eylemine fikrini yönlendiren. tüm ritüel formları nedeniyle beraberindeki dua sadece onların kutsal öneme almasını Hatırlanacağı edilmelidir. Sadece onu harekete sayesinde kutsal eylemi olabilir ve harici işlem - bir ritüel haline gelir.

Ortodoks ayinler Forms

Kongre büyük bir pay ile tüm Ortodoks ayinleri üç kategoriye ayrılabilir. Birinci grup Kilisesi'nin dini yaşamın genel düzenine dahil dini ayinler içerir. Onları Hamursuz Hafta Holy Shroud, suyun yıllık nimet, hem de Artos kutsama (mayalı ekmek) İyi Cuma kaldırılmasını taahhüt arasında, kilise ayin sabah gerçekleştirilen petrol, ve birkaç diğerleri ile mesh.

sonraki kategoriye sözde gündelik ritüelleri kapsar. Bunlar ev kutsama, tohum ve fide dahil ürünlerin çeşitliliğini içerir. Sonra, örneğin iyi girişimler, takdis girmek Lent, başından seyahat ya bir ev inşa. Bu aynı zamanda dahil ve tören ve ayin geniş bir yelpazede yer alır ölü için dini ayinleri, olmalıdır.

Son olarak, üçüncü kategori - sembolik törenleri, belli dini fikirlerin ifadesi için Ortodoksluk yılında kurulmuş olup insan ve Tanrı arasındaki birlik sembolüdür. Bu durumda, çarpıcı bir örnek haç işaretidir. Bu ertelendi bir acı Kurtarıcı hafızasını simgeleyen ve aynı anda şeytani güçlerin etkisinden korumak güvenilir hizmet veren aynı zamanda bir kilise töreni olduğunu.

mesh

Bize bazı ortak ritüeller düşünelim. Sabah (servis, sabah) kiliseye olmuştur herkes, belki rahip inançlı kutsanmış yağın alnını mesh bir haçı denilen yağ gerçekleştiren bir parti ve törene tanık veya.

Bu kilise töreni mesh denir. Bu, insan üzerine dökülür Tanrı'nın lütfu sembolize ve Musa kutsal Harun'un yağı ve tüm onun neslini yağlamak için komutu verildiğinde o, Eski Ahit zamanlardan bize geldi - Kudüs'teki tapınağın görevlileri. Yeni Ahit'te Mektubunda Havari James şifalı eylemini bahseder ve bu çok önemli bir kilise töreni olduğunu belirtiyor.

Unction - bu nedir?

İki ayinler ile benzerlikler anlamada olası bir hatayı önlemek için - ve unction mesh yönetmelikler ayin - açıklama yapılması gerekir. köknar ağacı - her biri sanctified yağ kullanılmış olması. birinci durumda, rahip eylemler bütünüyle simgesel Ama eğer, ikinci onlar Allah'ın lütuf çağrısına yönlendirilmektedir.

Buna uygun olarak, gizem unction ayin daha karmaşıktır ve kilise kanunları, yedi rahipler göre yapılır. Sadece aşırı durumlarda onun papazın biri tarafından yapılabilir. yağla anointing İncil'in, kafasından yedi kez ve okuma pasajlar gerçekleştirilir risalelerde dua vesilesiyle için tasarlanmış ve özel. Yukarıda sözü edildiği gibi, aynı zamanda, mesh bir kilise ayin 'de, sadece, aslında olduğu müminin alnında haç Kâhin kutsayabilirsin neden yağ işaret.

İnsanın dünyevi ömrünün sonuna ilişkili Ritüelleri

Bu kilise ayin defin ve ölü müteakip hatıra olarak önemli bir yer işgal eder. ölümlü etle ayırdı bir adamın ruh Ebediyete akıp giden zaman Ortodoksluk, bu anın önemi göz önüne alındığında özel bir önem vermektedir. yanlarının tüm girmeden, sadece özel dikkat cenaze ödenmesi gerekmektedir aralarında en temel noktalarda, üzerinde durulacak.

O kadar hatırlamamanız cenaze hizmeti aksine, lityum, içinde sadece bir kez ölüme anma yapmak mümkündür ve. Yatıyordu insanlar, keşişlerin, rahiplerin ve bebekler için sıralarına farklıdır D. O, dini metinleri (şarkı) kurdu okuma oluşur. Cenazeye amacı - Ölen kulu (köle) onun günahlarının bağışlanması için Allah'a sormak ve ruh bedeni terk etti huzur vermek için.

Cenazeye ek olarak, Ortodoks geleneği bir ağıt gibi böylesine önemli ritüeli sağlar. Aynı zamanda bir namaz şarkı temsil eder ama süresi cenazesi daha kısadır. bir anma ölümünden sonra 3., 9. ve 40. günde yapılan hizmetinin yanı sıra yıldönümü, adı gün ve ölünün doğum gününü olun. Vücut evin gerçekleştirildiği zaman, hem kilisede olarak All Souls başka ritüel anma gerçekleştirildi - lityum. Bu anma biraz daha kısadır ve ayrıca belirlenen kurallara uygun olarak gerçekleşir.

evlerde, gıda ve iyi teşebbüslerin Kutsallaşma

Ortodoks geleneğine Kutsallaşma bu dünyevi yaşamda onunla birlikte gider insan ve her şeyi sonuçlanan, ayinleri denir, Allah'ın nimet iner. Kilise'nin öğretilerine göre, dünyada etrafımızdaki Mesih'in ikinci gelişini kadar görünmez insanlığın kendi kirli senet düşman yapacak - şeytan. Faaliyetinin Dış tezahürleri, her yerde görmeye mahkumdur. olamaz göksel güçler insanın yardımı olmadan onu yüzleşmek.

Bu kadar önemli kilise törenleri, bu karanlık güçlerin varlığına evlerimizi temizlemek için kötülük yemekleri yemek veya bizim iyi başlangıçların şekilde görünmez engelleri koymak bize girmek önlemektir nedeni budur. herhangi ayin yanı sıra gizemi ancak kesintisiz iman eğer verimli bir kuvvet haline gelmesi Ancak bu videoda. ayin verimliliği ve güç aynı anda merak şey kutsa boş olduğunu ve hatta günahkâr hareket Kendisi için görünmez tüm insanlık aynı düşmanı iter.

Suların Blessing

Su kutsama ritüeli cabası. Kurulan Geleneğe göre, vodoosvyascheniya (su nimet), küçük ve büyük. İlk durumda o namazı sırasında yıl boyunca defalarca yapılır ve vaftiz ayini. Epifani kutlamaları sırasında - bir kez ikinci, bu ritüel yılda ise.

Mesih Kilisesi'nin koynunda insanlar için yol açarak, Ürdün Nehri'nde İsa daldırma, kutsal yazı gerçekleşen insan yıkama günahlar için prototip haline geldi - Ben İncili'nde anlatılan büyük olayların anısına ayarlayın.

Nasıl mutlakbir almak, itiraf etmek?

günahlarından Kilisesi tövbe bakmaksızın olsun kasıtlı veya itiraf denilen suç, cehalet dışında olmuştur. Bir ayin gibi, itiraf değil bir ayin doğrudan bu makalenin konusuyla ilgili değildir ve henüz kısaca nedeniyle son derece önemli, üzerinde durmak.

Kutsal kilise onlarla herhangi nifak olsaydı her itirafı olacak her şeyden önce, komşularıyla ile uzlaşmak gerektiğini öğretir. Bir arıza için hissetmeden, itiraf etmek dışında ek olarak, içtenlikle, yaptıklarının için yas gerekir? Ama bu yeterli değil. Aynı zamanda reform ve haklı yaşamak için çaba göstermeye devam yönünde güçlü bir taahhüt olması gerekir. Bir itiraf inşa etmek hangi ana temeli rahmetle inanç ve O'nun af istiyoruz.

Bu son ve temel unsurun kendisinin yararsız tövbe yokluğunda. Bunun bir örneği Gospel Judas ihanet İsa olduğunu tövbe, ancak çünkü O'nun sonsuz merhametine iman eksikliği kendini astı olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.