KanunYasal Uygunluk

İlk çocuk için doğum sermaye ve doğum izninde bir kadının neler ödemeler güvenebilirsiniz musunuz?

"Ne, ilk çocuk için doğum sermaye vermeyin yazık" - Genç anneler iç çeker. Nitekim, bir kural olarak, genç ailelerin hangi Karın yeni evlendim vardı ve ihtiyacı olan bebek getirdi daha iyi barınma koşulları ve maddi destek. Mevcut gerçeklik o ek olarak 40 yaşı, çocuğun görünüşü ciddiye zayıflatmaktadır can velilerin desteği olmadan, kendi yaşam alanı karı koca kendi için tasarruf olduğunu aile bütçesini (bir iki yerine iki maaş üçünde kalır) ve ailesi artık katkı yapabiliyor ipotek.

Bu nedenle, bir çift malzeme tabanını toplamaya çalışırken, çocuğun doğumu ile son kadar çekin ya da birine doğurmak ve 15-20 yaşlarında çıkarılabilir daireler dolaşmaya. hemen bebeğe birçok genç ailelerin kavuşması, yaşam alanını genişletmek için bir fırsat olacağını, çünkü Doğal olarak, böyle bir durumda, ilk çocuk için ebeveyn sermaye oldukça durumu artar.

anne niyetiyle sayabilir andan doğumda tek yardım, başta doğum izinleri, öyle:

  1. doğum öncesi kliniğinde hesabına erken bir açıklama için tazminat. Bu federal ödeme sadece 400 ruble olduğunu. onlar 12 haftaya kadar hesapta kalktı eğer, işyerinde çalışan kadınları alabilirsiniz. Bu tazminat amacı - Gerekirse hamileliği komplike eğer ilaçlarını gelecekteki anneye destek olmak için zaman içinde, fetusun muhtemel patolojiyi belirlemek ve erken aşamalarında doğum öncesi kliniklerde kadınlara çekmek için.
  2. Hamile bir kadın tarafından alındığında büyük götürü ödeme - Bir gebelik ve doğumla kılavuzu. Tabii ki, miktar, ana sermaye ile karşılaştırılamaz ancak resmi olarak çalışan gelecekteki anne de kazanırsa, miktar oldukça iyi gidebilir. Maksimum yaklaşık 168.000 ruble ulaşabilir. Aslında, o annelik izni 140 gün boyunca aldığı tatil, bu. Ve tek tek hesaplanır - dinlenme günlerinde sayısının çarpımına ortalama resmi maaş.
  3. Çocuğun karşılığı bakım bir buçuk yıla kadar. Resmi bir ücretin bir kısmını ve aylık kazancının% 40 ödedi.
  4. Tazminat ödemeleri belirli kategorilerdeki için ayda 50 ruble oranında 1,5 ila üç yıl arasında.

Görüldüğü üzere, birinci çocuk için doğum sermaye ailesinin maddi destek olarak, gereksiz olmaz. kullanımı ile sadece üç yıl sonra dahil çocuğun eğitim, ailelerin yaşam koşullarını ve ücretli özel okulu geliştirmek için anneler hesap emeklilik doldurmak için: Ancak sadece ikinci çocuk için bunu yayınladı ve bazı hedefleri kadar kullanılabilir ikinci bir bebeğin doğumu. nedenleri açıktır: anne, hayatının asosyal öncülük genellikle para büyük bir miktar almak için başka bir bebek dünyaya getirmek, yasal nüansları anlamıyorum.

İstisna - ipotek. aile konut için uzun vadeli bir kredi "asılı" ise, hemen kullanabilirsiniz analık sermaye tüm kapatılması veya borcun kısmı borcu.

İlk çocuk için doğum sermaye musunuz? vermeyin ve yakın gelecekte vermeyecektir. Ama şimdi gelişme kadınlar ne olursa olsun çocukların sayısı, üç yıla kadar bakım çocuk için ödenek almaya hak kalacaktır hangi kanundur. Geri ödeme tarihi kaynağına doğru tanımlanmadığı ve ek olarak, bu yarar, farklı zamanlarda farklı alanlara konacak. Örneğin, hukuk Sverdlovsk bölgesinde yürürlükte 01.01.2013 yaşındaki ve Lipetsk bölgesinde ve Orenburzhskoy 01.01.2014 den içine gelmelidir.

Büyük aileler için destek üçüncü çocuk için aynı anda büyük bir miktar ödenir olarak birçok alanda güncel ihtiyaçlara harcanan edilebilir (50-100 bin bölgeye bağlı olarak).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.