ModaGiysi

Nasıl Antik Yunanlılar için elbise. Antik Yunanlıların Giyim

Yunan toplumunun bir özelliği geniş kölelik tam olmayışıdır. Yani bu ülkede demokrasinin gelişmesini etkilemiş budur. En büyük antik Yunan kültürü - ücretsiz vatandaşının kültürü. Antik Yunanlıların Kostüm bu özellik miras olamazdı. Ayrıca, vatandaşların özgürlük sadece kendi giysilerini değil, aynı zamanda saç modeli ve takı yansır. Aşağıda antik Yunan giyim tarihçesi özetlenecektir edilir.

Kostüm Antik Yunan

basitlik için Yetiştirilen arzu antik ülke giyim belki birkaç yollarından biri olduğu gerçeğinden yol açmıştır kendilerini göstermek için diğer insanlara karşı ve öne çıkarın. Antik Yunan elbise sadece doğal ve basit görünüyor unutulmamalıdır. Her ne kadar, ilk bakışta, bunun daha kolay olabilir - yarısı kat ve vücut kumaş parçaları bir çift sarılı için? Oysa aslında, Antik Yunanistan'ın moda, yonga perdelik ve çeşitli stil aynı şeyi giyiyor her türlü oldu. Bu yaşlardan itibaren bir ailede getirildiğini bir sanat biçimi olarak kabul edildi. Buna ek olarak, bu tür bir beceri görgü ve görgü parçasıydı.

Renk ve kumaş

Eski Yunanlılar, önceden bulunan giyim sadece bez parçalarından, nispeten erken standartlarına göre kostümlerini dikmek başladı. İyon keten yakında yün iplik yerini Dorlar getirdi. Onlar, mavi, mor, kırmızı ve sarı boyanmıştır. Kompleks çok renkli süsleme ana zemin üzerinde farklı bir renk veya nakış tekstil iplikleri vasıtasıyla elde edilebilir. Kural olarak, Yunan tunik etek geometrik desenler üzerinde işlemeli ve alandaki yaprakları, yıldızlar veya çiçek işlemeli olabilir. Buna ek olarak, tanrılar ve hayvanlar, savaşlar ve av sahneleri, çeşitli figürler vardı.

Antik Yunanistan'da Özellikle popüler zıt kırmızı veya siyah kenarlık saçaklar elbise pembe veya beyaz çiçekleri, kullandı.

Giyim Tarih Yunanlılar erken dönemde büyük rakamlara tercih vermek için söyler. Ancak, 5-4 yüzyılda başından bu yana, dolap Yunanlılar tek renk kumaş hakim başlıyor. Genellikle antik Yunan kostüm ya kahverengi ya vardı , beyaz renk bukleler ile kırık çizgi mavi ve sarı sınırında yanı sıra süs eşyaları ile dekore edilmiş. Bu menderes adlandırıldı.

chiton

Antik Yunanlıların başlıca giysiler, hangi ismi - söylendiği gibi ceket, basit ve kolaydır. Heaton - Yunan giysi ana konusu. Bu bir yandan, bir el için, bir açıklık vardır kumaş, bir parça, ve diğer yanda da bir toka veya toka ile omuz üzerinde sabitlenmiştir. Daha az sıklıkla, sadece diktim. Perslerle Savaştan önce sıkı bel antik Yunanistan'da yapıldı çekin. İlk, ikinci olarak kat pick up ve için, istenilen uzunluğa getirmek için: Kemer Yunan kostyume.On özel bir rol iki işlevi vardı oynadı. Kısa versiyon - daha sevilen Dorianlar, İyonlar ve ayak ceket giymek tercihli - dizlere kadar. Hatta Atinalılar Dor giyim daha kısa bir versiyonunu giymeye başladı o kadar Biraz sonra, moda, değişti.

Yunanistan'da Köleler ancak onlar için tunik özel bir versiyonu vardı, yetmedi: Doğru omuz köle her zaman açık kaldığı gerçeği ile ayırt edilir.

Gimation

Himation veya gimation - Bir tunik üzerine geniş pelerin antik Yunanlılar serper. Giyim sol omzunun hemen altında göğsünde sabit ve sonra hemen arkasında bez attı edildi.

Gimation yıpranmış ve kadınlar evden dışarı çıktı. onlar aşağı atmak olabilir pelerin kenarı. Terrakottaları ve vazolar üzerinde birden çizimler giymek gimationa seçenekler sonsuz bir çeşitlilik göstermektedir. Sokak sıcak hava olsaydı, dirsekten bükülmüş üzerinden geri attı bir eşarp, biraz daha olarak görev yaptı. Ama yüzünün parçası bile görünümden gizli göründü ki kız kolayca tamamen onun içinde kendimi sarabilirdiniz istiyorum.

önlük

Uzun ceket yanında - gimationa, eski Yunanlılar ve bir kısa pelerin, manto denilen. Boyun bir toka ile birlikte gerçekleştirildi. Robe savaş zamanında ya da antik Yunanlılar avcılık, karayolu ile giyilen. Atina'da Giyim sadece genç adamlar dayanıyordu ve Sparta manto sadece yetişkin vatandaşları giyilebiliyordu.

tünik

zarif ve özgün kostüm - erkekler için aynıdır - Eski Yunan'da kadınlar basit bir giysiyi açmak için yollar yüzlerce biliyordu. Bir çeşit tunik - tunik, bu tepeden aşağı akar ve yumuşak yapılmıştır, fakat aynı zamanda, ağır yünlü kumaş. Çoğu durumda, bu bir renkli kenarlıklı beyazdı. Bir gömlek tutulan daraltıcı giyim kayış katlama çeşitli yollarla örtün. Ütü ve kıvrımlar kullanarak dikkatli bir şekilde kaydedilir Nişasta. Kızlar beline bir kemer taktığı unutulmamalıdır, ancak evli kadınların meme altında giymek zorunda kaldı.

figürü modelleme için kadın her türlü hile ve oda bol ücretsiz giyim tarzını sağlanmaktadır. Genellikle tunik altında yemyeşil göğüsler ve kalçalar daha yuvarlak hale getirmek için, özel kumaş parçasını dikiş kenarına başladı. keten kumaş şeritler pek göbek şişkin sürükleyebilir. , Çok ince tabanlı ayakkabılar giyen, uzun boylu idi Kadınlar ise kolonda tersine düşük kızlar,.

nilüfer yaprağı Yunan kadınların şeklinde Hayranları popülerlik keyif aldık. genellikle mavi çökmeye.

Antik Yunanistan'da Gizli

vazo ve freskler üzerinde tasvir Yunanistan Gizli sakinleri, kendi çeşitlilik içinde çarpıcıdır. Asur moda antik devirdeki galip geldi. Bu dönemde Saç da kesmemeye tercih ve özenle kıvrılmış ve ardından iç içedir. Girit moda göre, genç erkekler şeritlerin ayrıldı saç uzunluğu dirsek ulaşmaktadır giymek tercih edilir.

Yunan erkekler uzun ve kalın bir sakal giydi. Onlar yanaklara tapınaklarından yürüdü ve kuvvetle serbest ağız çevresinde gruptan ayrılır öne çıktı. aşağı tarağı kıllı ve kıvrılmış, böylece Genellikle sakal kesilir. Gür sakal Yunanlılar onun taşıyıcısının erkeklik işareti olarak algılandığı. Ancak, Greko-Pers savaşlarından sonra kısaltılmış bir kaç başlattı ve döneminden Aleksandra Makedonskogo Yunanlılar genellikle tıraş tercih ederler. Ancak Yunanlılar jilet Miken dönemine beri bilinmektedir. Daha sonra bazı Atinalı dandies, Perikles zamanında, koparıp yoksa vatandaşlarını alay tabi kendisi için saçlarını tıraş.

Uzun bir süre, uzun saçlı asil bir işareti olarak kabul edilir. Ancak, MÖ 4. yy'a tarafından, erkek nüfus doğal bukleler etrafında başlarını bırakmaya diye saç oldukça kısa olduğunu tıraş haline gelmiştir. Bukleler sadece çocuklar için sol, ama bu arada okulda okudu genç adam, kısa saç modeli gerekiyordu. o bir vatandaş olunca Sonra, herhangi bir uzunluk seçmek için onun irade olduğunu ve çoğu durumda ortada durdu.

Yunanistan'da, kadınların saç için birçok seçenek vardır. Perslerle savaştan sonra, doğudaki ünlüdür beceriksizlik, kaybetti. Spartan kızlar saçında örgülü uzun saçları, giydi ama düğün günü, onlar başını tıraş etmek zorunda kaldı. kafa biriminin arkasındaki bağlı saç diğer bölgelerde, geri kısaltılmış çelenk veya bant bir kaç döner güçlendirilmesi, yukarı doğru taranmış ve bir ızgara ya da bir torba bir görünüş saklandı.

Bitkisel maddeler ve boyalı saçlarla altın renkte netleştirilmiştir. Nadiren ulaşılabilir İdeal beyaz saçları vardı. Ancak, moda Yunan kadınların çoğu ne olursa olsun yetinmek zorunda kırmızı tonları saç rengi. Curling maşası kullandı.

Atina'da kazı gibi kuaföre bir sürü oldu. saç kesilmiş ve kıvrılmış, ancak tıkanmış, sadece güzel yoktur. Buna ek olarak, bir peruk sipariş verebilir veya yapay saç tellerine takılı. Diğer insanların saç - Yunanistan genelinde en popüler malların biri olan Sparta hariç. onun yoğun saç ile ünlü bir kadın var.

başlık

Sadece giyim, ancak şehirler başlarını kapsamadığı içinde sıradışı Eski Yunanlılar,. Ama yolda veya güneşten kırsal alanlarda hiçbir alanları vardı küçük fötr şapka, korur. Bu Pylos çağrıldı. Tersine, giymek Could , şapka geniş kenarlı samandan yapılmış ve hissetti.

Eski ayakkabı

çoğu durumda Yunan sakinleri yalınayak gitti, bu yüzden eski Yunan sandalet çok popüler oldu. Onun ayak etrafında neredeyse çıplak görünüyordu kendi ayakkabılarını bağlamak nasıl bilse kadın bu metresi ne düşündüğünü merak ediyorum. orta buzağı için, gelirler sahibini Ancak bu ülkede bir kalın deri taban üzerinde yer ve bot aldı ve deri botlar ön kemer dantel. çoğu durumda bu tür kaba ayakkabılar at binmeye kullandı.

Antik Yunanistan'da Kozmetik

Klasik olarak Yunanistan çok parfümeri sanatını geliştirilmiştir. Sebze beyaz, allık, mum - Tüm bu Yunan parçasıydı kozmetik. tüm baharatlar en tavla takdir. eyeliner için kullanılan Mısır kalemler, Yunan kadınları da ruj ve toz biliyordu. Sayısız günümüze inmesi "men guises". Onlar görünmesini sözde "iyi ve basit biçimde."

bunun yakın gelecekteki bir ahlak düşüş söz o, ek olarak kadınsılığı yol açar ve bu düşünüldüğü gibi sorgulamayan inanç, böyle bir davranışa maruz. Zaten sıkı erkeklerin önünde hangi takım gerçek Pandora'nın kutusu olarak sunulan şık incik boncuk ve allık ile Kutular birçok sıkıntı ve talihsizlikler ortaya çıkar. Ana tek - barbarların bir taklit ve lüks için arzu - özel kınama altındadır. Ama daha uzun ve Yunan Dünya geniş, yaklaştıkça diğer kültürlerle iç içedir, bu kararlı orada moda ve tüketici eğilimleri görünümünü direnmek daha zordu. Kuyumcu art - örneğin özellikle parlak budur.

Antik Yunanistan'da Takı

zarif üretmek ve aynı zamanda eski Yunanlıların sofistike dekorasyonu geliştirmiştir sağlar takı. Yerel satışı ve barbar dünyaya ihraç gibi, bu tür İskitler olarak, kuyumcu, ustalar müşterilerinin damak zevkine hitap etmek zorunda kaldı.

Yunan erkekler takı seçiminde çok dikkatli idi. Neredeyse takı takmayan eğiliminde olacaktır. Taş basit çerçevede kazınmış - o hayal ve fantezi maksimum var. Sahibinin işareti olarak algılanan bir oyma baskı gibi izlenim. Atina dükkan ise tek bir erkek bilezik ya da kolye bulmak imkansızdı.

Ancak, tam tersi desen barbar dünya ile temas kolonilerde, içinde ortaya çıktı. Yerel kültürün etkisi altında, Olivia ve Panticapaeum doğmuş Orada zengin vatandaşlar, utanmadan ziyaret hükümdarlar tarafından göçebe kadar etkileyici görünmek arzusu yenik başladı. Buna karşılık, gardiyanlar Yunan kültürünü benimsemeye karşı olmadığını, ancak takı tutkusu pes etmeyin.

sermaye olduğu veya il mücevher yüzme yapmakla bastırılamaz farklı olup olmadığını Yunan Kadınlara gelince, onlar, ülkenin herhangi bir yerinde bulunmaktadır. Onlar zarif küpeler, bilezik, kemer, kolye, Tiaras ve saç tokaları giydi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.