Uzmana sorun

Kurumsal Avukat: Acting. İş Tanımı Kurumsal Avukat

Popüler alakalı ve inanılmaz rağbet zamanımızda hukuk alanında çalışın. Alan yeterince geniş işleri ancak aynı zamanda bolca mevcuttur ve yasal arka plan rulo ile profesyonellerin sayısı. Yön 2000 yılı başından itibaren olduğundan çok prestijli ve kariyer açısından umut verici olduğunu, birçok kişi bu alanda eğitim verilmiştir.

Bu nedenle, iyi bir işyeri her zaman büyük bir yarışma içerir. Bu yazıda görevleri dahilinde bir parçası olan meslek bir kişi atanmış hangi sorumlulukları "kurumsal avukat", konumunu anlar. sonu olarak kabul edilecektir deki diğer her şey, onun adaylığı konusunda potansiyel bir işverenin dikkatini çekmek için, sürdürmek için gerekli olduğunu belirtmek gerekir.

Bir şirket avukatı Kimdir

avukatlar kimlerdir? Bu insanlar hukuk ve vatandaşın özgürlüğünün sağladığı haklar sağlamak için her şeyi yapmak, genel olarak, kayıt çeşitli belgelerle yardımcı temsil haklarımızı korumak. Sağ ağırlığının Dallar: böylece, idari, sivil, uluslararası, aile, vb.

kolay Kurumsal Avukat, organizasyon, firmaların, şirketlerin ilgili uzmanlık ve onların kayıt tutma adına göre tahmin etmek. Onun sorumlulukları nüanslar, eylemler, bilgi, paragraflar ve bentleri kütlesini içerebilir. Tüm uluslararası düzeyde mahkemede büyük organizasyonun çıkarlarının alıcı ve bitiş gösterimi ile sözleşme basit bir hazırlık ile başlayabilirsiniz - yetkinlik sınırları sadece kurumun büyüklüğüne ve faaliyet alanına bağlıdır.

Yasal Departman: türler

Kurumsal avukat şirket ve öbür eyaletinde çalışabilir. Sistem bu durumda muhasebeci ve avukat değil gelen tek yer, neredeyse danışmanlık muhasebe ile aynıdır.

Kendi yasal bölümler genellikle holding şirketleri büyük işletmeler, anonim şirketleri vardır edinirler. Küçük ve orta ölçekli işletmeler var ise kendi avukat bir yüksek nitelikli uzman yeterli ücret gerektirdiğinden, pahalıdır ve onun yardım sık sık değildir gereklidir.

Küçük ve orta ölçekli işletme sahipleri, üçüncü taraf yasal kuruluşlara dönüyor, bu şirket ile ilgilenen bir uzmana orada duruyor. Böyle istihdam ilişkileri de yatırımlar gerektirir, ancak bunların hacimleri aylık maaş ve sosyal giderleri, organizasyon içinde kendi uzmanlık personel alımı kadar büyük değildir.

organizasyonda bir avukat ne yapar

Bir şirket avukatı omuzlarında işin yeterince büyük miktarda oluşturabilir. faaliyetlerinin alemde eylemlerin aşağıdaki listeyi içerir:

 • Belgelerin kuruluşunun geliştirilmesi.
 • tedarikçiler, müşteriler, yükleniciler, komisyon ve diğer karşı taraflarla sözleşme şartları altında bir işveren için yasal olarak meşru ve en karlı yapma.
 • yasal yapılar ve bilgilere ilişkin bazı konularda çeşitli danışmanlık birimi ve diğer dahili kullanıcıları kontrol eder.
 • Bir kuruluş ve çalışanları arasındaki hukuki ilişkinin düzenlenmesi.
 • mahkeme ve çeşitli durumlarda çatışma çözümü durumunda örgütün Çıkarların sunması.

örgüt kapsamına bağlı olarak, boyutu ve işin diğer yönleri, öğeleri listesi eklenebilir.

İş Tanımı: Kurumsal Avukat

şirketlerin ve kuruluşların yanı sıra kendi iç ve dış operasyonlarda Avukat tanımak ve fonksiyonları, beceri ve bilginin belirli sayıda pratik gerekir. Böyle bilgi ve becerileri aşağıdaki gibidir:

 • Uzman değerlendirme hukuka uygunluk için belgelerin;
 • belge ve sözleşmelerin biçimlerinin gelişmesi;
 • mahkemede teşkilatıdır;
 • Hukuki İşleri danışma organizasyonu bölümleri;
 • personel ve müşterileri ile anlaşmazlıklar;
 • yasal çerçeve vermek;
 • Belgenin geçerlilik kontrol;
 • gelişme ve örgütün genişleme katılım ve danışma;
 • kontrol hissedarlar sicilinde ve hissedarlar, hem de onlarla ilişkilerin tescili.

Bütün bu "kurumsal avukat" pozisyonların parça listesine dahil edilmiştir. Her bir kuruluş içinde sorumlulukları biraz değişebilir, ancak genel olarak listesine benzer kalır.

Bu organizasyonda avukat kafasına doğrudan bağımlı olduğu ve birim personelinin kayıtlarının diğer bölgelerinden bağımsız olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Hak ve sorumluluklar

Aşağıdaki haklara sahip olacaktır fonksiyonları avukat tam olarak uygulanması için:

 • organizasyon ve diğer bölümlerinde de kayıt tutma hakkında bilgi almak;
 • yetkilileri ile iş yazışmaları yürütmek;
 • diğer çalışanları bağlayıcı, emir vermek;
 • ihlallerin yönetimini bilgilendirmek, hem de bunları açıklamak kendi önlemlerini yapmak;
 • yasal gerekliliklere organizasyonu, yönetim, talep yerine getirilmesi gelişmesi için teklifler sunmaya, herhangi bir belge ile tanımak.

avukat ve sorumluluk yoktur. O yanlış görevleri, yasa dışı eylem ve hukuk ihlallerinin performans, hem de örgütün özelliğine maddi hasar meydana sorumludur.

Bir özgeçmiş ne yazmak için

Özet - avukat dahil her uzmanın kart. Iyi bir iş alma şansını artırmak için "kurumsal avukat" yazılı devam etmek büyük bir ciddiyetle ele alınmalıdır. eğitiminizi ve iş deneyimi eklemeyi unutmayın. Perakende ve FMCG Hoşgeldin deneyim.

En iyi şirket avukatı yabancı dilde yetkin olmalıdır. Özgeçmişiniz İngilizce dil en azından Orta seviyede olması gerekir. işin önceki yerlerde eylemlerinin detaylarını veriniz. Böyle yasal uzmanlık, oluşturma ve kurumsal etik geliştirme, yasal çerçeve kullanımı, çeşitli yön usul hukuku gibi önemli noktalar.

Aday başarılı durumda, müşterileri yararına bir hukuk kortu vardır arkasında, başvuru formunda ayrıntılı olarak açıklamak için emin olun. Daha önce, kısa özet yaklaşık geleneksel bilgelik: En iyi A4 sayfanın tek sayfaya sığacak şekilde oldu. Şimdi personel memurları bu ihtiyacını inkar.

Eğer gerçekten zengin bir deneyim varsa, detaylı olarak tarif etmek mümkün olmalıdır. Sonra maaş beklentileri karşılanacak ve büyük firmalar tarafından görülmeden çok daha büyük şanstır ve kariyer büyüme mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.