Uzmana sorun

Talep ve arz kanunu, denge fiyat

Talep alıcı talebinin ödeme olduğunu. O bir kişi istekli ve ürün için ödeme yapabiliyor para miktarı olarak ifade edilmiştir. tatları, müşteriler ve onların gelirlerinin tercihleri: Ve birçok faktöre bağlıdır.

"Talebin yasa" olarak ekonomi bir kavram yoktur. üzerinde büyük bir etkisi sebebi o açıklıyor satış malların fiyatı var. Bu nedenle, bunun maliyeti daha yüksek daha az alım, ve tersi de geçerlidir. Buna ek olarak, talep kanunu belirli bir ürünün insanların ihtiyaçlarına kaçınılmaz düşüşü ifade eder.

Böylece, ilk etapta satın alınan mal ve hizmetlerin miktarı fiyatına bağlıdır. Piyasa herhangi bir ürün yoksun durum düşünün. Bu durumda onların değerinin kaçınılmaz büyüme açığı ortaya çıktı beri. En kısa sürede pazar bu malların çok alınan, fiyatlar hemen düşmeye tepki.

talep kanunu da bu tür satışlarda kademeli düşüş olarak bir işlemi gösterir. Bu tüketiciler satürasyonu kaynaklanmaktadır. Bu ürünün sonraki her alım insanlara daha az iyilik getirir. Örneğin, çocuk ve şeker alma. tatlı yeme büyük bir zevkle ilk bebeğim, ama yavaş yavaş onlardan haz duymak olmaktan çıkar. Doygunluk oluştu. Bu yüzden tüketici pazarında geçerli: insanlar "geçit" ürün değil, bunun için büyük bir talep yaşamaktadır. talebi tutmak için Tedarikçi ürünün maliyetini azaltmak için başlar, ancak süreç süresiz devam edemez. Alıcılar fiyat kendilerine uygun olarak, malın ilk yeni üniteyi almaya hazırız. Ama sonunda, ve düşük maliyetli insanları çekmek sona erecek.

talep kanunu - o arz ve talep ilişkisi kurar, ekonomik bir kavramdır. Grafiksel negatif eğime sahip birinci eğriyi ifade etti. satış ve fiyat hacmi - Bu değişkenler arasındaki ters ilişki göstermektedir olmasından kaynaklanmaktadır. Yanı sıra azalan marjinal faydası sonraki her alım. talep eğrisi İngilizce'den çeviri, DD ile gösterilir - "ihtiyaç" "ihtiyaç".

Malların temini nedir? Bu pazarlanan ürün miktarıdır. Bu gösterge fiyatı doğrudan bağlıdır. Yani malların değeri azaltılırsa, daha az satıcıların mallarını satmaya istekli olmaları. fiyat yükselmeye başladığında, girişimci piyasada büyük bir arz yapıyor. arz eğrisi pozitif eğime sahiptir. Bu, "arz", "piyasaya sürme" olarak İngilizce'ye tercüme SS ile işaretlenir. arz eğrisi grafiksel fiyattan teslim edilen malların hacminin doğrudan bağımlılığını temsil eder.

Önerilen ürün fiyatı üzerinde değil, aynı zamanda diğer faktörlere de bağlıdır: mal-analoglar, vergiler hariç, pazarlama, reklamcılık, üretim teknolojisi, vb hammadde kalitesi ve kullanılabilirliği.

arz ve talep eğrileri farklı eğim düzenlenir sonra, belli bir noktaya üst üste gerekir. Bu denir "denge fiyatı". Satın alınan malların hacminin belirli bir değer piyasaya arz hacmine eşit olacaktır için bu vardır.

Böylece, hukuk arz ve talep fiyatlandırma sürecini düzenler. denge fiyatı özgü özellikler ve pazar eğilimleri etkisi altında kurulmuştur. Hatta bir temel iktisadi kavramları olsun. denge fiyatı - fiyattır piyasada hiçbir açık ya da fazlası ile hangi her ürünün en. Bu durumda, arz ve talep piyasada rekabetin etkisiyle dengelenir. E harfi ile gösterilen eğriler kesişme noktası Piyasa denge yalnızca belirli bir zaman aralığında, her zaman dikkate alınmalıdır.

Böylece, örneğin "arz ve talep yasasına", "denge fiyatı" ve onların grafik temsili olarak önemli ekonomik kavramları incelenmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.