ÇirkinlikTamirat

Bir ampul değiştirmek için: pratik ipuçları ve püf noktaları

lamba ampulü değiştirilmesi - o kolay olabilir gibi görünüyor? Ancak, hatta bu konuda insanlar sorunlarla karşı karşıya. Nasıl seçmek ve nasıl bir ampul değiştirmek için? Belirli bir odada aydınlatma değiştirerek dikkate alınması gereken nüanslar nelerdir? Ne yerleşik asılı lamba yerine gerekirse plastik tavan?

Lambaların Türleri

Farklı türde aydınlatma cihazlarının fark nedir ve bunların avantajları ve dezavantajları nelerdir?

  • Akkor ampuller. aydınlatma armatürleri en iyi bilinen türlerinden biri, çoğu zaman tungsten yapılmış, spiral içinde bulunan bir cam şişe vardır. elektrik akımının eylem ısıtmak ve sıcak sarı ışık yaymak üzere bobin neden olur. Elektriğin çok daha büyük bir pay ışık dönüşü, küçük lamba çalışma hayatına daha havayı ısıtmak harcanmaktadır: Ana avantajları düşük maliyet ve alıcı için erişilebilir, dezavantajları düşük verimlilik vardır vardır.
  • Halojen lambalar. Standart akkor ampullerin Daha modern ve mükemmel bir görünüm. tungsten teli buharlaşmasını artar ve önemli ölçüde cihazın ömrünü uzatmak brom buhar, iyot, klor, - tungsten filamanlı halojen ile doldurulmuş bir kap içine yerleştirilmiştir. Işık daha eşit ve aydınlık, benzer gün ışığına etmektir. halojen lambaların yaygın kullanımına büyük engel maliyet - bu akkor ampullerin maliyeti çok daha fazladır.
  • Floresan lambalar. Size ışığa enerjiye dönüştürmek sağlayan fosfor madde, adını almıştır. iyi bir performans verimliliği için Ünlü: hatta düşük voltajlı iyi aydınlatma performansı sağlar. Şimdi, kompakt versiyonlarının çok sayıda yayımlanan standart kartuşlar armatürlerde adapte. Böyle bir lamba önemli bir özelliği, - ampul içindeki cıva buharı içeriği, ancak bunlar toplama noktalarına olarak bertaraf edilmelidir.
  • LED ampuller. Bu model daha düşük enerji tüketimi ve iyi aydınlatma özelliklerine ile karakterizedir. Böyle lambalar çok daha dayanıklı akkor lambalara göre daha vardır ve kullanmak en biridir. Bununla birlikte, maliyet halojen lambalar maliyet daha yüksektir: bir parçanın fiyatı 250 700 ruble arasında değişir.

Uygun bir ampul seçimi: ipuçları

Lambaların bu çeşitlerin her biri kendi özellikleri, avantajları ve dezavantajları vardır. hizmet ve modern halojen ve LED aydınlatma ürünleri, faktörler tarafından durduruldu insanlar sürdürülebilirliğinin uzun ömürlü konusunda bariz avantajına rağmen böyle yüksek maliyet olarak. Ayrıca, insanlar genellikle bu türlerin ve nasıl bir ampul değiştirmek için nasıl çalışılacağını hiçbir fikrim yok. Çoğu zaman, evin belirli alanlarda enerji tüketimine dikkat değer. o enerji ve maliyet tasarrufu, kullanım onların uzun ömür için en iyi değeri olduğundan Halojen ampuller Mutfak Odaları, idealdir. Eğer banyo ve banyoda bir ampul değiştirmek önce, sağlamak için gerekli aydınlatma hangi seviyede anlamaları gerekir. LED elemanlarının alım çok güçlü cebi vurursa, iyi bir genel ışık ve oldukça dayanıklı sağlamak halojen lambalar ile değiştirebilirsiniz.

Nasıl lambayı tutturmak için?

Nasıl avize bir ampul değiştirmek için? Bunu yapmak için, aydınlatma cihazları sabitleme farklı türleri ne olduğunu bilmek gerekir. Toplamda çeşitli yolları vardır. ampul kartuşu saat yönünde vidalanır zaman en ünlü, sağ iplikle monte olduğunu. Bir ampul değiştirmek önce, onu ait ne tür anlamak gerekir: akkor lambaların veya enerji tasarrufu kurulumu sadece saat yönünde çevirin gerekir sabitlemek için üzerine basın gerekmez ile. Ayrıca, iki kılavuz pimleri ile sabit bir sürümü var: onlar oluk yerleştirilir ve bir tık kurulumunu oluşur daha sonra edilir. ampullerin Üçüncü tip oluğunun içine yerleştirdikten sonra 90 derece dönüş gerektirir.

Bir ampul değiştirmek için nasıl spot tavan

Her şeyden önce, gücü kapatın ve işletmek uygun oldu böylece çalışma ortamı ayarlayarak, kendi güvenliğini sağlamak gerekir. Prosedür tavan kaplaması zarar vermemek için dikkatli ve yavaşça yapılması gerekir çünkü kullanıcı deneyimi, son derece önemlidir. asma tavan monte fenerler değiştirirken bu özellikle önemlidir. İlk aşamada konut lamba giderir halka kilidi açık olmalıdır. Bundan sonra, o dikkatle tersyüz ve yenisi ile değiştirilir. Odanın önceki seviye aydınlatılmasını sağlamak üzere lambayı değiştirdikten sonra gücünü belirlemek için gereklidir. sokete ampul takviye geri halka düzeltmek için gerekli işlemin tamamlanmasından sonra.

lambaları seçimi

LED elemanı alırken lambaya telefonunuzun kamerasını doğrultarak yanmanın kalitesini kontrol etmek gereklidir. ışık darbeleri olasılığı varsa, bunun nedeni düşük kaliteli düzeneğinin uzun ve başka satın dolayısıyla değer sürmeyecektir. tesislerinde aydınlatma seçerken, bir türün ve modellerin lambalara kalmak daha iyidir: aydınlatma ışık ve sıcaklık ahenkli olacak eğer. Nasıl odanın daha büyük aydınlatma sağlamak için, bir ampul değiştirmek için? Bir daha güçlü ve yetenekli eleman seçmek için gerekli değildir. Bütün lambalar sarı ışık beyaz ışık cihazlarını değiştirmek için yeterli: ışık çıkışını artırmak ve aydınlatma daha yüksek düzeyde ulaşmak için yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.