SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Helikobakter pilori tedavisi. Zona: belirtiler, tedavi

Tıbbi raporlara göre, bakteri Helicobacter Dünya'nın sakinlerinin% 60'dan daha fazla bulaşmış. Herpes erkekler arasında en yaygın olanıdır sonra bu bulaşıcı bir hastalıktır. Bu yazıda bu hastalık ve nasıl Helikobakter pilori tedavisini yürütmek için ne tartışacağız.

genel bilgiler

Helicobacter pylori - genellikle bir kişinin duodenum ve midede, yaşayan bir patojen. mukoza imhası, bu enfeksiyon vb ilk Avustralyalı bilim adamları R. Warren ve B. Marshall tarafından 1996 yılında keşfedildi bakteri ciddi hastalığı tanısı alan hastalara :. Ülser, polipler, gastrit, erozyon, kanser, hepatit, bir dizi neden olabilir.

Enfeksiyon Yolları

Sağlıklı bir kişinin patojen için bacillicarriers (tükürük, eller, balgam damlacıkları hapşırma) ile temas halinde, kirlenmiş yiyecek, su yoluyla girebilir.

kanıt

Bu enfeksiyon bulaşmış hastalar, midede ağırlık, geğirme, mide bulantısı ve acı bir duygu şikayetçi. incelemede, bu dil kaplama beyaz görülebilir. Buna ek olarak, orada hazımsızlık ve ağız kokusu. Yukarıdaki ana semptom varlığında hemen kliniği ile ve Helicobacter pylori tedavi gerekir. Bazı durumlarda, hastalık ateş eşlik edebilir.

Helicobacter pylori tedavisi

Kural olarak, insan vücudundan enfeksiyon çıkarılması özel antibiyotiklerle mümkündür. Ancak, bakteri sıklıkla ilaçlara direnç gösterir. Bu nedenle, bazı durumlarda Helicobacter pylori tedavisi olumlu sonuç vermez. Antibiyotikler genellikle dysbacteriosis ve alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle, ciddi hastalıkların yokluğunda, hayatı tehdit eden bir hastalık tedavisi mide asitliğini, ve özel diyet uyumu düzenleyen ilaçlar almayı azaltır. : Eridikatsionnaya tedavisi (bakteri çıkarılması) sadece belirli durumlarda mümkündür atrofik gastrit, sonra ülser gastrektomi, kanser tanısı konulan hastaların yakınları. H. pylori Ig G analiz teslim üzerine, oranı <12, 5 birim / ml olmalıdır. Gösterge negatif sonuca işaret etmektedir.

zona hastalığı

Hastalık doğada viral olduğunu. erken dönemlerinde belirtiler nezle andırır. Hastalar eklemler, yorgunluk, titreme, ateş rahatsızlık, ağrı şikayetçi. Bir hafta sonra, mukoza ve deri döküntüleri üzerine şeffaf kabarcıklar şeklinde görünürler. Bu boyun, interkostal alanlarda, sakrum, alt sırt, yüz, kalça veya kafa yer alabilir. Döküntü karıncalanma veya yanma hissi, kaşıntı eşlik etti. Eğer dokunmak veya hareket olduğunda sıklıkla ağrı hissedilir.

nedenleri

Radyasyon tedavisi, kronik stres, kanser, HIV, iç organların, kemik iliği, viral ganglionevrit nakli - Bu hastalıkların hepsi neden olabilir zona (fotoğraf).

tedavi

Doktor antiviral ilaçlar ( "pensiklovir", "Asiklovir" "Valasiklovir") ve yardımcı maddeleri belirler. Tipik olarak, hastalığın semptomları yedi gün içinde kaybolur. Şiddetli olarak yatarak tedavi gösterilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.