Uzmana sorun

Endişe - bu ...

Birinci grup iddiaya göre Floransa'da çıktı ve İpek Yolu boyunca çeşitli malların taşımacılığı yapmak için onun K Medici yaptı. Ama zaten çok sonraları yeni alttürlerin büyümeden daha konsantrasyonunun tür işletmelerin daha da gelişmesine yol açtı.

teknolojik devrim, eşitsiz ekonomik gelişmenin şiddetlenmesi ve İkinci Dünya Savaşı sonrası gerçekleşen kapitalist tekeller kanat arasındaki savaşın şiddetli rekabet - Tüm bu nedenlerle etkisi altında ve endişe yeni özellikler elde etmek başlar. Bunlar arasında, ve sermaye birikimi açısından bazılarıyla ilişkili sektörler arası etkenleri güçlendirmek. Ayrıca uygulamalarda artış ve bilimsel araştırma, araştırma faaliyetlerinde nispeten büyük laboratuvarlarda sayısında keskin bir artış, hem de Pilot ofisleri ve mağazaları not edebilirsiniz.

Böylece, endişe -, alttür tekelci birliktir, daha doğrusu biçimleriyle ya da biri İsterseniz. Endişe mülkiyet ve kontrol birlik olarak karakterize edilebilir. şirketlerde itaat finansal patronları sayısı karakteristik şekli önem Bileşiminde dahil. Daha az yaygın olarak grubun yönetim organı - özel olarak oluşturulmuş bir bağlantı - derzhatelskaya şirket sahibi bir kontrol hissesini çeşitli şirketlere.

endişe, ortak çıkarlar, izleme, sözleşmeler ve üretim ve teknolojik bağlantılarına ilaveten, sahip kombine firması, daha olarak tanımlamak, çeşitlendirme alt poz ne olduğu sorusunu netleştirilmesi. Ve bir holding gelen bir organizasyon aksine genel bir daha geliştirilmiş bir şeklidir iş kombinasyonu.

Uygulamada, grup - genellikle bir üst ya da üst çevresinde oldukça büyük bir girişim bir ilişki, olan. Bu ana şirket istisnasız tüm katılımcıların endişe hisse tutar. tanımlandığı bugün olduğu gibi endişe iş kapsamı içine uyar, üretilecek eğiliminde olan bir kombine üretim sistemi olarak konumlandırılabilir. Bu ürün, sırayla, pazar benzer ürünlerde rekabetçi olmalıdır. Endişe - Makinenin bir tür, yeni teknolojilerin ve tekniklerin uygulanması için sistem, mevcut bilimsel potansiyeli, para ve çaba konsantrasyonunun tam karşılığıdır.

Birleşen şirketlerin üyelerinin her biri ekonomik bağımsızlığını korumak hakkına sahip olacaktır, ancak, katılımcıların hiçbirinin başka kaygılar girilmez haklara sahiptir. Bu kombine varlığın karakteristik bir özelliği nihai ürün çıkışına ve satış, hem de bir kez tüm tarafların faaliyetlerini sürecini kapsayacak şekilde hizmetlerinin sağlanması olarak düşünülebilir.

Grubu - Başta Avrupa ülkeleri toprakları, hem de Baltık ülkelerinde yaygın şirketler ve finansal-endüstriyel yönelim, bir grup. Bunlar sektörel ve çapraz sektörel ayrılabilir. Uluslararası endişe genellikle ulusötesi denir. Bu durum için, katılımcıların her birinin ekonomik ve hukuki özerklik tipik korunması, ancak, baskın koordinasyon yapıları tarafından dikkate alınır. Kural olarak, grup üyeleri tamamen sadece birleştiği potansiyel ekonomik yönünü, ancak çaba pazarlama stratejisinin bir dizi.

Böyle büyük ölçekli işletmelerin ana avantajları arasında mali ve diğer bazı kaynakların konsantrasyonu tespit edilebilir. Modern şirketler finansal piyasalar 1960'ların onların oluşum dinamikleri kadar borçlu; o zaman sürekli ekonominin iniş çıkışlar değiştirerek karakterize edildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.