Uzmana sorun

Vize rejimi ve Rusya'da turizm endüstrisi için potansiyel

Rusya genel olarak hidrokarbonlar ve doğal kaynaklar açısından sadece zengindir. bu engin ülkede, Kaliningrad Uzakdoğu'dan germe, yalnızca dünyanın turist Mekke hayal edebileceği her şeye sahiptir.

baz endüstrisi

Eski Eserler, bozulmamış doğal manzaralar, antik kaleleri ve kaleler, güzel kumsallar, tayga yayılma alanı ve subtropikal ormanlar, kayak, büyük göl ve orta bandın utangaç güzellik, büyük müzeler ve eşsiz sanatçıların eserleri koleksiyonları ... Rus kara hazineler bile en yaygın tanımlardan Bu liste çok zaman geçti. o çok uluslu kültürü katılmak isteyen misafirler bir sel gelip ne alır? Evet, aslında, onu alır, ancak öncelikle ilk adımı gerekenleri bir sürü: turistler için vize rejimini kolaylaştırmak için. o lider tur operatörleri hükümeti sormak hakkında budur.

Ucuz rublesi - turu için bir şans

dolar karşısında değer kaybeden ve bu alanda ruble konaklama, yemek, ulaşım ve bakım nispeten düşük fiyatlara yabancı turist çekmek için hemen hemen her şeyi yaptı. Ve bu avantajı Soçi Olimpiyatları sonra gelen daha Karadeniz kıyısında, en azından, oldukça iyi huylu altyapı olduğunu, şu anda kullanmalıdır. Rusya'ya vizesiz ziyaretlerin olasılığı sınır geçiş rejiminin basitleştirilmesi başka dört düzine aktif görüşmeler, 24 ülkeyi iddia ederler. turizm pazarında ülkede faaliyet gösteren dokuz büyük şirketlerin liderleri ( "Tari Turu", "Roza Vetrov", "Kendi TC", "Intourist" ve diğerleri.), canlanmasına katkıda diye bir dizi önlem önerdi hangi Dışişleri Bakanlığına açık mektupta, tutarındadır sanayi göstergeleri. Ana öneriler arasında - Doğrudan sınırdaki vize almak ve prosedürlerinin basitleştirilmesi olasılığı tanıtımı. Belgenin hazırlayanlar olası sonuç üçüncü ziyaretçiler neredeyse anlık artış tahmini olarak.

Ne turist önler?

isteyenlere büyük engel derleyicileri vize almak çalışırken karşılaşılan usul zorluklar dikkate Rus harflerinin gelmek için. Bu görüşle çalışan sayısı başlangıçta Rus turist ziyaret etmek istedik ve bunu yapanları sayısı ile karşılaştırıldığında sayılır Cato Enstitüsü (Washington, DC, ABD), kabul eder. Sadece en kalıcı reçineler gerekli kağıtlar ve yalnızca yaklaşık% 10 vardı. Genellikle sıralarında yaklaşık çaldı ve gerekli sertifikaların uzun bir liste baktıktan sonra, potansiyel misafir dikenli yolunu reddeder ve Talin, Tiflis, Lvov veya Burgaz gibi daha az sorunlu bir şey seçin. Moskova, St. Petersburg ve Soçi bir ziyaret değil iyiye, tabii ki, kesinlikle, döviz kazancı ve seyahat şirketlerin kar hacmini etkiler, gecikmeli edilir ve. Bu arzuları ile gerçeklik arasındaki bu tutarsızlık Rusya'nın en büyük tur operatörlerinden hükümet liderlerine fark olduğunu.

eylemler Rostourism

Biz federal ajans yabancı ziyaretçi çekme yönünde Turizm şey yapmadım diyemem. Örneğin, daire başkanı Oleg Safonov tek bir giriş vizesi ücreti 20-30 dolara kadar neredeyse dört kez olduğunu azaltmak için bir öneri yaptı. Bu arada, bu tür oranları iyi böyle Türkiye, Mısır, BAE gibi ülkelerde kurulmuş ve hiçbir şey onlar bu düşük maliyetle ilgili kırdı gitmez, ama tam tersine, ve Avrupa Birliği girmesinden Rusya'da çok daha az maliyetlidir. Safonov yalnız bu tedbir 20 veya yüzde 30 oranında yabancı turizm artacak ve ekonomi ek gelir altı milyar dolara kadar alacak inanmaktadır. Böylesine düşük bir maliyetle bu proje henüz uygulanmadı olması şaşırtıcıdır. yurtdışında seyahat Rus azalma ile kanıtlandığı üzere 2015 yılında neredeyse tamamen değer kaybı bileşen ile açıklanmaktadır turistik aktivitesinde bir yüzde 13 artış vardı (10 milyona% 31. Pers.). Bu bir avantaj haline sorunu dönüm etkisini güçlendirmek için zamanı.

AB ve ABD

AB ülkeleri genellikle 24 ülkeleri arasında hangilerinin vizelerin kaldırılması, hem de ABD üzerinde müzakereler ile. Öncelikle, bu durumlarda sınırı geçmeye hakkı için tahsil edilir pasaport, pul için genel fiyat skalası ücretinin görünümünde herhangi bir caydırıcı oldu değil. Avrupa'da, para için bir akşam yemeği için zaman ve oldukça mütevazı olabilir. İkincisi, prensip karşılıklı olmalı bu durumda vizelerin kaldırılması, diplomatik parite ve eşitlik meselesidir ve müzakere süreci neredeyse Ukrayna krizinin başından beri durmuş. Başka bir şey bir sürü iş, prosedürel yönlerini basitleştirmek tam turizmini önlenmesi ve bu alanda etmektir.

doğuya

Şu anda Öncelik oranı Hindistan ve Çin ile vize rejimini azaltmaktır. Çinli vatandaşlar (havaalanı, tren istasyonları,) sınır kapılarında doğrudan Rusya Federasyonu oturma izni almak için fırsatınız var Bu ilerleme Hindistan online modda vizeler geçerli modunu veren ile., Yapılmıştır. Çinli turistler giderek Ancak Rusya, kriz dönüş akışını etkiledi ziyaret ediyor, o 2015 yılında 609 bine düşürüldü. Yukarı 295 bin. Hint işadamları bir tüzel kişinin daveti temelinde yayınlanan bir iş vizesiyle Aralık Rusya Federasyonu ziyaret edebilirsiniz. İki ülke altı aya kadar karşılıklı geziler olasılığını müzakere beri. ikili ilişkilerin henüz bir barış antlaşmasının tarafından yedeklenmiş getirilememiş olmasına rağmen Japon Dışişleri Bakanlığı ile orada benzer kişileri sağlar. Rusya Tokyo ile vize rejimini kolaylaştırmak için hazırdır.

Arap dünyası

Rusya Dışişleri Bakanlığı, birçok Arap devletleri açısından sınır geçiş prosedürleri basitleştirmek için çaba sarf etmektedir. Rusya Federasyonu'nun Diplomatik pasaport sahiplerinin yakında serbestçe Sudan, Bahreyn ve Kuveyt ziyaret etmek mümkün olacak. Ortadoğu ülkelerinde Turist akışı Katar 36000 Rusların toplam ziyaret nedenle, Birleşik Arap Emirlikleri ters yönde, Federal Turizm Ajansı istatistiklerini yansıtmaz, 240.000. Turistler, konuk sayısını aldı nispeten küçüktür. Ama ciddi umutları 6 Şubat'ta hükümetler arası bir anlaşma imzalandı İran, bakımından mümkün görünmektedir. Ona göre, öğrenciler, bilim adamları ve iş dünyası temsilcileri için tasarım gezileri büyük ölçüde basitleştirilmiştir.

sorun iyi bir örnek, ve

2104 yılından bu yana Kore Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu karşılıklı derhal (40 bin ila 70 dan)% 75 oranında turist alışverişi artışa yol vizesiz rejim tanıtılmıştır. Bu miktar açısından değerlendirilir Genel olarak, büyüme kaydedilir, ancak yine de çok yavaş olan, yaklaşık% 5'tir. Talep açığı gözlendiğinde, özellikle kriz dönemlerinde, (yerli, gelen ve giden) tüm olası alanları kapsayacak çalışırken faaliyetlerini çeşitlendirmek amacıyla Tur operatörleri. Rusya'da gezginler yüksek oran Çin, Avrupa Birliği (başta Fransa ve Almanya) dan misafir ve BDT ülkeleri oluşturuyor. vize kısıtlamalarının yanı sıra, turist akışı uzmanların genişlemesi için sınırlayıcı faktörler farklı fiyat segmentlerinde tesisleri ve otel odalarının sıkıntısı uluslararası güvenlik standartlarına sanayi altyapısının yetersiz gelişimi tamamlanmamış uyumu düşünün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.