MaliMuhasebe

Sabit maliyetler

Her şirket, bağımsız bazı kaynakları kullanarak ekonomik ve finansal faaliyetleri sırasında kendi büyüklüğündeki: insan, malzeme, mali. Bunlar tüketilen kaynaklar ve üretim maliyetleridir. Bunlar sabit maliyetler ve değişken maliyetler ayrılır. Bunlar olmadan ekonomik aktivite ve kar meşgul etmek mümkün değildir. Değişken ve sabit maliyetlerin ayrılması mümkün verimli ve etkili böylece şirketin kârlılığını artırarak, en optimal yönetim kararlar kolaylaştırır.

maliyetleri Sabit - bu üretime yönelik kaynaklar her türlü, ve ne olursa olsun hacminin. Ayrıca, satılan verilen hizmetlerin veya mal sayısına bağlı değildir. Bu maliyetler hemen her zaman yıl boyunca aynıdır. Dur üretim sırasında veya şirket hizmetlerinin verilmesini durdurmak bile, bu maliyetler bitmiyor. Neredeyse her kuruluş doğasında bu sabit maliyetlerini seçebilirsiniz:

- ücretler daimi çalışanların (maaşları);

- Sosyal güvenlik katkıları;

- kiralama, kiralama;

- Şirketin varlıkları için vergi indirimleri;

- Çeşitli kuruluşlar (İletişim, güvenlik, reklam) hizmet ücretleri;

- amortisman, doğrusal yöntem kullanılarak hesaplanmıştır.

Şirket, ekonomik ve mali faaliyetlerini yürütmektedir gibi maliyetler her zaman olduğu gibi uzun var olacaktır. Onlar bakılmaksızın gelir elde olsun ya da olmasın, bulunmaktadır.

Değişken maliyetler - satılabilir ürünler hacmiyle orantılı olarak değişir kuruluş masrafları,. Bunlar doğrudan üretim hacimleri ile ilgilidir. Değişken maliyetlerin ana öğeler şunlardır:

- ve üretim için gerekli ham maddeler;

- (ilgili parça başı ücret tarifesi oranları), ödül satış ajanların yüzdesi;

- satış amaçlı ticari ürünlerin diğer işletmelerden satın alma maliyeti.

Değişken maliyetlerin ana duygusu şirketlerin olasılığı bir gelire sahip olduğunda olmasıdır. Onların gelirlerinden şirket hammadde ve malların satın alınması için fonların bir kısmının harcıyor. Bu durumda, harcanan para stokta bulunan likit varlıklar, dönüşür. ajanlara Faiz telafisi, şirket aynı zamanda sadece gelir aldı öder.

iyi iş yönetimi için gerekli sabit ve değişken maliyetler bu ayrım. Girişimin "başabaş noktası" hesaplamak için kullanılır. Sabit maliyetler daha düşük, bu nedenle altındadır. Böyle maliyetlerin payının azaltılması ve dramatik iş riskini azaltır.

sabit ve değişken içine maliyetlerin bölünmesi yaygın mikroekonomik teoride kullandı. Aynı zamanda, kullanılan üretim maliyetinin hesaplanması belirlemek için oranını kurumsal sabit maliyetleri azaltmak için yararlı olduğundan, maliyeti belirli türleri. Çıkış büyümesi önlenir, dolayısıyla karlılığı artırmak, birim maliyet dahil Sabit maliyetlerin kısmını düşürür. Bu kâr büyümesi nedeniyle sözde "ölçek etkisi", yani üretilen mal çıktısı daha büyük, daha az maliyeti etmektir.

Uygulamada ayrıca sık sabit maliyetler gibi böyle bir şey kullandı. Bunlar boşta sırasında mevcut olan bir maliyet unsuru vardır, ama bunların değerini şimdi zaman aralığına bağlı olarak değiştirilebilir. Bu harcama ana üretim eşlik dolaylı veya genel giderler ile kesişir, ama doğrudan bağlı değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.