Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Sığır kaburga: çok değişkenli pişirme reçetesi

Tarifi aşağıda tartışılacak olan sığır kaburgaları, sadece ocakta veya fırında değil, aynı zamanda çoklu işaretleyici gibi modern bir mutfak aletinde lezzetli ve aromatiktir. Böyle bir üründen kesinlikle farklı yemekler hazırlamak mümkündür. Bugün, sebzelerle birlikte kemikte yahnileri dikkatinize sunuyoruz.

Sığır kaburga: lezzetli bir yemek pişirme için bir reçete

Gerekli malzemeler:

  • Domatesler olgunlaşmış kırmızı - 2 adet;
  • Herhangi bir renkte Bulgar biberi - 1 parça;
  • Kaburga sığır eti - 1,3 kg;
  • Patates genç değil büyük - 5-6 adet;
  • 1 havuç büyük;
  • Karabiberli zemin - 1/5 oranında küçük bir kaşık;
  • Domates salçası - 1 büyük kaşık;
  • Orta ampuller - 2 adet;
  • Deniz tuzu büyük değildir - takdirine bağlı olarak;
  • Bitkisel yağ - 3-5 büyük kaşık.

Et işlem süreci

Yemek tarifleri son derece basit olan sığır kaburgalarını söndürmeye başlamadan önce, iyice yıkanmalı ve daha sonra kemiklerin kısımlarına bölünmelidir. Bundan sonra kalan ürünlerin işlenmesine başlayabilirsiniz.

Sebze hazırlama süreci

Multivarktaki sığır kaburgalarının sebzelerle pişirilmesi önerilir. Her şeyden önce, bu nedenle yalnızca ailenizin tüm üyeleri tarafından beğenilecek lezzetli ve kokulu bir yemek elde edersiniz. Böylece, patates, olgun domates, biber, havuç ve orta ampulün birkaç yumru kökünü (5-6 parça) yıkayıp temizlemelisiniz. Bundan sonra domates, biber ve havuç doğranır, patatesleri yuvarlak bir şekilde bırakır ve soğanları halkalara keser.

Isıl işlem

Sığır eti kaburgalarına, sebzelerle kaynatılmış, daha lezzetli olduğu ortaya çıkmıştı, çoklu renkte kızartmalar önerilir. Bunu yapmak için cihazın kasesindeki ayçiçeği yağı dökün ve eti kemik üzerine koyun. Bu kısımda deniz tuzu ve karabiber serpilir. Ardından, çoklu çizgi film tam pişirme moduna tam olarak 20 dakika konmalıdır. Bu süre zarfında et altın kabukla kaplanmalıdır. Bundan sonra, soğan , kırmızı domates, havuç, biber, domates salçası ve yuvarlak patates konması gerekiyor. Listelenen tüm malzemeleri söndürmek için 1 bardak suya döküldükleri, biraz daha fazla deniz tuzu ekledikleri ve 70-80 dakika boyunca söndürme rejimine koydukları belirtildi. Çanağın ısıl işleminin tamamlanması ile ilgili bir sinyal geldiğinde, yumuşaklık ve tat için denemeniz gerekir. Sebzelerin ve etin hazırlanması durumunda çoklu eşya kapatılabilir veya ısıtma moduna geçirilebilir.

Masaya doğru besleme

Tarifleri taze sebzeler için kullanılan sığır kaburgaları, sıcak bir şekilde akşam yemeği için servis edilir. İsterseniz, bu çanakta, ayrıca sarımsak veya diğer çeşnilerden rendelenmiş karanfil ekleyebilirsiniz. Etli yemekleri daha flavorful ve lezzetli yapacaklar.

Yararlı İpucu

Zengin çorba ile bir tabak yemeyi tercih ederseniz, sığır kaburgalarına koyma sürecinde, 1 bardak içme suyunu değil 2 veya 3'ü dökmek iyi olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.