Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Bir sazanı marine edip, Xe'nin lezzetli bir atıştırmaca haline getiriyoruz

Tabağımızdaki balıklar et ürünlerinden sonra en popüler ikinci yemektir. Tuzlu ringa balığı yerine, zevkle yenilen bir tanesi, tuz ve sirke ile işlenmiş, ince kıyılmış fileto parçalardan yapılan ev yapımı bir atıştırmalıktır. Genellikle büyük nehir balıklarından yapılır: yayın balığı, sazan, pike levrek, sazan, papaz. Deneyin ve evde böyle acılı bir yemek pişirin. Marine gümüş sazan nasıl yapılır açıklaması sunuyoruz . Yemek tarifleri, yemeklerin fotoğrafları, Kore mutfağının kurallarına göre Hye'nin lezzetli bir atıştırmuru almanıza yardımcı olacaktır . Çalışmanın tüm aşamalarını ayrıntılı olarak ele alalım. Carvery'nin hazırlanması için 6-7 saatten güne bir zamana ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Süre, parçaların büyüklüğüne bağlı olacaktır - balık ne kadar küçük doğranırsa lezzetli bir bulaşık daha hızlı alırsınız.

Gümüş oymak : balık hazırlığı

Genellikle bu atıştırmalık kemik içermez. Bu nedenle, karkasın düzgün bir şekilde bölünmesi çok önemlidir. En lezzetli gümüş sazan, büyük bir balıktan elde edilir. Bunu yapmak için, terazi ve bağırsaklardan temizleyin. Safra kesesi ile bağırsakları hafifçe çıkarın. Sonuçta, eğer yanlışlıkla patlarsa ve içerikleri kağıt hamuruna düşerse - balık şımarmış sayılır. Bu durumda, şımarık yerleri yakındaki etin yakalanmasıyla kesin. Ardından kafa, kuyruk, büyük yüzgeçleri çıkartın, sığırları ve sırtlardan filetoları çıkartın ve daha sonra genişlikleri 2 cm'den fazla olmayan dilimler arasında keskin bir bıçakla kesin. Balıkların ortalama büyüklüğü çok dikkatli kullanılmaz. Kemik ve cilt ile birlikte ince parçalar halinde bölün. Ve kafa ve kuyruk çorba pişirin.

Gümüş sazan : turşusu

Hazırlanan balık parçaları bolca tuz döküp buzdolabına koyun. İnce dilimler için 2-3 saat yeterlidir, büyük fileto için - 10-12 saatten az olmamalıdır.

Gümüş sazan : turşu

Balık hazırlığın ilk aşamasını geçtikten sonra, ikinci aşamaya geçin - ana şey. Bunu yapmak için, önce kitlenin tuzundan iyice yıkanması, birkaç kez suyun değiştirilmesi. Daha sonra seyreltik% 6'lık masa sirkesi çözeltisi dökün ve oda sıcaklığında bırakın. Genellikle 3 kısım asitli sıvı ve 1 kısım su alınır. Bütün parçaları bir marineaya batırmak çok önemlidir, çünkü bu, üst üste düz bir tabaka koyarak balık kütlesini bastırır. Daha iyi bir üniforma ıslatma için periyodik olarak bir kaşıkla karıştırın. Fileto yavaşça beyazımsı bir ton almaya başlayacaktır. 2,5 saat sonra ince tabaklar tamamıyla hazır olacak, büyük parçalar 4-5 saat boyunca marineaya yatacaktır.

Gümüş sazanı : sebze, tereyağı ve baharatlar ile karıştırma

Marinalardan balık alınırken, çözümü çok dikkatli bir şekilde sıkmanız gerekmez. Sulu ve nemli olmalıdır. Bir sebze "garnitür" soğan alırken, yarım yüzük ve taze havuç doğrama, Kore havuç rendesi. Ürün hacminin genel oranı, tat tercihlerine bağlıdır. Soğanın yarısı sıcak bitkisel yağda kızartana kadar kızartılır ve balık üzerine dökülür. Baharatlar arasında, yer fıstığı, defne yaprağı ve çeşitli Kore lezzetinde soslarla kullandığınızdan emin olun. Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra, balık için baharatlı ve spesifik bir lezzet sunan özel baharatları unutmayın. Buzdolabındaki infüzyondan sonra atıştırma hazır!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.