Haber ve ToplumÜnlüler

Sergey Choban: biyografi, fotoğraf ve ana binalar

Ünlü Moskova gökdelenin yaratıcısı ve Avrupa'nın en yüksek binası - kule "Federasyon" - Sergey Choban Repin adını Leningrad Akademik Enstitüsü'nde eğitim gördü mimarı. Şimdi Akademi adlandırılan bu kurum, her zaman yetenekli mezunları ile ünlü olmuştur. Sergey Choban başarıyla kendi büroları lider, Rusya ve Almanya'da çalışmalarını birleştirir.

Orada burada

Ünlü mimarlar zaten özgün sanat formları pahasına yaptığı ilk çalışma yaptık ve münhasıran yetkin çalışmış parçalar çok sıradışı cephe kullandık. Sergey Choban, hatta en basit dikdörtgen yapı, gerçek bir sanatçı olarak hizmet edebilir.

  • Berlin'de DomAquaree - şehir merkezinde tarihi binaların yeniden inşası, adı güncelleştirilmiş tesis akvaryumun nedeniyle shestnadtsatimetrovoy yüksekliği, panoramik asansör içeren bir penaltı çapı olmasıdır.
  • Petersburg Benoit Evi - panoramik pencereli iş merkezinin bina, cephe yandaki yaşamış skeçler Benoit, alınan motiflerden oluşur muhteşem süslemeleri ile dekore edilmiştir. böylece St. Petersburgları olarak - bu işler için, Sergey Choban ödülü "Yılın Evi" verildi.

Biz yurtdışında mimar ve çalışmalarına aşık, ve evde, onlar sadece estetik ihtiyaçları tatmin oldukları için değil, aynı zamanda kullanıcı dostu tüm problemleri çözdü.

pahalı

  • Berlin'de Cubix - tiyatro, şehir (yaklaşık iki buçuk bin koltuk) en büyük. Bu bina granit nadir renk, cam bir sürü ile kaplı siyah küp cephenin şeklinde yer almaktadır. bütün odaları ziyaret etmek takdir seyirci istekli birbirlerine üstünde yer alan ve Alexanderplatz fuaye değerlendiriyorlar.
  • Moskova'da bombası Alley Konut kompleksi. Sergey Choban, fotoğraf değişmez bir zevk söz değil, ünlü mimarın çalışma ile direkt tanıdık, ilk oval bina tasarladı hangi çalışır. Ama Moskova makamları dikdörtgen şeklin ısrar etmişti. Sonra Choban Sergey Enverovich bina hala kesinlikle standart dışı ortama arasında keskin çarpıyordu hangi bir fikir buldu. o ile karşı karşıya kireçtaşı levhalar, Almanya'da mayınlı ve onlara sanatsal oymalar Çin'de yapıldı: Daha ucuz bina değil, aksine, Moskova'da en pahalı cephe olmasıdır. İş ve malzeme kendileri ucuz değil, artı böyle seyahat.

Bu muhteşem toplamlar müşterilerin mal sihirbaz, ibaret değildir. Ancak, bunlar, uzun yıllar ve izleyicilerden ve profesyonelleri şaşırtacak binaları kendi herhangi faturaları imzalamaya hazır oldukları için bu gerçekten yetenekli, özgün ve sanatsal haklı.

en iyi

Parlak bulmak - kısmındaki "Langenzippen" iş merkezi Kamennoostrovsky Prospekt St. Petersburg. Geçen yüzyılın altmışlı bitmemiş metal çerçeve fabrikadan çıktı. Sergey Tchoban mimarı vizyoner, inşa ve dekore cam onun fotoğraflarını pervaz gibi mesafe göz girift yapılan Roma, cepheye. iki milyondan Euro sadece bir cephe başardı - daha projenin toplam bütçesinin beşte birinden.

Ve, tabii ki, bizim hayranlık doruk: Moskova-City kompleksi "Federasyon" - Ünlü iki yelken ve direk-kulesiyle. Zaten ilk kule - "Batı" (daha az olan bir) - FIABCI 2009 yılında birincisi oldu. Sergey Choban, kimin projeleri hemen hemen her zaman yarışmalar kazanılır mimarı, kazanan zarar olmamıştı.

erken eser

Kim Berlin mimari ofis başkanlık etti, 1995 yılında Choban, perestroyka hala az bilinen uzman başında Almanya'ya geldi. NPS Tchoban Voss: Dahası, adı şirketinin adını girildi. tiyatro "Cubix" ve kompleks "DomAkvare" Galeri gibi onları böyle görkemli binalar ek olarak "Arndt", sinagog (Myunstershe Strasse) ve Berlin'de eşit ilginç binalar ve diğer Alman şehirler bir dizi tasarlanmıştır.

2003 yılında Sergey Choban Rusya'da projeleri yeniden başladı. 2009 yılında, Mimari Çizim için bir hayır vakıf Tchoban Vakfı Müzesi mimari tasarım alanında uğraşan, hangi düzenlendi. Bir yıl önce, o sosyal hizmet ustanın en önemli eserlerinden biri yarattı - Sergey Kuznetsov ve Sergei Choban ile geldi bir mimari dergisi uyguladı. İki ofislerin birleşmesiyle oluşan aynı adı dernek bir organ olarak Konuşma işlevleri: "Choban ve ortakları" ve "SP Projesi".

kilometre taşları

Neredeyse sürekli onun projeleri de ödül almak Venedik Mimarlık Bienali, Rus pavyonu yönetmektedir. 2011 yılından bu yana bu şehir planlama konseyi ( "Skolkovo" Vakfı) olduğunu ve 2013-inci - Kentsel Planlama ve Mimarlık Moskova Mimari Konseyinde. kimin biyografi başında olduğu yoldaşı öğrencilerin çalışmalarında hakim olan durumdan çok farklı değil Sergey Choban, kasıtlı mimari zanaat zirvelere aradı.

1962'de Leningrad'da doğdu, Sanat Akademisi'nde Sanat Okulu'nda ilk okudu ve ardından Repin Enstitüsü'nde mimarlık fakültesine kaydoldu. 1986 ve 1992, ikinci - Eserlerini sıradan bir mimar Choban Sergey, uzmanların çok dar daire bilir. Sonraki - Hamburg - mimari bürosu NPS (sahiplerinin adlarıyla Nietz, Prasch, Sigl) işin başlangıcıdır. Üç yıl boyunca o kurumun Berlin ofisinin yönetici ortağı ve baş büyümek başardı. 2003 yılında Moskova mimarlık firması açılışı vardı "Choban ve ortaklar." Genellikle evde talebe yol yurtdışında tanıması yoluyla olur.

"Federasyon", "Neva Hall" ve diğer

Geçen yüzyılın 90'lı yılların de son derece karlı değil sadece bir onurdu Rusya'da inşaat meşgul, bunlarla - Bu iş çok milyar haline gelmiştir. Bu Sergei Choban, ödüller ve şimdiden adını aldı ülkeye döndü ve tüm Avrupa şan ücretleri akışı dönüştürülür o zaman oldu. Siparişleri onun yanında bypass değildir: "Federasyon", o Mirax Grubu için tasarlanmıştır ve hatta biraz tüm alana eşit alana, onun tüm benzer iki projede St. Petersburg.

Bu "Neva Hall" ve "Avrupa Embankment" - geliştiriciler için iki proje, çok dikkatli olduğunu kentinde "VTB" kendi tarihi ortamı ifade eder. durmuş projeleri veya yarışmalar değil galiplerle - Choban pek başarısızlık bilir. Ve bir gülümseme Moda Moscow House of St. Petersburg ve unutulmaz iç Çocuk Sanat Okulu almış olan mimari podonschiny, ilk yıllarını hatırlıyor ile. Alman dili ve Alman yapı mevzuatı öğretmek çok daha sıkıcı 1990'larda oldu.

Almanya

NPS - firmalar yapan otel, tasarımı iş merkezleri, alışveriş merkezleri ve tiyatrolar. şanslı Ciobanu: projelerini diğer konveyör ardına vardı. Bunların bazıları hayatında dönüm: St. Petersburg mimar belirgin değiştirilen şekli, hatta ünlü Alexanderplatz hafif eli ile. Choban yapılandırmacılığın tarzında 1929 yılında inşa alışveriş merkezi, devrim ve sinema yakınında dokuz küp inşa etti. Bu arada, ilk ve tek marka yeni bina Doğu ve Batı Almanya'nın birleşmesinden bu yana bölgenin topluluk inşa.

Büro kurucuları genç nesle podyumu devredilen Ve sonra an geldi. NPS ve kısaltma olarak iki eş isimlerini eklendi - - Nietz, Prasch ve Sigl mütevazi çağrıldı Thoban ve Voss (Ekkerhard Foss olarak genç ve daha az yetenekli). 2000'lerin başında onlar güzel binaların ve düzinelerce inşa edildi. Ancak, beklenmeyen bir olay yeni tasarım önceki tüm çalışmaların ihtişamını engellemek için izin verdi.

yarışma

2002 yılında, geliştirici-kam S. Polonsky Moskova City gökdelen trohsotmetrovogo için bir mimar arıyordu. Bu alanda tüm işler yaratıcı atölye "Mosproyekt-2" nin kadrosu açtı, ancak Polonsky onların sorunu çok basit çözmek niyetinde değildi. Kafa Mosproyekt A. Esedov geliştirici başarısızlığından sonra kiminle Berlin fuar projeleri bilseydim, kağıt telefon Choban üzerindeki hizmetlerin yazdı. Böylece, Choban kulesi "Federasyon" projesi için yarışma katılımcılar arasında sadece Rusça idi.

Bu dev siluet hızla icat edildi - sağ uçakta. Ama kazanma şansını artırmak amacıyla, Sergei gökdelenlerin yapımında zaten mevcut dokoy olduğunu P. Schweger işbirliği yapmaya davet etti. Proje Polonsky memnun oldu, onları kazandı, ama Moskova makamları Alman firması rağmen, mimar, aynı zamanda tek bir Rus lehine bir seçim yapmak hazırız. Bundan sonra, ev Choban de büyük bir düzen gerçek zafer önüne geçti. Proje güçlü halkla ilişkiler tabi tutuldu ve bir kaç ay sonra konturlar henüz Rusya'nın genel nüfusa en tanıdık olan bir kule "Federasyon" inşa değil.

çağ anıtlar

"Neva Hall" - projede, şehir idaresi ve ofis binaları binadan oluşur büyük bir iş kompleksi, - uzak olmayan Smolni'ye dan. Ve bu çok önemli. Petersburg anayasaların kentsel gelişim Normları kırk iki metreden daha yüksek bina yapımına yasaklar. En iyi tasarımcı tüm katılımcılar düzenleme yüksekliğini tamamladı sırasında rekabeti, tanımlanmış.

Choban Buna ek olarak, şeffaf bir kubbeye sahip olan inşaat çok daha yüksektir - elli beş metre. Ve bu taslak kabul edildi. yönetim binası Çünkü, herkesin üstündeki yükselecek, ancak projenin yüksekliği, bu baskın görünmüyor. Bu küçük bir sıçrama gibi. Tam olarak istenen değerde - Proje yalnızca bu seçenek, diğer bina kuralları kabul edilmiştir Şehir Planlama Kurulu, özel bir toplantı ve elli beş metre yükselmiştir izin verilen yükseklik sonucunda kabul edilmemiştir.

"Tüm anıtlar onsekizinci yüzyılda oluşturulan mı?" - bir mimar sormak gibi. Ve gelecek devletler: "Her çağ anıtlar kendi ile oluşturulması gerekir!"

para

, "Gereken", tabii ki, pahalı çeşitli yarışmalar ve ödül daha bir düzine getirdi Sergey Choban, ödüller. Bu onu çok nazik mimarlık alanında Rus ve Alman basın yazdı ilgilidir ve o çok yüksek meslektaşı takdir edilen bir dergi yayınlamaktadır. ortalama tüketici için değil oluşturur, çünkü müşteriler de Choban yüksek ücretler üzme. Tabii ki, Zaha Hadid ya Norman Foster çok değil gerektirecektir. Ancak, belirgin Moskova mimarlar Choban daha ücret birkaç kat daha az alırlar.

"Federasyon" veya "Nevsky belediye binası" projeler yirmi milyon otuz dolar yerden mal oldu ama burada da ödenen ve uzmanlar edebilirsiniz: böylece tüm mühendislik sistemleri, tasarımcılar ve tasarımcıları. (Vergi öncesi) kişisel gelir yüz binlerce olabilirken İş ciro, yaklaşık yedi milyon Euro yılda "ağırlığındadır". Ama Choban ve ekibi tasarımını sadece do kamu binalarının, herhangi ihale olmaksızın ve açıkça belirtilmiş ücreti - zaman zaman, onlar bitmiyor ve özel konutlar inşaatını. Ancak, çok sık.

kriz

inşaat sektörü, son yıllarda ekonomik krizden ağır darbe aldı. Aynı zamanda piyasa bilinen hatta çok kayıp ve tasarım büroları, yaşadı. Moskova'da, finansal sorunlar müşterilerden projelerini Erik Van Egerat ve Norman Foster döndü. Moskova mimarlar da bunların ofisini kapatmak veya çalışan sayısı önemlidir azaltır.

Ve Choban Rusya'da bulunan ofislerde çalışanların yüzde on beşi kesti. Ancak, iş var durmadı: Ozerkovskaya Embankment'in (Moskova), El bombası Alley (age) bir kulüp evin üzerine inşa ofis merkezi, ofis binaları "Novatek" tasarladı. mimar harika geçmişte değil, uzak gelecekte, ancak günümüze yaşamak olmadığından. Ve bulutlar kadar sevgi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.