Haber ve ToplumÜnlüler

Erik Prince kim? Özel askeri şirket Blackwater

örneğin naemnichestvo gibi bir olgu ilk olarak yazılı referans IV yüzyılda değinmektedir. e. Açıkçası, bir tarafta veya başka sadece kâr için silahlı çatışma katılmak insanlar, daha önce vardı. tüm insanlık insancıl başarılara rağmen, bugün sahip oldukları. Blackwater (şu anda Academi) - - Ayrıca, şu anda paralı temini, bunların en ünlü yapan çok sayıda askeri şirket var oluşturulan "mühür" Erik Prince.

aile

Erik Prince Hollanda'da küçük bir kasabada, 6 Haziran 1969 tarihinde doğdu , Michigan. o zaman Babası Edgar ve eşi Elsa zaten üç çocuğu vardı. Birkaç nesildir Prens ailesinin pravohristianskie görüşlerini vaaz verdi.

paralı geleceğin kralı babası sadece 40 sent bir saat alma, bir satıcı olarak başladı. azim ve sıkı çalışma sayesinde, o gerekli miktarda birikmiş ve 1965 yılında düşük gelgit karoseri Prens Makine Corporation için makineler üretmeye şirket kurdu. Yakında girişimci üretim ve diğer kısımlarını kurdu. Bu Edgar Prins altı rakamlara kar getirmek için mümkün olan en kısa sürede faaliyetlerini genişletmek izin verdi. Ancak, sınır değildi ve yakında aile zaten şirketler ve 1 milyar $ gayrimenkul toplam maliyetinin bir ağ vardı.

1970'lerin başında, şirket Edgar Prens'in patentli güneşlik ve General Motors 5000 adet sattı. 90 yıl içinde, şirketin bu tür ürünler işletmelerin üretim 20 000 adet oldu. Günde. Buna ek olarak, Prens ülkenin siyasi sahnesine gerekli bağlantıları satın aldı en etkili "Cumhuriyetçi" ABD aile kabilelerden birinin Eric kalemin kız kardeşi ile evlilik sonucunda 1980'lerde.

çocukluk

Böylece, Erik Prince çok zengin bir ailenin içinde büyüdüm. Sonuçta, babasının yerli Hollanda'nın her dördüncü yetişkin sakini çalıştı. Ancak ailesi şiddeti çocukları tutmaya reçete güçlü püriten geleneği vardı. Babası ailesi ile seyahat etmek ekledi. Birlikte dünyayı dolaştı. Genç Erik Prince onlar Dachau toplama kampını ziyaret etti Almanya, yanı sıra seyahat Batı Berlin. Annesine göre, gezi ruhunda üzerinde silinmez bir iz bırakarak, genç adam üzerinde büyük bir etki yarattı.

öğrenme

Çocukken, Erik Prince (doğum tarihi: 1969 Haziran 6) bir Hıristiyan okuluna gitti. onun tamamlanmasından sonra Amerikan Deniz Kuvvetleri Akademisine girdi ve 3 terimler için ziyaret etti. Ancak yakında, üniversitede hakim sıkı disiplin ve düzen, o yorgun ve 1992 yılında genç bir adam Ekonomi Hillsdeylskogo üniversiteye Fakültesi aktarıldı. makale Hillsdale İlçe Şerif için gönüllü itfaiyeciler ve dalgıçlar olarak görev gösterilmiştir fotoğraf hangi yaptığı çalışmalarda Erik Prins, paralel.

Erken kariyer

Üst düzey - 1990 yılında Prens Dzhordzhe Bushe altında Beyaz Saray'da stajyer oldu. Ancak kısa süre sonra Kaliforniya, Kongre üyesi Dan Rohrabaherom, Başkan Ronald Reagan için eski konuşmalarını gelen senatör ile çalışmaya başladı. Yeni kartuş olarak nitelendirdiği Eric övdü "parlak bir genç adam." 21 yaşına anda, Prens gönüllü rejimin Daniel Ortega karşıtlarının toplu mezarlara aramak için gitti ve daha sonra onları bulmak mümkün olduğuna dair bir rapor yaptı.

Birleşik Devletler Donanması Servis

Üniversiteden sonra, kimin iş şu anda Çin'in lojistik güvenliği ile ilgilidir Erik Prince, o memur adayının okuldan mezun ve 1992 yılında ABD Deniz filosunun bir subayı olarak atandı.

O bir "deniz aslanı" oldu ve 8 takım parçası olarak Haiti, Ortadoğu ve Balkanlar'daki askeri görevlere katıldı. Amerikan özel kuvvetlerinin bir parçası olarak hizmet döneminde Erik Prins sonra onun sadık yardımcıları ve ortakları olmuştur birçok yiğit savaşçı, bir araya geldi. Otobiyografisinde yılında özel operasyonlar eğitimi için özel eğitim eğitim merkezleri ihtiyacı olduğunu 1990'ların Yugoslav savaşları sırasında gerçekleştirilen savunuyor.

iş Kariyer

1995 yılında babası Erika Prinsa öldü. son 2 yıldır hafta sonları ve tatiller de dahil on altı saat, Work, işadamı işkolik sağlığını etkilenen en iyi yolu değildir ve kalbi dışarı verdi. Eric istifa ederek aile şirketi kontrolünü devraldı. O yorulmadan çalıştı, ancak kısa bir süre sonra annesi Prens Makinesi Corporation'a satma kararı aldı.

Şirketin yeni sahibi nakit Bayan Prensi 1.35 milyar $ ödenmiş Johnson Controls şirketi oldu. Birçok çalışan kurulduğu günden beri babası Eric şirkette çalıştığı için alım / satım sözleşmesinde eski personel önümüzdeki 10 yıl içinde göz ardı edilmemelidir bir madde içeriyordu. Ancak, olduğu gibi genellikle yeni sahibi hemen çalışanların 2/3 azalma yapılmış ve şirket adı değişti, ama gibi bırakılmasını sözü verdi. aile şirketinin satışı için elde edilen paranın bir kısmı, alışılmadık bir iş yatırım kararı aldı Eric gitti.

şirketi Blackwater Worldwide oluşturulması

kimin biyografisi biliyor onun gençliğinde olduğu Erik Prince, 1997 yılında Virginia Beach taşındı. Orada Blackwater Worldwide Özel Harekat eğitimi için bir okul kurdu. Bu amaçla, ön Prens Kuzey Carolina Büyük Derin bataklık yakınında arazi 6000 dönüm satın aldı. İlk başta kent makamları ve sakinleri evlerinin yakınında bir milis çöp depolama alanı yaratma fikrine pek olumsuz tepki söylemeliyim. Ancak, Prins yeni eğitim merkezi Virginia Beach refah görev yapacak ikna etmeyi başardı.

Geç 1998 yılında, Blackwater Worldwide taban daha karar teorik dersler, dükkanda, rahat oturma alanları, VIP misafirler için uydu TV ile yemek odası, silah temizliği için ayrı bir oda cephaneliği, odaların yanı sıra, bir düzine derslik daha çeşitli konferans salonları, vardı "temel eğitim". geçmesine Aynı yıl işletme organize ve bw kendi ülkesinde rekabet çekim Shoot-out gerçekleştirdi. ABD'nin askeri birimlerin kolluk kuvvetlerinin temsilcileri katıldı.

Daha sonra Prens defalarca Blackwater Worldwide, çünkü 1994 yılında Ruanda'da soykırım şirket oluşturdu not etmiştir. Ona göre, orada neler, gerçekten rahatsız ve o boş boş oturup vaaz fark etti. Başlangıçta, Prens sadece yeni şirketin bir "cüzdan" olarak hareket ve tüm programlar önce ünite "deniz aslanı" in ateşli silah kullanımı hakkındaki eğitmen olarak görev yaptı 11 yıl Virginia Beach taşınıyor E Clark, geliştirdi.

Şirketin faaliyetleri "Blackwater"

Şirketin Kurulması ABD Savunma Bakanlığı harcamaları kısmak amacıyla Prens'in şirketi ile çakıştı başlatan Dik Cheyni oldu. planlamak için onun bütün ordu lojistik fonksiyonları olarak, muharebe operasyonları doğrudan ilgili olmayan, bunlar özel şirketlere transfer edilmesi idi. Öncelikle ben İkinci Dünya Savaşı sırasında inşa dahil, aralarında açıkçası modası geçmiş, askeri departmanı eğitim üsleri kurtuldum.

Böylece, en modern ekipmanlarla donatılmış özel eğitim merkezinin ortaya çıkması, zamanında oldu ve hizmetleri şirketi "Blackwater" hemen popüler oldu. 1997 ve 2010 yılları arasında şirket güvenlik için Prensin ABD hükümet sözleşmelerinde $ 2 milyar aldı. sınıflandırılmamış federal sözleşmeler, içine fazla 1,6 milyar Euro ile bilgi hangi gizli ve ifşa edilmeyecektir.

Buna ek olarak, 2001 yılından 2010, Merkezi İstihbarat Teşkilatı şirketi "Blackwater" 600 milyon $ transfer etti. İlk on yılda kuruluşundan sonra ABD büyükelçilikleri ve askeri üsleri, 987 güvenlik görevlisi yurt dışında konuşlanmış sağlanması, Prens buluşudur Devlet Birleşik Devletleri Bölümü üç özel güvenlik firmalarının büyük oldu.

eğitim kampına Uzun yıllar boyunca Prens polis hazırlanıyordu Virginia durumlarını ve Kuzey Carolina. Orada bile Kanada komşu kolluk bölümlerin temsilcileri geldi. Buna ek olarak, şirket "Blackwater" silahlı asker sel sırasında New Orleans sokaklarında görüldü. Bunlar gerçekler yağmayı önlemek ve hayat ve sıkıntı içinde vatandaşların mala karşı diğer suçları önlemek için devriye gezdi.

Irak Misyonu

Şirket "Blackwater" Dünyanın en sıcak noktalar aydınlandı. Özellikle, Irak 'taki bölünmeler Saddam Hussein devrilmesinden hemen sonra ortaya çıktı. 2003 yılından bu yana Irak'ın sivil idare kafasının Paul Bremer korunması resmen şirketin çalışanları atandı. Bu durumda, Irak savaşına katılan askerlerin Blackwater, sayısı, 10'dan fazla 000 kişi yapmıştır.

ABD basınına göre, Irak Prens paralı kaybı yaklaşık 780 kişi olarak gerçekleşti. İlginçtir, bu rakam, askeri kayıpların resmi istatistikler dikkate almaz. Bu, elbette, yandan zaten Irak'ta ölümlerin çok sayıda eleştiriliyor Bush yönetimi, oldu. Buna ek olarak, Blackwater suçları savaş kategorisine girmeyen paralı askerler.

Şirketin Eleştiri "Blackwater"

Erik Prince, Her ne kadar özel bir askeri şirketin kendi alanında ilk biriydi hep hümanizmin fikirlere yakın, ama Blackwater defalarca skandalların merkezinde sağlamıştır söyledi. Bu tür bir olay Eylül 2007'de Nisour Meydanı'nda katliam oldu. Sonra şirket çalışanlarının 17 Iraklı sivili öldürmekle ve ciddi 20 kişinin de yaralanmasına Bağdat, kalabalık bir bir meydanda ateş açtı.

Başkan Barack Obama 2008 yılında göreve gelmesinden sonra örgütün "Blackwater" eleştiri sürdürdü. röportajda Prens kendisi ve şirket hakkında dolaşan olumsuz bilgilerin çoğu, politika ile ilişkili olduğunu belirtti. politikaları değişti kendisi ve CIA emrinde şirketini verdi rağmen, Ona göre, bu "trenden atmak." kararı

Bununla birlikte, 2010 yılında, Baraka Obamy idaresi $ 120 milyon ABD değerinde şirketi "Blackwater" sözleşmeli sonucuna vardı. Buna ek olarak, CIA, Prins 100 milyon $ olarak değer hizmetleri sipariş yaptı. Üç yıl sonra, "Blackwater" şirketin kurucusu Avustralya'nın doğu bölgelerinin kontrolünü ele eski Avustralya özel kuvvetlerden paralı bir ordu oluşturmak için Libya hükümeti sundu. Daha sonra Prens akışının durdurulması için Libya'da özel kıyı hizmetlerini oluşturmak için önerilen Avrupa'ya mülteci. Teorik olarak, projenin finansmanı için Avrupa Birliği ve Libya olmalıydı. Prens tarafından tasarlanan gibi, fon Kaddafi bloke hesaplarda duran toplamları pahasına olmaktı. Bu fikirler Avrupa Birliği'nde desteklenmediği ve uygulanmadı.

da vardır 2014 yılında, Prens uzakta radikal örgüt "Boko Haram" ile ilgisi yanı sıra ülkedeki petrol hırsızlığı tüm kanalları engellemek için 1,5 milyar dolar önerdi Nijerya, gitti olduğunu bildirmektedir. Bu teklifler de kabul edilmedi.

Trump ve Erik Prins

Son başkanlık kampanyası sırasında, işadamı Cumhuriyetçi aday Donald Trump destekledi. Aynı zamanda o herhangi bir resmi atamaları emanet edilmedi. O Aralık 2016 yılında Prens New York'ta geçiş ekibinin Trump New York ofisini ziyaret ettiğini kesin olarak bilinmektedir. Nisan 2017 yılında Trump ve Erik Prins çok yakından tanıdık olduğu bildirildi, başkan, 11 Ocak 2017 Seyşeller Vladimir Putin'in temsilcisi ile bir toplantı etmesini istedi. istişare amacı İran ile işbirliği konusunda Rusya'nın konumunun aydınlatılması olacaktı. CIA tarafından yürütülen bir soruşturma başlatıldı bu amaca, test etmek için.

ABD başkanlık yönetiminin üyeleri olarak, ve Dmitry Peskov kategorik gizli bir toplantı hazırlanıyor yalanladı. kimin kişisel yaşam aşağıda sunulmuştur Kendisi Erik Prince, aynı zamanda gayri görüşmelerin organizasyonunda katılımı gerçeğini inkar etti. Dahası, ülkesinin istihbarat servisi teröristler için yoğun vatandaşlarına casusluk ziyade avı olmasından şaşırdı.

Yine de, tüm şirket "Blackwater" nin kurucusu 45 ABD Başkanı kampanyaya 250 bin dolar bağışladı biliyoruz. yakın arkadaş ve son kardeş Eğitim Bakanı olarak atandı - Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri siyasi çevrelerde bu Trump'ın yakın danışmanı Stiven Bennon ve Erik Prince sır değil.

Emirlikleri paralı ordu

2011 yılında, BAE hükümeti Blackwater kurucusu başka brainchild şirket Refleks Yanıtlar, ile sözleşme imzaladı. terörizm, işe çalışma kamplarında iç Birleşik Arap Emirlikleri'nin güvenlik ve ayaklanmaların bastırılması ve huzursuzluk karşı savaşmak için yabancı paralı eğitimi için sağlanan sözleşme.

Eğitim askerler Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı olmayan, deneyimli eğitmenler tarafından meşgul edildi. çalışanların büyük çoğunluğunun Birleşik Arap Emirlikleri öncülüğünde imzalanan belgeye göre, ABD, Almanya, İngiltere ve Fransız Yabancı Lejyonu gelen eski özel kuvvetler vardı hizmetlerinin sağlanması katılan Yanıtları, Refleks.

Yakın zamanda Erik Prins (Erik Prince) Birleşik Arap Emirlikleri'nin onun özel ordusu görüntüler duyuruldu. Onun paralı asker 70 uçakları için ABD'ye gönderildi. Trump başkanı böylece kendi birliklerinin desteği ile kendisini sağlamaya karar bilgi yok olan herhangi emri yerine getirmeye hazır para için.

Pekin hizmetinde

Mayıs 2017 başında birçok gazete ve çevrimiçi kaynaklar, dünya çapında Çin hükümeti Büyük İpek Yolu korumak için Blackwater eski müdürü davet ettiğini bilgileri yayıldı. Şu anda Erik Prince Hong Kong merkezli Frontier Hizmetler Grubu (ASG) başıdır. Yunnan ve Sincan'a - Bu şirket, batı Çin'de iki operasyonel üsleri inşa ediyor. Bu askeri fakat faaliyetlerde bulunan Çin'i teşvik hedefleyen bir lojistik şirketi değil - (an zaten sahip olmadığı en Blackwater) Financial Times Erik Prins röportajda o FSG açıkladı "ticaretin genişletilmesi." Aynı zamanda, o güvenlik lojistik sürecin bir parçası olduğunu kaydetti. Bu durumda, Prens çalışanları silahlı değil, ama fonksiyon güvenliği olmadığını vurguladı.

Kişisel yaşam

bu güne kadar ana başarı Erik Prince, gurur duymaktadır - Blackwater - Dünyada ilk ticari ordularından biri. Buna ek olarak, o sürekli hareket olmak zorunda olan faaliyetlerini izlemek için kurucusu ve başka şirketleri vardır. Buna rağmen, o sürekli iki kez evlendi baba olmuştu.

iş adamı ve eski "deniz aslanı" nin ilk eşi - Joan - 2003 yılında kanserden öldü. o hasta iken, Prince onların dört çocuk, Dzhoannoy Houk ait dadı ile bir ilişkisi vardı. Kredi için, Eric kendi ayakları üzerinde eşi koymak için hiçbir çaba ve para bağışladı söylenmesi gerekir. Ancak, bütün çabalar boşunaydı.

eşin ölümünden bir yıl boyunca bakım ve onun en büyük çocuklarının eğitimin her yükünü taşıyan olmuştur Eric Hawk, evli. Prince İkinci evlilik üç çocuğum daha doğdu. Onun küçük çocuğu olan Charles Donovan William Wild Bill Donovan onuruna seçildi.

Şimdi Erik Prince kim olduğunu söyledi. Bu kişinin faaliyeti muhtemelen çok daha fazla yıl bir gizem olacak, birçoğu gizemlerini, doludur. Prins hatta 50 değildir ve hırsı ve hedeflerine ulaşmak için yeteneği çoktan haline bir atasözü. Bu nedenle, önümüzdeki yıllarda büyük olasılıkla dünya medyasının ilgi odağı tekrar tekrar eski "Mosca kedi" adı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.