Yiyecek ve içecekAna yemek

Enerji içecekleri: Vücut için tehlikesi nedir?

Sınava hazırlık sırasında öğrenciler arasında enerji içkileri uzun zamandır popüler duruma düştü. Bazen ofisteki tüm çalışmalarıyla başa çıkacak zaman bulamayan yöneticiler. Bazen canlandırıcı bir tonik ve atletler, yorgun sürücüler, gece kulüplerinin düzenli içeceklerini almaktan çekinmeyin.

Güç üreticileri ürünleri hakkında ne diyorlar

Elektrik mühendisleri imalatçıları, elbette, tüm yeni ve yeni türevlerde serbest bırakılmalarını sürdürerek yavrularını överek yorulmazlar. Büyük içeceklerdeki enerji içeceklerinin bileşimi, kafein ve taurin yanı sıra şifalı bitkilerden (ginseng, schisandra, vb.) Ve doğal olarak vitaminlerden (vitamin B, PP, C) oluşan doğal kaynaklı biyolojik aktif takviyeleri içerir.

Yapımcılar, ürünlerini kullanacaksanız, kendinizi rahatlatın, yorgunluğunuzdan kurtulun ve zihinsel etkinliğinizin etkinliğini artıracağına söz verin. Ve vücuda enerji içkisi olan tüm bu eylemler, düzenli bir fincan kahve içtikten sonra iki kat daha uzun sürecek.

Santrallerin ters tarafı

Enerji içeceğinin vücut üzerindeki gerçek etkisi hakkında bilgi edinin, aşağıdaki gerçeğe izin verin.

Enerji, resmi olarak, ilaç olarak tanınan Norveç, Danimarka ve Fransa'daki serbest satış yasaklanıyor. "Canlandırıcı bir içki" nin yeni kurbanları, tüm dünyada korkutucu düzenlilikle karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden, bazılarının spor salonunda dersler sırasında ayağa kalkmayan bir kalbi var.

Fakat fiziksel aktivitenin yokluğunda bile enerji tüketen içecekler kalp atış hızında bir artışa ve kan basıncında bir artışa maruz kalmaktadır. Bu nedenle, doğal olarak hipertansifseniz veya kardiyovasküler sistem ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bu içeceklerin kullanımı sizin için yıkıcı olabilir.

Büyük dozlarda kokteylleri canlandıran taurin ve glukuronolakton içerir. Ve bir bankadaki taurin miktarı birkaç kez izin verilen seviyeyi aşıyor ve glukuronolakton, günde kişi tarafından talep edilenin 250 katından fazladır. Bu nedenle, yukarıda belirtilen ülkelerde, özellikle, hekimlerin "ölümün kokteyli" olarak adlandırmaya başladığı "ilham verici" içki "Red Bull" yasaklandı.

Bu arada, kim bilmiyor, glucuronolactone, ABD Savunma Bakanlığı tarafından geliştirilen ve 60'larda kullanılan çok tehlikeli bir kimyasaltır. Vietnam'da savaşan Amerikan ordusunun moralini yükseltmek. O zaman bile, onu alan askerler cildi üzerinde karaciğerin ilerleyici sirozu, beyin tümörü gelişimindeki tüm olumsuz sonuçları hissediyordu .

Maalesef, okul çocukları dahil olmak üzere gençler, enerji uzmanlarının kullandıklarının sonuçlarının en korumasız haldedir. Ve onlarda onlar kokteyl üreticileri zalimce kazık yapar. Ucuz fiyat etiketi ile parlak, güzel bir kavanoz sadece gençlerin ilgisini çekmeye yardımcı olamaz. Bundan sonra, çocuklar ölümüne yol açan gerçek zamanlı bir bomba olan alkol içeriğine sahip enerji içeceklerine geçmeye başlarlar. Kafeini alkolle birlikte dönüşümlü olarak içen genç bir adam, başlangıçta ayılma gibi gözüküyor ancak kısa bir süre sonra kafein, etanolün beyindeki etkisini önemli ölçüde artırmaya başlıyor. Kafein ve alkol, kalbi tamamen farklı şekillerde etkiler. Birincisi etkinliğini heyecanlandırır ve ikincisi - baskı altına alır. Sonuç olarak, kalp kelimenin tam anlamıyla yarısı kadar yırtılır, böylece çok çabuk aşınır.

Ve her şey alkol ile az çok şeffaf olursa (yani hepimiz biliyoruz ki, özellikle genç bir organizmada alkol bağımlılığını kolayca kışkırtabilir), o halde güçlü bir uyarıcı olan kafein, sinir sistemini büyük ölçüde tüketir ve bağımlılığa neden olur. Ve bu maddenin müsaade edilen dozunun aşılması, psikomotor ajitasyon, taşikardi, sinirlilik, depresif durumlar gibi yan etkilerin ortaya çıkmasına yol açar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.