Haber ve ToplumGazetecilik

Tabloid - Bu gazete. Ne diğer sürümleri farklı kılan nedir?

Kelime "tabloid" çoğu zaman zamanımızda duyulabilir. Bir çoğumuz kendi yöntemleriyle bunu tanımlamak veya gerçeklik kavramından uzak onunla ilgili bulunmaktadır. herkesin olmalıdır gözden ama özellikle karar verenleri gazetecilik kendini adamak için.

Tabloid - muadilleri düzeni özel bir tip farklıdır bu gazete. Bu sorunu anlamak için, yayının özellikleri ile tanışırız gerekir.

Magazin karakteristik özellikleri

diğer sürümleri bir tabloid ayırt edilmesi için, onun düzen, içerik ve tasarım aşağıdaki özellikleri dikkat etmelidir:

  • her zamanki seçeneği baskı Hariç bilgi liste biçimi A2. tabloid makale yarısı büyüklüğünde geçerli oluşturmak için, o A3 olduğunu. Bu seçenek serbestçe sayfaları çevirmek için yeteneği ile, hatta taşımacılığında, kullanıcıların her yerde bir gazete rahatça düzeni okumasını sağlar.

  • Tabloid - çizimler dolu oluşturulan bu gazete. Onların özelliği geleneksel formda olmayışıdır. Bu durumda, görüntü genellikle metin yerleştirilmelidir olduğu bir boşluk, tarafından işgal edilir.
  • magazin haberler okuyucu kısa sürede yararlı bilgiler hakkında bilgi almak için izin veren küçük bir hacme sahip. Metin gereksiz bilgi içermiyorsa, bu durum uygun bir seçenektir.
  • Başlıkları gösterişli farklılık ve geniş yazı işe.
  • dizgi sürecinde aktif olarak metin seçimi dahil olmak üzere farklı renkler, kullandı. renkli veya siyah arka plan beyaz olmak makalelerin parçalarını yerleştirmek eğer mümkün olduğunca okuyucunun dikkatini çekin. Bu teknoloji Magazin kullanılır.

düzen veri özelliklerini inceledikten sonra, yayın veya başka türde bir gazete-tabloid arasındaki farkı anlayabilir. Günlük yaşamda, bunun gazetecilik veya baskı kullanılarak bağlandığında, özellikle fakat, mesleki faaliyetin uygulanmasında oldukça önemli fark etmez.

Diğer tabloid gazeteler ile karıştırılmamalıdır mümkün mü?

Bazı araştırmacılar yanlışlıkla tabloid açık bir işaret bir erotik doğa fotoğraflarını içerdiğini olduğuna inanıyoruz. Tabii ki, oryantasyon örnekleme mevcut olabilir. Ama, bir ön koşul ya da ayırt edici bir özellik olarak kabul edilemez tabloid - çünkü bu gazetenin. Büyük olasılıkla, erotizm varlığı tabloid veya basının "sarı" doğaya ifade verecek.

Nasıl benzer özelliklere sahip başka yayınlardan bir tabloid ayırt etmek?

Bu durumda, tabloid çok sayıda gerçekten tabloid formata sahip olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu nedenle, belli bir karıştırma kavramları yoktur. Bu düzen bu tip Magazin için değil, aynı zamanda herhangi bir yayının önemli bir bölümünü kayıt için sadece kullanılır çıkıyor. Sonuç olarak, "sarı" gazetelerin çoğu görünüşte Magazin bulunmaktadır. Bu okuyucular birbirinden farklı ortam türlerine ayırt edemez gerçeğine yol açar.

Genellikle magazin yayınlar A2 yaprak basılır durumlar vardır. Ama aynı zamanda ciddi Rus Magazin kullanıcıların dikkatini çekmek için ve standart seçenekler sapma amacıyla verstok diğer türleri kullanmak zıt durum vardır.

Ne hatırlamak?

bir güvenilmez - Okuyucular tabloid çoğu gerçeğine dikkat etmelidir bilgi kaynağı. kanıtlanmış Ciddi yayınlar muadillerinden daha fazla güven neden ve bu anlaşılabilir bir durumdur. Ama sarı basınında daha güvenilir hala Magazin, yani gazeteler, bu iki tür arasındaki farkı öğrenmelidir. anlaşılacağı gibi, bu kullanıcı için zor olmayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.