HobiDikiş

Rayon ve doğal. onların farklılıklar

Antik çağda, ipek ulaşılmaz ve pahalı malzeme olarak kabul edildi. Bu gibi kumaşlar yüksek doğum oosby göze olabilir. İpek altın ağırlığını değerlidir, onlar nakit olarak ya ödeyebileceğiniz. O zaman, doku üretimi her duruma müsait değildi. o kadar değerliydi yüzden - Orman Sırları gözünü tuttu. Zamanla, insanlık yapay ipek üretmeye öğrenmiştir.

Rayon (viskoz) - yapay yollarla elde edilen lif karışımıdır. ipek üretmek için kullanılmış doğal polimerler (selüloz). Bu doku - kimyasal elyaf ilk kez sınai üretimi. Yapay elyaf ana tipi - asetattır.

üretim ipek endüstriyel yöntem:

  • viskoz;

  • asetat;

  • bakır.

Rayon, mekanik yıkama tabi elle yıkandı için istenen bir durum değildir. Gerektiğinde kurutun, yaymak veya kurutucu üzerinde asılı, pilde asmak için değil tavsiye edilir. Rayon kolayca düzeltilir ve demir gerektirmez.

asil malzemesi - İpek bir doğaldır. Bu doku - İzolasyon ipekböceği kozası salgı tırtıllar dut. Ggusenitsy dut yaprağı yemek katı filament dönüşür sıvı ayrıldı. Konuyu böceğin itibaren kozasını döner. Onlar toplamak, sonra nemlendirici için özel bir solüsyon içine yerleştirilmiş. Son adımda, ıslatılmış kozalar çözülür ve sadece bu doğal iplik sonra ipek üretmek için kullanılabilir bulunmaktadır.

İpek kumaş yumuşak ve dayanıklı. Bu alerjiye neden olmaz. suni ipek doğal ayırt mümkündür dokunma hissinden. Doğal ipek çok yumuşak ve dokunması hoş. Ürünün birkaç ipliklerini ateşe Eğer koku hemen önümüzde neler ipek anlayabilir. Doğal ipek erir ve yanmış kağıt kokusu da suni ipek, yanma ve yün kokusu vardır olması.

İpek iç çamaşırı genellikle pahalıdır. Bu orijinal kesim, nakış, süsleme elemanları kullanmayı gerektirir. o yatak gelince, ipek iç çamaşırı rahat ve keyifli bir konaklama sevenler için en iyi seçimdir. Her yatak, koydu ipek, zengin ve zarif görünüyor. iç çamaşırı gelince, ipek ürünleri her zaman dişi talep ve popülaritesi olmuştur. İpek iç çamaşırı kadın güzel ve zarif yendi. Bu kumaş vücut üzerinde güzel slaytlar, o yumuşak ve ağırlıksız, yani kendi üzerinde koyarak, kesinlikle hiçbir rahatsızlık hissetmezsiniz.

İpek yapılır tezgahlarda. Seni ondan çeşitli dokulardan çoğunu alabilirsiniz. Hepsi farklı doku, gücü, vb olacak İpek kumaşlar iyi emicilik, parlaklık, kolayca diğer farklıdır. Ben fiyat, başka dezavantajı ek olarak, bu dokuyu var. Bu güneş ışınlarının tahammül ve tükenmişlik kendisi verir vermez. Bu tersine, yanmaz pratik UV ışınlarına dayanıklıdır ve doğal ipek ve suni için de geçerlidir. İpek ve küflenmeye karşı çok dayanıklıdır. Ayrıca, bu harika malzeme çürümeye etmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.