Haber ve ToplumÇevre

Potansiyel olarak yaşanabilir gezegen Gliese 581 d sinyal

Bilim adamları, gezegen Gliese 581 d bir sinyalin gözlemledik ve koşulları içinde başlatma ve yaşamını sürdürmesi için uygun olduğunu beyan başarmıştır. Şu anda, bilinen gök cismi olduğunu Toprak 2 kez boyutu. sinyalleri uzun zamandır kaydedilir ancak yalnızca 2014 yılında, tekrarlanan döngüsel olduğunu gözlemlemek mümkün oldu edildi. Elbette, bu yapay oluşturulmaz, sürece evrende hiçbir fenomen, bu kabil değildir.

sinyalleri komşu sistemler ve galaksilere mesajı vermesi çalışırken, gezegende dünya dışı uygarlıkların varlığını göstermektedir. Ama "harfi" şimdiye kadar başarısız deşifre.

gezegen Hakkında

Exoplanet Gliese 581 d aynı adı (Gliese 581) olan bir sistem bulunmaktadır. Şu anda, bunun varlığı kesin olarak tanımlanmamıştır, ancak tüm göstergeler gerçekten var olduğunu vardır. gezegen güneş sistemimizin oldukça yakın takımyıldızı Terazi, yer almaktadır. Ona önce - sadece 20 ışık yılı.

Eğer Eylül 2010'da alınan bilgilerin düşünüyorsanız, kendi sisteminde bir gezegen yıldızın (- Üçüncü, Venüs ve Merkür sonra Earth'ün) beşinci sırada yer alıyor düşündü. o daha büyük boyuta sahip olduğu pek çok bilim adamı, "süper Earths" diyoruz dünya 2 kez. Ve onun ağırlığı 6-8 kat daha fazladır.

Potansiyel olarak yaşanabilir ötegezegen keşfedildi ilk mesaj İsviçre 24 Nisan 2007 elde edilmiştir. Birlikte kaydedildi Gliese 581 d ve Gliese 581 C ile. Açılış eylemleri Stefan UDRI tarafından denetlenir birkaç astrologlar, aittir.

Bilim adamları hala gezegenin gerçekliği hakkında tartışmaya, ancak uzay keşif konularda daima şüpheciler karşılamıştır.

algılama işlemi

Biz düşünüyorsanız İngiliz uzmanların veri ve astronomların onların takım gezegen Gliese 581 d bir mesaj yakalandı. bilgi teyit edildiğinde, gök cisimlerinin varlığı üzerindeki tartışmalar ve tartışmalar kalıcı bir şekilde kesilecektir. Şimdi orada bu konuda görüşleri çok dünyasının gerçekliği beri vardır ve fiziksel anomalileri, yakalama karasal teknolojiler ile biten.

İlk başta gök cisimlerini tespit etmek için tek bir yol vardı. onların yıldızının önünden geçerken Onların en güçlü teleskopları gezen. O 2014 yılında Amerikalı bilim adamları tarafından kullanılan bir teknolojidir.

Ama onların İngiliz meslektaşları yöntemin uygunluğu konusunda şüpheler dile getirdiler. Bu bizim Jüpiter gibi sadece gaz devleri bulmanıza yardımcı olabilir. Kendileri konumu ve gezegenin gerçekliği teyit daha modern teknolojiyi, kullandık.

Şimdi Gliese 581 d tahminen Eponymous kırmızı cüce sistemi bulunan bir potansiyel yaşanabilir gezegen, temsil ettiği bilinmektedir. Onun mesafe - 20 ışık yılı.

sinyal Özellikleri

Bilim adamları ilk gezegen Gliese 581 d sinyali kaydedildi zaman, buna çok önem vermedi. Sonra kendisi varlığı büyük bir soru bu vesileyle sayısız tartışmalar vardı vardır. aksi takdirde Güneş Sistemi ulaşmak mümkün olmaz, çünkü bazı astronomlar hala sinyalleri basit yıldız aktivitesinin tezahürü, ancak artan inanıyoruz.

2014 yılında, Amerikalı bilim adamları defalarca çıkan sinyalin özelliklerini kontrol ettirin. Bunlar yapay beslenen dair hiçbir kanıt bulunamadı. Gökbilimciler kırmızı cüce propagandası ışık ve manyetik radyasyonun bir sonucu olduğuna inanıyoruz. kavşakta daha önce yakalayamadım özel kozmik gürültü oluşturacaksınız arasında.

7 Mart bu yıl, bu potansiyel yaşanabilir gezegen Gliese 581 d ile bir sinyal kozmik gürültü sonucu değildir tanındı. O birkaç ayda tekrarlanan benzer bir döngüsü vardır.

şüpheci tartışma

Raporda, dünyanın açılması üzerine alındıktan sonra, veri harpler kullanarak çapraz kontrol etti. Ama İsviçre bilim adamlarının keşfi teyit edilmemiştir. Rus astronomlar da 2012 yılına kadar teknoloji sayesinde bir gök cismi bulmak için çalıştılar. Sonra Roma Baluev bilim adamı onun gerçeklik hakkında şüphe ifade etti.

2014 yılında Pennsylvania Üniversitesi'nde gökbilimciler tarafından üstlenilen Gliese 581 d varlığını teyit etmeye çalışır. Hesaplamalar bilgisini Stefan Udry inkar hangi gerçekleştirildi. Onlara göre, sabit bir fenomen - bu yıldız aktivitesinin sadece bir sonucudur.

2015 Erken ilkbaharda Gliese 581 d verilerinin tekzip tarafından sorgulanmıştır. İngiliz bilim adamları gezegenler ABD astronomlar tespit edilmesi için yöntemler incelenmiştir. Onlar bu yöntemler mükemmellikten uzak olan ve modern gereksinimlerini karşılamadığını gerçeği hakkında konuştu.

Böylece, sorguya gezegen Gliese doğrudan kendisi ondan bir sinyal de yok 581d eğer. En azından bugün gerçekliğin net bir kanıt yoktur.

sinyali gelince, şüpheciler ışık ve manyetik radyasyona etmektedir. Onlar iç içe geçmiş zaman, karakteristik insanlar dünya dışı bir ileti için zannettiğini sesler yayabilir. Onun döngüsel aslında eksik. Sinyal (insanların yaşamlarında ilgili olarak) Evrendeki olur herşey gibi, çok yavaş değişen ama.

Hipotezler ve modelleme

birçok ülkeden gökbilimciler ile anlaşmazlıklara rağmen, İngiliz bilim adamları Gliese 581 d gezegenin varlığına inanır. Ayrıca, giriş sinyalleri belirli bir algoritma şifrelenmiş simgeleri temsil ısrar. Bunlar birlikte komşu sistemleri ve galaksilere bağlantılardır.

İngiltere'den Astronomlar onlar yüksek teknolojiye sahip ekipmanlar, ama modern araştırma yöntemleri sadece içeriyorsa, gürültü kendisinden sinyalini ayırmak mümkün olacağına inanıyoruz. Daha sonra şifresini deneyebilirsiniz. Belki Gliese sisteminin medeniyet de akılda kardeşlerini bulmaya çalışıyor.

sayısız bilgisayar simülasyonları sayesinde su incelenmekte olan gezegenin okyanuslarda olduğunu kurmayı başardık. Ayrıca, atmosfer bulutların varlığını ve ilgili bölge içinde çökelmesine not edilir. Daha önce hayat doğduğu bildirilmiştir gibi, bu suya ihtiyacı var. Sonuç olarak, doğal yaşam alanı için her bakımdan uygun gliese. Onun yıldızı ile ilgili olarak olumlu bir bölgede yer almaktadır, bu su vardır ve yağışlı bulutları tirajını göstermektedir.

dalga şekli verisi

ilk gezegen Gliese 581 d sinyali ile açıldığı tarihte hiç kimse tam olarak söyleyebiliriz. Sonra çok gök cismi tespit edilmemiştir çünkü Hasta, başlangıçta ciddiye alınmadı. Daha sonra bu konuda ilk konuşmadan sonra biz gezegen değil mesajı gerçekliğine daha fazla dikkat.

2015 baharında zamana kadar sinyal, ortak kozmik gürültü olduğu kabul edilmiştir. Bu ses dalgaları zaten dünyevi ekipman tarafından yakalanmış ve tekrar tekrar edilir.

Şimdi, astronomlar sinyal kısa aralıklarla tekrarlanır söylerler. Gürültü ile sular altında, ancak mesajı silmek için devam dener. Sonuçta, araştırmacılar potansiyel yaşanabilir gezegenleri ile sinyalleri deşifre etmeyi planlıyoruz.

dünya dışı uygarlıklarla iletişim

o Gliese 581 d gerçekten nüfusu ile gezegende canlılar olacağı gerçekleşirse, o insanlık onunla diyalog kurmak çalışırken dikkatli olmak gerekiyor. Bilim adamı Stiven Hoking defalarca Dünya dışı uygarlıklarla iletişim konusunda dikkatli olmaları olmaya davet etti.

O dünyanın benzer bir şey olan herhangi gök cisminin kaynaklar sınırlı olduğunu İfadesini savunuyor. Onlar durabilir. Sonra sakinleri hiçbir seçeneği kalmayacaktır kaynakların kaynağı olarak kullanmak için benzer bir gezegen aramaya.

Sonuç

Çok böyle gezegen Gliese 581 d, birçok bilim adamının yanı sıra dünyanın bütün insanların etrafında tartışmalar ve tartışmalar şüphecilik bolluğuna rağmen, yaşadığı olacaktır. Sonra insanlık teknolojisi, tıp ve programlama deneyimleri ve bilgi, atılımlar paylaşma fırsatı bulacak.

Sonunda, tüm insanlar güneş sisteminin ötesine seyahat etmek istiyorum. Ve gezegen Gliese 581 d hedef için idealdir. Onun nüfuslu bir ziyaret düzenlemek sadece kalır. Bilim adamları hala alınan sinyalin kodunu eğer Belki de bu yapılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.