SağlıkDişçilikte

Protezler için Yapıştırıcılar: tipleri ve kullanım özellikleri

Özellikle yaşlılar, bir sürü diş protezleri sabitleme sorununa bulunur. Sonuçta, herhangi bir yaşta herhangi bir gıda ve eğlenceye düşkünlük olmadan, kendinden emin ve rahat hissetmek istiyorum. Bu, ağız boşluğunda güvenli bir şekilde izin protezler için bu amaçla tutkal kullanılır.

yapıştırıcıların çeşitleri

Bağlı üzerine sübstratıdırlar Seçkin:

  • su bazlı bir yapıştırıcı madde;
  • çözünmez.

Çoğu zaman, yapışkan su bazlı yapılmıştır. Bu, protez güvenilir tespitini sağlamak iyi özelliklere sahiptir ağız boşluğunda tahrişleri ve diğer sorunları önler.

protezler için en iyi tutkal - kullanım sırasında herhangi bir rahatsızlık hissi getirmiyor biri gerekli tüm gereksinimleri karşılayan ve ekonomik olarak harcanan olduğunu.

Tüm sakız ya da çene bireysel özelliklerin bir şekilde, özel yapışkan bantlar veya yastıkları gerektirebilir. bunları tamamen diş etleri üzerinde tahriş görünümünü önlenir, bu nedenle yaygın olarak protezin aşınma başlangıç aşamasında Dişeti hastalığı olan kişiler tarafından kullanılan kullanılması.

Özellikler yapıştırıcı

Yapışkan sadece bir krem temsil değil, aynı zamanda, toz veya jel formunda olabilir. kullanmadan önce, herhangi bir yapıştırıcı madde, patojen bakterilerin aksi üreme ağız boşluğunda oluşabilir temizlenmiş protez diş kuru tek uygulanması gerektiğini hatırlamak gereklidir.

Dikkatlice protez için doğru tutkal seçmek gereklidir. yapıştırıcıların Yorumlar daha doğru yardım ve hızlı bir şekilde seçim belirleyebilir.

Tutkal istikrarı daha güvende hissetmek için izin yiyecek ve içme sıvıların bir kişi fazla fırsat çiğneme verir arttı. Özel tatlar ağızda tazelik bakım ve hoş bir koku sağlamak.

fonların Uygulamanın özellikleri

Tutkal (sıvı, viskoz veya ortalama) birikimi hesaplanan miktarda kıvamına bağlı olarak. Önemli olan, özellikle üzerinde kalın tutarlılık, o kadar uzun sürecek. günde diş protezi malzemesinde bir kaç kez uygulandığında, periyodik olarak günde en az bir kez diş etleri ve su ile protez dişin yıkama için gerekli olan, ya da kalın bir yapıştırıcı tabakası diş eti ile protezin düzgün bağlantı engelleyebilir.

protezler için Yapıştırıcılar Kural, günde bir kez tutmaları, fakat sularının çözünme dayanıklı bütün gün protezi can sadece aracı tutmak için. tutkal su ile çözülür ise, protez periyodik çıkarın ve yapışkan yeni bir parça uygulamak zorunda kalacaklardır.

tutkal Teknoloji

diş protezleri için yapıştırıcılar önceden temizlenmiş protez uygulanmalıdır. temizlemek için etkili bir yapışkan kalıntı ve yemek kalıntılarını sıradan pamuklu bir bez veya özel bir fırça kullanılabilir. Temizlikten sonra, protez, su ile iyice yıkanır ve kurutulur.

protezin alt yüzeyi boyunca ince şeritler bir miktar ihtiyacı yapıştırıcı uygulanır. Çok fazla yapıştırıcı uygularsanız, diş etlerinin yapışma oranı artacak ve yapışkan estetik ve görünüm güzelliğini bozan dış protezi hareket edebilir.

dişeti getirmek için gerekli tutkal uygulandıktan sonra takmak ve yarım dakika doğru ve sıkı ağız boşluğunda yerleşik proteze çeneyi kapatmak için. aynı zamanda malzemenin bir tüp, bir uzun süre açık bırakılamaz, böylece hemen kurutma maddesi önlemek için bir başlık sıkmak gerekir.

protez sabitleme gereklidir sonra bir süre su veya yiyecek içecek değil. onbeş dakikalık bir mola sürdürmek için yeterli, bu kez protez güvenli ve düzgün yerleşmiş olman yeterli.

takma diş için uygun bir yapıştırıcı madde nasıl seçilir

Kullanım ve ağız sağlığı Comfort yapıştırıcı türü ve uyumluluk maddeye bağlıdır. takma diş için doğru tutkal seçmek için, dikkatle kompozisyon ve özelliklere okumalısınız. yeni araçlar ilk kullanımda ciddi rahatsızlık olabilir ya da iltihap ağız boşluğunda tahriş görüntülenir.

Bir araç seçtiğinizde, yan etkilerinin varlığı özellikle dikkat edilmelidir. Paranın büyük kısmı gıda tadını etkileyebilir ve gastrointestinal sistem üzerinde etkili olabilir. aşırı tükürük salgılanması olan kişiler için bu tür özelliklerin dirençli olacak ve güvenilir doğru konumda protezi tutmak için yeterli zaman mümkün olacak özel özellikleri seçmek gereklidir.

Daha iyi protezler için hangi tutkal belirlenmesi, kullanmak rahat yapabilirsiniz. Ancak optimal olan seçme Başlangıçta biraz zor gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.