HobiDikiş

Nasıl bir bez bebek yapmak için? Evde kendi elleriyle bir bebek nasıl yapılır

Yeni bir hobi arayan ya da sadece sanat başka bir forma elini denemeye karar verilir? Eğer kumaş bebek yapmayı öğrenmek ister misiniz? makale desen verilen işlem ayrıntıları ve. İstenilen seçeneği seçin. çocukları ile birlikte dikin. Bu büyüleyici süreç hoş bir deneyim günlük dönüşebilir.

Kızı olan bir kendiniz için hobi ya da iş

elleriyle hediyelik eşya oluşturma her zaman güzeldir. yararlı bir beceri - dikmek yeteneği. Yeni bir hobi bulmak ve nasıl yapmak kızım anlatmak için karar verirseniz kendi elleriyle bir bebek evde. Çocuğun ilgi varsa, farklı karakterler ile geliyor ve dokuda bunların yer aldığı kullanımı ile birlikte vakit geçirmek mümkün olacaktır.

Materyaller ve araçlar

anlamak için bir bebek nasıl evde kendi elleriyle, bunun ne alacak öğrenmelidir. Ve aşağıdakiler gereklidir:

 • Vücut kumaş bej veya beyaz renklidir. Daha doğal bir malzeme (çaput, pamuk saten) almak ya da bir naylon tayt kullanımı.
 • Çay, kahve doğru tonu bulamazsa, beyaz bez boyama.
 • Sızdırmaz, dolgu polyester veya doldurma için diğer malzemeler.
 • giyim için Malzeme.
 • Kağıt desenleri kalem.
 • Şablon.
 • Konu, iğneler, iğneler.
 • konturları çizim için dikiş tebeşir.
 • yüz özellikleri ya da aynı amaç için fırça ve PVA yapıştırıcı ile boya nakış ipleri.
 • giyim dekorasyon için dekoratif öğeler.
 • Bir dikiş makinesi, ancak el dikişi kullanabilirsiniz.

malzemeler ve bunların bir liste sayısı ürünler yaratma yöntemine bağlı olacaktır.

Nasıl kendi elleriyle bir bebek yapmak için: imalat teknolojisi

Tüm süreç iki aşamada ayrılabilir:

 1. Bir karakterin vücudu oluşturuluyor.
 2. kıyafetleri Sahne.

İlk adımda aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 • baş;
 • yüz;
 • saç modeli;
 • gövde;
 • eller;
 • bacaklar.

Giyim ayrı ayrı yapılmış, ancak için olan iç bebek genellikle kalıcı hale. Bu baz ya da yapıştırıcı doğrudan dikilebilir. En önemli ve sorumlu - vücudu kendisi yapmak. Bu, tek tek parçalar için her ikisi de yapılır ve olmak örneğin, vücut ile birlikte baş, gövde ile bacaklarda.

parçalar doldurulurken, sentetik dolgu kafasının yoğunluğu feet'den daha fazla olması gerektiği dikkate almalıdır. Eğer çok sıkı bir uzvunu doldurursanız, çünkü bitki bir bebek almaz ne, neredeyse hiç esnek olacaktır. Boyun biraz dolu olacak zaman kafa düşebilir. Bu da dikkate alınmalıdır. İlk kez bir şey işe yaramazsa, üzgün olmamalıdır. Her şey deneyimi ile birlikte gelir.

Eklemlerin performansı hakkında küçük bir ihtar dikkati çekiyor. onlar tarafından dikilmiş bazı kanat parçaları kesilmiş ve ardından makas ve dikiş baypas devresi çok yakın almak için. Geleneksel bir şekilde yapılabilir. Karmaşık Açık kavisli konturlar dokuya keser ön tarafında vidalama ve baskı unsuru sonra sözleşme gelmez olun.

Bacak ve kollar uzun ve dar kısımlarını açmak ve bu zor popüler iç bebek karakteristik özelliğidir belirleyin. dikiş şeridi asgari yapmak ile O bir kalem ya da sopa kullanmak değer.

İlk baş, vücudun daha sonra kalanını, en az performans kıyafeti olun: Şimdi kumaşından yapılmış bir bebek nasıl biliyoruz. Bu en ilginç, heyecan verici yaratıcı aşamasıdır, ama gidip dinlenmem lazım.

Kendi elleriyle bir bebek dikmek için: imalat kafasına ana sınıfı

Bebekler genellikle bu elementten dikişe başlar. kafa kumaştan yapılmış ya da bir bölümünü atmak olan naylon çorap. İlk durumda iki parça yanlış tarafında dikilir. Ürünün bıraktığı delikten sentetik dolgu ile doldurulmuş, içi dışına çıktı. İkinci bir düzenlemede, doğrudan yün, naylon doldurulmuş "kese". bazı yerlerde doku dişin kasılması sayesinde bir rahatlama kişiyi oluşturulması mümkündür. Eğer doğal istiyor ve hacim hatta plastik şişenin dibine için bir temel olarak kullanılabilir edin. Ona göre yün dairesellik yanakları ve çenesi eklemek yeterli olacaktır.

Eğer basma veya diğer doğal kumaşların başını yapmaya karar, ama doğru gölge bulamadıysanız doğal pigmentler kendi arzu gölge yaratmak ile, beyaz bir malzeme ve çay ya da kahve boyama ile alır. Kahve daha koyu bir renk verir.

boyama tekniği soğuyana kadar beyaz örtü tutulur doğal madde sıcak bir çözeltisi (infüzyon) içine indirilir olmasından ibarettir. düz bir yüzeye asmak için dışarı çekilmesi veya çürümüş ütü, eksik kurutma başarısız boşanmak. Bu işlemlerin ardından, son operasyonda sayesinde yağlanır olmayacak istenen gölge, alacak.

kumaş renk bütünlüğü için tavada büyük kanatlara boyamak için iyidir, ama önce küçük bir parçası üzerinde bunu yapmak için çalışmalısınız. Çay hep gergin veya lekeler kalır kaynak tarafından yapılmalıdır. infüzyon sadece kullanılabilir, fakat aynı zamanda yaklaşık 0.5 dakika kaynatın.

Yüz özellikler genellikle renkleri boyanır. Akrilik uygun. Pigment dokuma içine gömülmesi etmez bu, beyaz bir tutkal ile doğru yerlere ile işleme tabi tutulmalıdır. İkinci yöntem - sebebiyle ambalaja, kumaşın burun şeklini gözler, dudaklar nakış. Satın alınan plastik gözler sıkışmış olabilir. bebek yaban hayatı karakteri (kedi, tavşan) şeklinde yapılır, bu seçenek genellikle kullanılır.

Saç örgü veya diğer mevcut malzeme için dikiş ipliği, iplik yapılır. Eski bir peruk gereksiz çocukların oyuncakları varsa ve bunu deneyebilirsiniz. Genellikle saç ilk saçında toplanır ve sonra yavaşça başına tutturulur.

Kuklalar için Kıyafetler

Şimdi bez bebekleri yapmak, ama yine de onları süslemek için ihtiyaç nasıl öğrenmişlerdir. Belli bir görüntü oluşturulur sadece aşınma nedeniyle de yüz hatları, ama tarafından. herhangi bir karakterin temelini aynı şablonu kullanarak yapılabilir. Bu işleminizi hızlandıracaktır. senin karakterler sadece giysiler Vary. Başka elbise, üçüncü kıyafeti pantolon ve gömlek (bu bir oyuncak bebek çocuk olacaktır) bir sundress için dikin. Elbiseler temalı olabilir, ve kullanabileceğiniz geleneksel kostümleri. Daha önce bahsedildiği gibi, giyim genellikle kalıcıdır, bu yüzden bile yapıştırılmış yerine tabana dikilebilir.

Tematik koleksiyon

ya Pamuk prenses - Eğer eviniz için iç bebek yaparsanız, mutfak povaryata, yatak odası için uygun, örneğin, bazı genel fikri arayın. oturma odasında ulusal kostümleri karakterleri sağlayabilir. Eğer arkadaşlarınız ve ailenizle hediye dikmek Eğer bir hatıra belli kişi işgal göre bir karakter seçin. Yani, hayvanlar .. Kediler, köpekler, koyun, keçi, ayı ve fareler, tavşanlar şeklinde kumaştan vb Komik bebek bir bebek ustası, ressam, sürücü olsun.

Karakterler yapmak ve uzanan gövde oranlarda olmadan da sevimli bebek hayvanları.

hediyelik eşya satmak için

Eğer bez bebekleri nasıl öğrendiniz Şimdi, çeşitli fikirler onların kaydı nasıl olabilir gördük. Bu işgal değil sadece kendisi için ilginç bir hobi açabilirsiniz ancak satılık eşya yapmak başlamak için. Şimdi el yapımı tarzında ürünler özellikle iç bebek içinde, çok popüler. Onlar sedasız benzersiz bir stil ve yetenek vererek oda çeşitlendirmek olabilir. ürünleri için Alıcılar özel tematik platformlar, sosyal ağlarda internet üzerinden bulunabilir ve şehrin hediye dükkanında satılan öğeleri ayarlayabilirsiniz. ürünlerin herhangi bir biçimde uzmanlaşmak veya yalnızca benzersiz el yapımı uygulamak hatta bazı mağazalar vardır.

Sen bez bebek yapmayı öğrendim. Eğer hazır bir örneği, vücut parçaları ve giyim desen çeşitli şablonlar varsa bu kolaydır. En sevdiğiniz fikri seçin. aile hobi yapmak ilginç çevirin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.