HobiDikiş

Gösterişli bitki almak bambu bakımı için nasıl

Son zamanlarda, daha önce yalnızca park ve botanik bahçeleri bulundu egzotik bitkiler büyüyen orada olan evlerimizde ve ev bahçelerinde. Her yıl artmaktadır faiz edildiği bu türlerin biri, bambu. Yükselen duvarı oluşturmak için kullanılır ve bir arka plan olarak peyzaj kompozisyonlar, seralarda ve hatta evde, açık alanda yetiştirilmektedir.

Bu satın almadan önce olağandışı bitkinin, mümkün hayal kırıklığı önlemek için bambu bakımı nasıl belirtmek için arzu edilir. Açık bir zemin olarak soğuk rüzgarlar ve iyi drene olan kavurucu güneş noktadan korunaklı seçmek için arzu edilir bereketli topraklar. Bu hayati önkoşul yılında dekoratif bambu kaybederek kurutacak onsuz bol sulama vardır. dikim yılında, bitkilerin çevresindeki toprağın nem tutma mulched olmalıdır, ancak bambu büyümek ve kalın gölgeli çalılıkları meydana getirdiği için zaman içinde bu işlem için ihtiyaç artık gerekli.

Evin erişimi sağlayabilir, hem de herhangi bir bahçe veya teras dekore edecek pitoresk bahçesi oluşturmak için, bambu bakımı için bilerek. Ama biz bu genişleme eğilimli oldukça agresif bir bitki olduğunu hatırlamalıyız. Bu nedenle plastik plakalar veya diğer dayanıklı malzemelerle çevresinde toprak alanını sınırlamak için tavsiye edilir, toprağa kazılmış.

bambu bakımı konusunda konuşmak, o kültür kabı bahsetmek gereklidir. Kendi özellikleri var. Birincisi, kışın kök sistemi bitkilerin dondan korunmalıdır. köpük, saman, ipek bağlı ve diğerleri: birçok pot yalıtmak için kullanılabilecek malzemeler vardır. Bu kök sisteminin yalıtımı ve don bir süre için toprakta nem girmesini önlemek amacıyla, farklı şekillerde kombine edilebilir. bir güçlü bir rüzgar devrik değildir ki İkinci olarak, tencere, dayanıklı olması gerekir. Ve üçüncüsü, kaplarda toprak çok daha hızlı kurumasına, bu nedenle dikkatli bir şekilde yıkıcı aşırı kurutma toprak koma önlemek için, sulama ayarlamanız gerekir. Sonuç bambu bakmak bağlıdır. Eğer tarımsal teknolojinin bütün kuralları izlerseniz, hızlı yemyeşil tüm yıl boyunca memnun edecektir lüks ürün alabilirsiniz.

Bir serada büyüyen kendi özellikleri de vardır. Mümkünse, iyi havalandırma ve aydınlatma tam bir serin bir yerde bitki tutmak için arzu edilir. Büyük ve dikkate bambu kök sisteminin özelliklerini alarak bir pot kullanmak daha iyidir. Gerekli şartlar direkt güneş, bol sulama ve düzenli gübreleme gelen koruma vardır. aşırı kuru hava de, bitki taç püskürtme tercih edilir. bambu nakli öncesinde drenaj düzenlemek ve iyi havalandırma gevşek bereketli saksı toprağı hazırlamak için, bir saksı büyük hacim seçin. çalı güçlü bir şekilde büyüyerek olsaydı, bölmek ve ayrı kaplarda oturmak mümkündür. Sağlanan düzenli nemlendirme bitki iyi kurtulur.

Evin bambu bakmak nasıl sorusuna ek olarak, söz kişilerde denir pogonaterum darı, yapılabilir - "bambu oda" Bu bitkiler görünüş olarak ve bakım gereksinimlerine hemen aynı benzer. Pogonaterum da aşırı kurutma toprak koma ve doğrudan güneş ışığı yanıklara tahammül etmez, hızla büyüyen. Ama o hızla rahat bir ortam, bitki sağlamaktır ve minyatür bambu korusu andıran gür çalılar oluşturur eğer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.