HobiDikiş

Polar şapka. Nasıl dikmek için?

Polar - Dikiş koşu takım elbise, hafif ceketler, çocuk giyim için kullanılan popüler bir kumaş. Bu malzemeden yapılmış şık imalat yumuşak oyuncaklar haline geldi kim.

kırkmak

Ancak polar kumaş - nispeten yeni bir buluş. Bu ABD'de 1979 yılında oluşturuldu. Bu malzeme yapay benzerlik polar olduğunu. Yumuşak kolay yeterince Kumaş. İyi nefes ve sera etkisini ortadan kaldırır.

Malzeme pratik yeterli - o deforme olmayan germe uzun süreli kuvvetlerini muktedir olduğu zaman, yıkama veya ütüleme. Polar ince naylondan yapılır. Onun ilk makinelerde özel bir şekilde dokunmuş. Daha sonra küçük iğneler kumaş yumuşaklığı vermek için çekme kulaklarının.

Ne istiyorsun?

acemi terzi kolayca bahar gün boyunca polar bere güzel moda dikmek olabilir. Bunu yapmak için, iki renkte tercihen kumaş fazla 30 santimetre büyüklüğünde bir parça satın almak gerekir.

Daha sonra, ürünün, doku ve iplik renk için bir dikiş makinesi, makas, kağıt, işaretleyici hazırlar. Nasıl elleriyle bir polar şapka dikmek için? Kim söyleyecektir.

Birinci adım: Kalıp Hazırlama

Bunu yapmak için, baş çevresi ölçümü ve ürünün altındaki kapaklar boyutunu tespit etmek için 2'ye sayısına bölün. Sonra kafatasının tabanına burnundan ölçün. Bu değer aynı zamanda ikiye ayrılır. yükseklik kapağını alın. şu şekilde devam edin:

 1. Kağıt üzerinde o zaman, ilk değerini ertelemek ikiye aralığını bölün.
 2. Sonra noktası, ikinci boyutu değer dikey bir çizgi erteleme.
 3. Elde edilen üçgen kavisli hatlarını bağlamak.

hazır kap için planlar. Şimdi kumaşa aktarın.

Eğer iki taraflı şapka yapmak isterseniz Planları, iki doku parçaları veya dört yapılmalıdır.

dikiş ürünleri

iki özdeş tersyüz ürünün parça ve yan kenarlarında onları dikmek, önce uygulamanız gerekir. Sonra kap dibine çift sokmak. O zaman dikmek. Polar şapka kendi elleriyle yaptı! Bu serin bahar günlerinde giyilebilir.

Cap polar etekleri ve çift katmanlı

Yukarıda tarif edildiği gibi, temel desen, ilk olarak başlığın benzerdir. Sadece parçaların sayısı dörde eşit olacak şekilde. Buna ek olarak ayrı bir parçadır yaka olup.

Bu yapağı için hazırlanmış kumaş, iki çeşit 6 santimetre dikdörtgen genişliği kesildi. Çapraz bağ üst tabakanın tüm. Daha sonra, aynı zamanda daha düşük bir tabaka beslenir. Yaka kumaş rengi iki adet uzunluğu bileşiklerle yapılan. Sonra ana ayrıntılı kapağa üst tabaka 0.5 sm dikiş kapağı sıkışmış. Dikkatle arka dikiş kapatın. Tüm ürün hazırdır.

bir daire şeklindeki desen polar şapka dikiş

aşağıdaki gibi modelidir:

 1. kafalarının çapı ve 2 cm çekme eşit dokusunda ölçülü daire çapı.
 2. Daha sonra, birbirine dik iki çap çizgi çizin.
 3. bunların her iki segmente daha fazla harcama birlikte. İki santimetre tabanı ile eşkenar üçgenler oluştururlar. Dört olmalıdır.
 4. arka tarafında üçgen tarafı diker. Bu işlemlerden sonra bir kubbeyi oluşturmalıdır. Bu baz harf.
 5. Biz dikili ürün 2 cm altındaki podvorot yoktur.

Hazır bir çevreye göre Polar kap.

çift katman için iki yuvarlak parçalar yapmak için gereklidir. Ve sonra:

 1. tüm üçgenleri dikin.
 2. Bir sonraki adım - arada her iki parça dikmek bir zorunluluktur.
 3. birbirine bakan dış tarafını katlayın. 2-3 cm - Bir kere neproshity bölgesi daha bırakarak ürünün kenarına dikilmiş.
 4. düzgünce neproshiva yeri dikmek, ön yüzünde kapağını sökün.

Her şey şey hazırdır. o iki tarafında takılabilir bu polar şapka da ilginçtir. Bir dikerken En iyisi şapka polar kullanmak zıt renkte kumaş. siyah ve kırmızı ya da mavi ve sarı Örneğin,.

ürünleri süslemeleri

Polar şapka (makalede sunulan bazı fotoğraflar) hem dişi ve erkek modeller olabilir ve unisex olabilir.

kızlar için dikiş yaparken payetler, boncuklar, nakış veya kumaş çiçeklerle ürünü ek gerekir. erkek polar kapağı üzerinde etiketler, etiket varlığını izin verdi. Çocuk şapkaları komik boynuzları, kulakları veya çizimleri ile dekore edilebilir. polar eldiven ve çorap dikebilirsiniz kapaklı Dahil.

Sonuç

ellerinizle yapılmış polar şapka, favori şapka haline emin olun. Her şeyden önce, kaymadığından, rahatça kafa, çok sıkı değil oturur. Rüzgar ve soğuk havaya karşı temizler. Bu durumda, malzeme yeterince hafif ve dokunması hoş.

şapkalara ek olarak, polar, kendine bir sandalye veya koltukta bebeğe veya battaniye kolay bir kostüm yapabilirsiniz. Bu tür malzeme yoğunluğunun değiştirilmesi taşımaktadır. Bu nedenle, onunla çalışan, kendi özgün şeyler terzilik farklı türde birleştirmek mümkündür. yapağı ile çalışmak kolay ve hoştur. Bu dikiş herhangi bir yöntem için oldukça rahat - ister elle veya makine ile.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.