FormasyonÖykü

Albert Popkov: biyografi. Projenin Tarihçesi "Odnoklassniki"

Günümüzde hemen hemen her kişinin bir sosyal ağ üzerinde kendi sayfası vardır. Rusya ve BDT ülkelerinde, "Sınıf arkadaşları" popülerliğe epey var. Şu anda, sosyal ağ Mail.Ru Group şirketlerine aittir. uzak Mart 2006'da bir proje vardı. Şimdi, "Sınıf arkadaşları" - elli beşte - Rusya'da ve dünyada yedinci en popüler.

Tabii ki, birçok tanıdık sosyal ağ ile sağlanan, ama bu, bilinen birimler kuruldu kim. Baba "Odnoklassniki" Albert Popkov Mihayloviç olduğunu. Bu makale Biyografisini ve sosyal ağların ortaya çıkması tarihini sunuyor.

Albert Popkov: biyografi

Birçok film aşina "The Matrix". Bu filmin açıkça "matrisin" nin her biri "mimar" olmadığını belirtti oldu. Sosyal ağlar da havadan meydana gelmez. Bunlar aslında birileri, geliştirir teşvik ve saatinde favori ağda geçirmek milyonlarca kullanıcı çeken bulunmaktadır. Bu siteler "Sınıf arkadaşları" isnat edilebilir, 2013 yılı başında seyirci ikiyüzmilyon kişiyi aştı. Ancak, böyle büyük bir ağ oluşturdu bir adam hakkında olacak daha bir makalede.

ilk yıllar

Albert Popkov 26 Eylül 1972 tarihinde doğdu. Doğum yeri -Sakhalinsk şehridir.

Üç yaşından anda, Albert Popkov Moskova'ya ailesi ile birlikte taşındı. Okulda yeterince vasat eğitildi ve sekizinci sınıftan sonra bıraktı. Sonra College girdi ve "NIISchetMash" paralel programcı iş aramalarına başladı. Orada Alberta tüm oldukça iyi çıktı. Çocukların fen öğretmek vardı hemen hemen her okul Sovyetler Birliği'nde olan bilgisayarlar için yazılım geliştirdi.

90 yıl

90 yılların başlarında Albert Popkov eğitimini tamamladı. Gelecekte, birçok meslekleri denemek ve farklı yerlerde çalışmaya başladı. Onun kalemler ve satıcının üretimi için bir fabrikada çalışmak başardı olduğu bilinmektedir. 90'lı yılların ortasında ciddiye web tasarımı yapmaya başladı. O birkaç büyük şirketlerin yaptığı ilk büyük siteler hazırlamış zamandı.

Erken 2000'ler: "Odnoklassniki" ortaya çıkması

90'ların sonlarında, Albert Popkov büyük yabancı şirket için çalışmak için bir teklif aldı. programcı kabul etti ve İngiltere'ye gitti. Bu arada, Rusya dışında, o yedi yıl uzun geçirdi. İlk başta o geleneksel programcı kampında çalıştı ve bir arama motoru geliştirmektedir. Daha sonra, Albert Popkov "Odnoklassniki" kurucusu o yazılım geliştirme Bölümü Direktörü olarak atandı. Burada, onun önderliğinde elli programcılar idi.

Fikir bir sosyal ağ yaratma bu şirkette çalışmanın son birkaç ay içinde Popkov gelir. işten serbest zaman o sitenin gelişimine geçirdi.

Rusya dön

Yabancı bir şirket için işin ucu 2006 yılında meydana geldi. Popkov fazla zaman ve çaba gerektirdiği yeni bir proje. Albert M. onun yeni tasarım gelir getirmek için emin olduğuna inanılır ve tamamen iyileşme geçmek karar verdi. Yakında o İngiltere'den ayrıldı ve Moskova'ya döndü. Hatta sermaye, o bir şirket "Sınıf arkadaşları" oluşturmak için bir karara varır.

İlk kez proje Albert Popkov göre, dev mali giderlerini gerektirdi. Şimdi durumu oldukça büyük, daha sonra da genellikle sosyal ağı oluşturma konulu cebinden para geçirmek zorunda olduğunu. "Odnoklassniki" hayatında dönüm noktası Riga yatırımcı ortaya çıkmasıdır. Bu an site ve promosyon hızlandırılmış büyüme başlar de öyleydi. Önemli ölçüde programcı şirketin personeli genişleyen.

2007

2007 yılına kadar önemli ölçüde seyirci "Odnoklassniki" arttı. zaten birçok dergilerde ve televizyonda bulunabilir fotoğraf hangi Albert Popkov, yeni bir "motoru" site aktarmak karar verdi. Yakında kaynak ziyaretçilerin daha fazla sayıda almaya hazırlandı. Aynı yıl proje ödül çeşitli almaya başlar. zaman görece kısa bir süre içinde bu dört milyona kadar, yani iki kez izleyici sitesini artırmayı başardı.

Gelirler sosyal ağ milyonlarca dolar girmek başlar. "Sınıf arkadaşları" Rusya'da yılın en popüler kaynakların içine almak başardık. "Google", "Yandex", "Youtube", "Mile" ve "Vkontakte" olarak onlara ancak böyle devleri sollamak olabilir.

2008

Sitenin yaratıcısı "Sınıf arkadaşları," Albert Popkov projesini geliştirmek ve kullanıcıların sayısı durmadı artırmak için durdurdu asla. 2008 yılında bu sosyal ağ her ofiste açık monitörde insanları görmek mümkündü. Şirketin Hatta yönetmen çalışanları ile gerçekten çok kolay ve hızlı olarak, "Last.fm '" aracılığıyla iletişim başladığını söylüyor.

Aynı zamanda, Albert Popkov Web tasarımında bir dahi, yeni bir "Sravni.ru" proje oluşturma. Şimdi zaman oldukça çok yeni oluşturulmasını vermeye başladı, ama "sınıf arkadaşları" unutulmadı hakkındadır. "Sravni.ru" - kullanıcı benzeri ürünler, işletmeler ve büyük bir çeşitlilik karşılaştırmaya olanak sağlayan bir web sitesi. Ana gelir kaynağı kaynak tarafından önerilen statüsünü almış reklam sayfalarında, hem de şirketlerin barındırılmaktadır. Ancak, sitenin promosyon, normal çalışma skandal patlak verdi engelledi.

i-CD Yayıncılık ile skandal

Aynı yıl 2006 yılına kadar o Albert Mihaylovich Popkov olarak çalıştı şirket, İngiltere'de dava açmıştı. Şirket ve çeşitli yan Popkov onlara bir sosyal ağ, hem de üzerine kazanmak için yönetilen fon vermek zorundadır inanıyordu. nedeni Albert M. iş sözleşmesinin koşullarını yerine getirmediğini savundu. Sonuçta, "Odnoklassniki" geliştirilmesi o ise hala bir işçiyi i-CD Yayıncılık başladı. Şirket ayrıca çevrimiçi projelerin oluşturulmasında devreye girer çünkü bu Popkov üzerinde dava açmak nedeni oldu. Daha sonra, taraflar dünya üzerinde anlaştılar.

2009

"Sınıf arkadaşları" İnternet izleyici kapsamında beşinci gerçekleştiği Temmuz 2009 andı. kullanıcı sayısına büyüme durmaz. Birçok şirket kendi astları çoğu zaman sosyal ağda yapılması başladı sorunla karşı karşıyayız. "Odnoklassniki" ziyaret etmekten çalışanlarını korumak amacıyla, yönetmen kendi sistem yöneticilerinin sosyal ağ erişimi kesti talimat verdi.

Ancak yakında, sitenin mobil cihazlar için sürümleri yayınlandı bildirildi. Düzenli "Sınıf arkadaşları" sayfalarında okur kitlesine ulaşmasını daha rahat sağlamak için yenilik ve ilaveler almaya başladı.

2010

2010 yılına seyirci "Odnoklassniki" kullanıcıları 45000000 kişiye büyüdü. Ziyaretçilerin çoğu kırk beş yıl yirmi beş yaş arasında idi. Projede aynı yılın ilkbaharında test aşamasında olan ilk oyun oldu.

Yazın sonu birçok gelecekteki kullanıcılar için iyi haber - kayıt ücreti iptal edildi. Buna göre, insan akını intikamla aşağı indi. Aralık ayı sonunda, seyirci görüntülü görüşme yapmak için bir fırsat vardı.

2011

İlk yenilik Nisan ayında meydana sitesidir. bu amaçla bu gruba arkadaşlarına bölmek mümkün hale geldi nedeniyle Geliştiriciler, ek var. Mayıs ayı sonlarında, diğer sitelerde kullanıcı adını ve şifresini kullanarak giriş için "Last.fm '" seyircinin izin veren başka yeni bir özellik, tanıtıldı.

Haziran ayının ilk gününde, kullanıcılar dinlemek ve yeni bir bölüme sayesinde müzik indirmek başardık. Bu yaz, geliştiriciler hesap üç banka kartlarına bağlantı sağlayan bir ek yayınladı.

2012

Nisan 2012'de, kayıtlı kullanıcı sayısı yüz otuz beş milyon kişiye ulaşmıştır. Daha sonra, geliştiriciler sıfır kurşun için "Sınıf arkadaşları" satın alma işlemi yapması yeteneği ekledi. Borçlar şarj sırasında meydana gelmiştir.

Ekim ayında, bilgi bir kaynak, kullanıcılar radyo çalışmasına izin vereceğini alındı. Bir gün sonra, seyircinin "Odnoklassniki" sayfanızın tarzını özelleştirebilirsiniz duyuruldu.

2013

Bu yıl "Last.fm '" için çok iyi oldu. İlk gün, bu kullanıcıların sayısı yüz milyon kişiyi aştığı tespit edilmiştir. Günlük sosyal ağ kırk milyon kullanıcıya ziyaret etti.

Şubat ayının sonlarında, site Ermeni dili göründü üzerine toplumda ve Mart ayı başlarında anket oluşturmak için yeteneği ekledi. Nisan ayı başlarında, "Sınıf arkadaşları" sonuçlanan gün boyunca kullanılabilir ciddi bir başarısızlık var olan oldu. Tam üç gün içinde sorunla başa çıkmak için başardı.

Haziran ayı sonunda, görme engelli insanlar için sitenin bir versiyonu vardı. O yaz, "Sınıf arkadaşları" sosyal ağ dünyasının ilk on içine almak başardık. Yakında, site İngilizce dilini, doğum tarihi ile arkadaş bulmak için fırsat elde etti.

sonraki yıl

"Last.fm '" için Takip eden yıllar mümkün olan en iyi yoldur. kaynağın ziyaretçilerinin Büyüyen sayısı. Geliştiriciler düzenli olarak yeni fırsatlar bir sürü getirmek proje için yenilikleri, bırakın.

Sam Albert Mihaylovich Popkov ilk tasarımında iyileştirme, hem de "Sravni.ru" devam etti. Yıllar içinde, proje önemli ölçüde gelişmiştir ve kullanıcılardan olumlu geribildirim bir sürü aldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.