Haber ve ToplumDoğa

Karst başarısızlıkları nedir?

O kadar nadiren bazı bölgelerde bazen arazi dışarı zemin ve hatta evde başarısız olur. Bu durumda, jeologlar bazı karst hataları tartışmak başlıyor. Yani, genel olarak, öyle mi? ülkemizde bu tür yerlerde var mı?

Basitçe söylemek gerekirse, bu kadar bir düden. O durumda görüntülenen zemin suyu büyük boşlukların bulunduğu bir kısmının altında yıkandı ve daha sonra inceltilmiş yüzeyi basit şiddetini dayanamaz.

Ayrıca, karst delikler bazıları çapı ve bir buçuk metre aşmayan, ama daha sık hunisi çapında bir düzine diğer metreye ulaşan olur: farklı olabilir. Birden başarısızlıklar bağlıysanız, dev bir leğen oluşturabilir.

jeodezik keşif Böyle bir sonucun bazı yerde yüksek bir olasılık, o zaman orada inşa ortaya ederse zor bir şey kümes kesinlikle yasaktır!

okyanus tabanında onların çok daha: karst delikler yalnızca karada olduğunu varsaymak gerekli değildir. Onlar "mavi delikler" adı verilir. deniz seviyeleri çok düşüktü zaman onlar, milyonlarca yıl önce ortaya çıktı.

Genellikle, gezegendeki bu oluşumlar çok yaygındır. görünüşlerine herhangi kişi inanılmaz bir izlenim bırakıyor bu rağmen, pek çok hataları düzenli olarak, milyonlarca dolar bulunduğu ülkenin bütçesine getirmek.

Turistler kesintisiz zincir ona çizilir. Bu nedenle, karstik delikler çok yararlı olabilir.

Örneğin, Teksas'ta o "Şeytan Hole" olarak bilinen büyük bir krater vardır. Turistler uzun eve burası kabul var yarasaların büyük sürüleri olarak isim ve yer kasvetli türden çok korkmuyoruz.

2010 yılında Guatemala'da karst çöküşü bilinen, zemin başkentinde bir bütün evi aldı. 30 metre - Bu noktada, derinliği 60 metre idi ve çap dev huni kurdu.

Sonra bir kişi öldürüldü. Ama ilk kez değildi! Yani, 2007 yılında aynı şehirde bir başarısızlık oluşturdular.

Eğer Abhazya giderseniz, seyahat şirketlerin yerel çalışanları kesinlikle bir tura size "nişanlı" Göl Rıza. Tam olarak sadece su ile dolu aynı düden vardır. Genellikle dünyada bu şekilde oluşmuş çok sayıda göl vardır. Bunlar, doğru şekli, su tablasının küçük çaplı ve büyük bir derinlik ile ayırt edilir. Baykal Gölü yakınındaki Epeyce göletler.

Bu Buturlino karst çöküşü de hatırlanmalıdır. Bu Orta Afrika'da uzaktan ili ve Nijni Novgorod bölgesinde küçük bir köy adı değildir.

O merkez sokak dev huni kurdu doğru bir gece sonra bilinmeye başlandı. dip çapı 40 metre iken oluşum derinliği, "mütevazı" 14 metre idi.

Neyse ki, mağdur insanların kendi evlerini boşalttı olarak, tamamen önlemek için yönetilen toprağın hareketini hissetmeye başladı. Sonuç olarak, sadece kendi mülkiyet üç tamamen toprak altında kayboldu evler, ve fark hasar var bir gün içinde birçok komşu bina hasar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.