ÇirkinlikInşaat

Daha ucuz ve verimli evin çatı örtüsü?

Herhangi inşaat büyük yatırımlar gerektirir, ancak çatıya gelince, cüzdanınızda para seyrek kalır. Birçok ev sahibi bir bütçe, ancak çatı için kaplama malzemesi yüksek kaliteli versiyonu için aradığınız nedeni budur. Böyle kaplamalar piyasasında ne var seçim için büyük çoktur, fakat her malzeme özgü özellikleri, performansı güvenilirliği ve dayanıklılığı vardır. Diğerleri yangın güvenliği sayısında kazanmak Bazı teklifler, yüksek su geçirmezlik özellikleri vardır.

Çatı ucuz malzeme seçimi: Barut dalga

Ucuza bir evin çatı örtüsü hakkında bir soru vardı önce birkaç seçeneğiniz düşünmelisiniz Eğer sağlayacak özellikler tercihlerini ikna etmek için onlara ne tarafı anlamak için. Örneğin, çocukluktan beri herkese tanıdık dalga barut. Bu malzeme cazip fiyata sahip ama bazen barut yaprak dolu testinden geçemiyor, bu yüzden onların seçimi dikkatle ele alınmalıdır. Yağlı boya veya emaye şeklinde koruyucu katmanın olmadığı malzemeye dikkat etmek önemlidir. Böyle bir kaplama malzemesi donma direnci artırmak ve nemi emmek için yeteneğini azaltır.

slate avantajları

özel bir evin çatısını kapsayacak şekilde ucuz ne karar verirken, sen asbest lifleri ve çimentonun iyi kombinasyonu vardır yukarıda belirtilen malzemeyi düşünebilir. Sonuç olarak, üretim son derece sert bir malzeme almak için yönetir. Yetişkin bir malzeme hasara korkusu olmadan ince bitmiş çatı yüzeyinde yürüyebilir. güneşli hava içinde asbest çimento levhalar , metal bıçakların ile karşılaştırılması durumunda daha az ısıtılır.

Zamanla, malzeme, metal malzemeleri gibi elektriği iletmeyen sömürü sürecinde korozyona etmez. Hala ucuz ve güvenilir bir evin çatı örtüsü yapacağımıza karar vermedik, yükledikten tamamlanmasından sonra en az 25 yıl süreyle değiştirilmesi gerekmez, dalga kayrak, daha yakından göz değer. Bununla birlikte, tek tek bölümler veya tabakaların biri zarar edilecektir, kaplama etkilemeden, tek bir tabaka ile değiştirilebilir. Slate bunun bir yangında zehirli dumanlar yaymaz, yanıcı değildir. asbestli çimento levha düzgün çalışması için dayanıklılık sergiler.

Neden bazı tüketiciler Slate'e reddediyorsun

Bilim adamları son yıllarda giderek hrizolitotsementnye sayfaları bulduk böylece asbest, kanserojen olduğunu söylüyorlar. sertliği rağmen barut, taşınması, çatlaklar ile kaplı olabilir, bazı kısımları tamamen atmak. Bu işlem prosesi için de geçerlidir. Ancak oldukça zor çatı yükseltmek, yaklaşık 20 kg veya daha fazla çatı kaplama 1 sayfa ağırlığındadır.

Gerçi o Slate ve yangın pozlama sırasında yakmak değil, o karakteristik sesiyle çatladı. Bu şekilde bir yangın yakındaki binalar neden olabilir kıvılcım, üretir. Önünüzde da soru ucuz ve verimli evin çatısını kapsayacak şekilde ne çıktı, levhalar eriyik ve yağmur suyu yanı sıra su buharı absorbe edebiliyoruz dalga barut bu tuval sonucunda, bir nedenden dolayı bile sığmaz mümkündür çatlaklar ve yosun kaplı.

çatı malzemesi kullanılıp kullanılmayacağı

sen de ucuza bir evin çatı örtüsü neyi merak edenler arasında yer aldı, ayrıca dikkate çatı malzemesinin özellikleri olmalıdır. Kulübe, geçici binalar ve Odunluklar gizlemek için kullanılabilir. malzemenin temel görevi su yalıtımı gibi davranır. O ucuz değil, aynı zamanda önde güvenilirlik ve dayanıklılık konularında bazı rakiplerinin sadece.

Bununla birlikte, birkaç kat çatı malzeme döşemek için gereklidir. Düşük yangın güvenliği savunucuları temel sakıncalarından biri görevinde. malzeme bir dezavantaj, yanıcıdır. Amacıyla döşeme bitüm mastik ne zaman kullanılması gerektiğini kaplama bazı eksileri kurtulmak için. Ancak, bu ek maliyetleri beraberinde getirecektir. Ev bina çatı, belki de en optimal biridir.

Ondulina Özellikleri

Eğer da diğer seçenekler ondulin düşünülmelidir arasında, ucuza evde çatı örtüsü Hangi soru ortaya çıktı kime olanlar arasındaydı. Bu çalışmaları yürütmek için izin verir oldukça ucuz. Ama bu seçenek geçici binalar için en iyisidir. Eğer bir kulübe inşa varsa, o zaman bu kadar prestijli değil Ondulin onun çatısını kırpın.

Bu malzeme, geri dönüştürülmüş kağıttan yapılan, bu nedenle, yağmur kapak deforme olabilir. Buna ek olarak, onun hizmetinde bazı güçlükler bulunmaktadır. Şeffaf çatı, ezik bırakarak, neredeyse imkansızdır. Özellikle ıslak Ondulin üzerine basın tavsiye edilmez.

Bu malzeme hızla renksiz hale gelir ve tedarikçiye bir şikayet yapamazsınız. Bu üretici su direnci üzerinde on yıllık bir garanti sağlar olmasından kaynaklanmaktadır. Su malzemesi geçmez, ama güzel bir görünüm sonunda artık teneke sahiptir. Ama bu şeyler, tıpkı diğerleri gibi, avantajları vardır. Aralarında çevre güvenliği ve hijyen yapılmalıdır. Üreticiler bile içmek için kullanılabilecek çatı ondulinovoy yağmur suyu boşaltır iddia ederler.

Buna ek olarak, bu kaplama asitler ve alkalilerin etki korkar değildir. Petrol-esaslı ürünler, aynı zamanda malzemenin, hem de endüstriyel gazların bozmak mümkün olmayacaktır. Üreticiler mümkün Ondulina yüzey zararlıları ile uğraşmak iddia etmektedirler.

Bu kaplamanın diğer bir avantajı, düşük ağırlığıdır. ağ-yapının Standart iki metre uzunluğunda 6.5 kg ağırlığındadır. Bu barut daha az 4-kat. Ondulin ulaşım kolaydır ve çatıda onu almak - daha da kolay. Aşağıdaki çalışma yardım arkadaşı beklemeden hatta yalnız olacak.

o da, çünkü, dikkate değer ondulin sonra ucuza bir evin çatısını kapsayacak şekilde sorusunu, zam, sadece kesme için oldukça rahat. Bu tahtaya bir demir testeresi gerektirir kullanın. materyal Bükme, bunu barınak kaprisli tasarımlara çatıyı sağlayan herhangi bir şekil verebilirsiniz. hareketsiz ve sessiz - avantajları Ondulina Arasında. Eğer bir metal kaplama kullanırsanız, o zaman hiçbir ses yalıtımı katmanı ek masraf gerektiren, hangi yapamaz. Ama ondulin yağmurda vurma yüksek sesle rahatsız edici yayarlar olmayacak ve kuşların damgalama yanıt vermez.

fayans kullanma

Çini çeşitli biçimlerde bugün sunulmuştur. Bunların her biri, belirli bir değere sahiptir. Eğer barınak çatı ucuz malzemenin hedefi takip ederseniz, yumuşak kiremit seçmek gerekir. Malzeme, pas ve çürüme tabi değildir, korozyon korkan değildir. tabakanın altında su nüfuz etmez. Malzeme ultraviyole ışığa maruz korkmayan ve zaman solmaz. Dezavantajları ayrı fragmanları değiştirilmesi ile ortadan kaldırılabilir.

Eğer yumuşak kiremit seçmek neden geri bildirim

Ucuza bir evin çatısını kapsayacak şekilde sorusunu karar verirseniz, okumak için tavsiye edilir başlangıç için gözden geçirmektedir. Tüketiciler yumuşak karo en önemli avantajlarından biridir olarak olasılık karmaşık konfigürasyon çatılarını kaplayan için bu malzemeyi kullanmak söylüyorlar. Çatı Bir ampulün form veya kilise bile büyük bir kubbe alabilir.

yapı malzemeleri mağazası ziyaret ederek, geometrik şekiller, aralarında çeşitli bu malzemeyi bulabilirsiniz:

  • dikdörtgen;
  • elmas;
  • Hex.

Ancak bu liste tam olarak kabul edilemez. Tüketiciler, daha ve renkleri geniş bir yelpazede gibi onların deyişle,. ancak plastik özellik ve tasarım fikirlerinin uygulanmasına izin çünkü koydu Zona oldukça basit olduğunu. Bu malzemenin kullanımı ile ev ustaları göre, neredeyse tüm eski çatıyı geri yükleyebilir ve ömrü 60 yıldır. Doğru yükleme ile bu sınır değildir.

ek avantajlar

Oldukça basit stil olduğu için ucuza bir evin çatısını örtülebilir bittiğini merak, kesinlikle yumuşak karo dikkat edilmelidir. yürütmek için iş sadece ek çivilenmiş sandığa ve zona sopa gerekecektir. Eğer böyle işleri yürüten en ufak becerileri varsa, zorlanmadan kısa sürede bitmiş çatı ile baş edebilecektir.

Tüketiciler bu şeyler onun kurulum sırasında neredeyse sıfır atık elde etmenin mümkün olduğunu aslında iyi olduğunu düşünüyorum. Bitki örtüsü çok kararlı, ülkemizi düşük ağırlığa sahiptir ve hızla ve kolayca bireysel zona yerine sağlar, boya ihtiyacı yoktur.

Sonuç

Her yıl birçok tüketici ucuz evin çatı örtüsü için en iyi olanı malzeme merak. Piyasadaki diğer çözümler arasında trapez sac, metal, asbest çimento barut, galvanizli çelik ve çatı malzemeleri ile temsil edilir. Alternatif olarak evroshifer çıkıntı yapar.

Bu malzemelere ek olarak, kamış ve saman şeklinde ahşap latalar, alüminyum ya da bakır yaprak ve hatta bitki materyali kullanmak mümkündür. Ama yığını zor olduğundan malzemelerin son çeşitliliği, çok nadiren kullanılır ve bunlar usta çalışmasının belirli becerilere sahip olması gerekir uzun süre hizmet etmek hazırız. ucuza ev / evin çatısını örtülebilir ne karar verirken, mevcut malzemelerden biridir bugün çatı malzemesi tercih edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.