Haber ve ToplumPolitika

AB ile Ukrayna vizesiz rejim için anlamı?

Yani, bu gerçekleşti. Maidan amaçlarından biri elde etti. Daha ziyade, iki adımda kadar bıraktı, ama bu bir formalite olduğunu. Ukraynalılar baskı koymak konusunda endişelenmeden normal pasaport aracılığıyla Avrupa'ya bu yaz seyahat etmek mümkün olacak. Sen konsolosluk ofislerinde kuyruklar durmak ve 35 Euro ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Ama para bile işinde. Ukrayna bunun Avrupa'nın bir parçası haline gelmiştir olarak. Bu coşkulu açıklamalar, veri, Avrupa Parlamentosu'nda oylama sonuçlarına devletin üst düzey liderleri anlamı budur. yaklaşık Yani başkan Poroshenko başarıyı sevinç söyledi. Ama nesnel gerçekliğin şu sözlerle ister?

resmi versiyonunun ana hükümleri

Oldukça uzun bir süre için, üç yıldan fazla, Ukrayna halkı vizesiz rejimin getirilmesi AB üyelik yolunda başlangıcını değil, aynı zamanda bunun önemli bir kısmının geçişini sadece işaretler söylendi. Bu zaten derin ve kapsamlı AB ile serbest ticaret bölgesi etkinliğini artırmak, iş ilişkilerini geliştirmek için yardımcı olacaktır. ortak bir risk analizi ile birlikte operasyonel bilgi alışverişi daha hızlı AB üyesi ülkelerin ve Ukrayna sınır hizmetleri arasında olacak şekilde ilave olarak, önemli ölçüde, güven güçlendirdi.

Ve vatandaşlar, iş dünyası, bilimsel işbirliği ve kültürler arası diyalog turizm ilgili iletişimlerde unutun? Bezviz neredeyse - neredeyse AB üyeliğinin. Bu Ukraynalılar çok gerçek Avrupalılar gibi hissetmek sağlayacaktır. Her şeyi - Daha önce, batı sınırı sadece sık ve şimdi çapraz olabilir! Başka bir akraba milletler kardeşçe ailesinde görüneceği sonra bu tarihi olay. Bu damar şimdi bezviza umutları ve yorum Çevresinde coşku ısı doruk noktasına ulaştı.

AB ile Bazı ülkelerde vizesiz rejim için mi?

Hedef, anı objektif değerlendirme sonucu ulaşıldığında. gerçeklik vizesiz rejimin Avrupa umutları doğrudan ilgili olmadığıdır. Avrupa Birliği ve dünyanın iyi elli ülke arasında hareket eder. Bunlardan son Gürcistan ve Moldova oldu ama Schengen'e serbest erişime önce Dominik Cumhuriyeti, Grenada, St. Vincent, Saint Lucia, Bosna-Hersek, Makedonya, Arjantin, Şili, Paraguay, Honduras dahil olmak üzere farklı ülke vatandaşlarını, alınan , Guatemala, Panama, Nikaragua ve ardından uzun bir liste. yerküre veya dünyanın siyasi haritasını alarak, herkesin bu ülkelerin değil tüm Avrupa emin ve her zaman gerekçeli değildir onların sakinlerinin "halkların tek bir ailenin" bir çeşit alma hakkında olabilir. Bu ülkelerin Sıradan vatandaşlar belli kurallara uyarak AB'ye gelebilir.

rejim bezviz nedir?

Sınırın geçiş anlamı bazı ülkelerin vatandaşları, Avrupa Birliği'nin sınırını geçmeye ve 90 gün her 180 gün için kendi ülkesinde kalma hakkına sahip olmasıdır. Bir başka deyişle, yaklaşık üç ay, altı mutlaka sürekli aylar değil, can kısmen, ancak toplamda değil artık olarak. nedense kalmak gerekiyorsa, vize kayıt gerekecektir. Bu kez (onlar varsa), akrabaları ile kalmak müzeler, galeriler, tiyatrolar ve diğer kültürel kurumları ziyaret etmek kullanılabilir. - lütfen birisi, onların zarif gastronomik tercihlerini gidermek da o isterse. Bu mimari ve tarihin anıtlar bir ilgi teşvik etti. Genel olarak, turizm açısından sınırlama yoktur. Ancak genel olarak onlar.

Ne vizesiz gelen, yapılabilir?

hakkı ile ilgili kısıtlamalar çalışmak ve diğer aktiviteler gelir alınmasından ilgili. Eğitim ve araştırma niyetleri çok olmasına rağmen onlar hakkında dedi ve bezvizu hiçbir ilişkisi yoktur edilmiştir. o konsolosluk kayıt yoluyla sağlanır AB ülkelerine lisans ve lisansüstü orada öğrencilerle giriş için programlar. iş gelince, o zaman istedikleri (ama onlara genellikle doksan gün bu dava da geçerlidir olarak) onlar kendi işlerine Avrupa'ya gelmek, ancak vize 35 Euro olmayan bir katı işadamı, hayal etmek zordur. vizesiz rejim içinde geliyor, bir işe amaçlanmıştır Ukrayna, bütün vatandaşları o zaman gerçekten Avrupa'yı ziyaret unutabilirsiniz, bu sınır dışı ve özel bir liste yapacak, yasadışı olarak kabul edilecektir.

"Schengen hesap makinesi" nedir?

Avrupa Birliği'nde her yabancının ikamet süresi otomatik olarak hesaplanır. Birisi o, "Batı Paradise" yıllarca yaşamak, "kalabalık içinde kayıp" ve sessiz bir yasadışı işe yerleşti, Schengen bölgesine vizesiz geldi sahip düşünüyorsa, o ciddi bir yanılgı içindedir. vade tarihinden bitiminden sonra aramaya başlamak ve bulmak olasıdır olacaktır. Bundan sonra, fedai ismi yine istenmeyen kişilerin listesinde olacaktır. Çok uzun zaman vizesiz Avrupa'ya seyahat ve ona karşı olmaz için. süspansiyon mekanizması kurma göre, akıllı bir sürü olacaktır eğer, bezviz Ukrayna tüm vatandaşlara kapattı.

Kim karşı çıktı?

Temsilcileri değil, tüm AB ülkeleri Ukrayna ile vizesiz rejim getirilmesini destekledi. Kiev resmen onun tarafından belirlenen koşullara uyulması ve yüzden fazla bir sürü vardı, ama kalite ... Biz MEP suç potansiyel bir artış ve yasadışı göçün ölçeği hakkında meşru kaygıları var. Başlangıçta, Fransa, İtalya ve Almanya itiraz, ancak Hollanda hatırlamıyorum ulaştı referandum meselesi var. En aktif rakip şimdi Paris'te kabul edilir ve en son prosedürlerin performansında herhangi gecikmeler varsa, onlar için nedenler bu Avrupa başkentinde aranan olabilir.

Sen sadece git ve dışarı tutabilir?

Bunun gibi, AB sınırda "yüz kontrolü" uygulanan değildir ve belli bir ülke çoğu durumda vizesiz giriş konusunda bir anlaşma imzaladı, o gözlemledi. Yani haksız reddetmesi şeklinde bürokratik keyfilik korkma olamaz. Başka bir şey, bunun için herhangi bir neden varsa. olanlara şunları içerebilir:

- Ayrılış ilgili "Schengen hesap makinesi" tarihle dönüş bileti yokluğu.

- Gezinin amacı hakkında bir soruya Sonuçsuz yanıt.

- el bagajı uyandırmak şüphesi içeriği.

- vizesiz rejim ihlal edenlere "kara liste" olmak.

- Hedef ülkede ikamet belirsizlik.

- para gerekli miktarda olmaması.

- ret Diğer meşru zeminler.

Eğer nereye gidebilirim?

vizesiz rejim konulu bir anlaşmanın Schengen bölgesi içinde 26 ülke ile imzalamıştır. Ayrıca bu devletler içinde giriş için geçerli olarak kendiniz, Ukraynalılar Kıbrıs, Hırvatistan, Romanya ve Bulgaristan olmasına izin "Schengen kulüp." İsviçre'de özel konumu, AB üyesi ama nihai onayından sonra ortak bir karara desteklemeye hazır değildir.

Sıradan vatandaşların neşeli olay İçme

Bir "sıcak" kanalı Haber biri anket gösterdiği gibi, şevkle (yaz aylarında) mümkün olan en erken zaman katılımcıların sadece% 10-15 bezviza giriş kucakladı. hepsi muhtemelen belki diğerleri daha şanslı, yöre insanı hakkında mutlu ya çünkü milli bilincin yüksek düzeyde memleketi ülkenin başarılarından gurur büyüleyici yolculuk ve birisi için hazırlanıyor değil. Gerçekten geçmişte AB'ye gidebileceğini olanlar, yani nedeniyle zor ekonomik durum esas olarak, daha az objektif hale gelmiştir. Tüm diğerleri, ilgisizlik başka bir deyişle ilgisizlik veya gösterir. Açığa tutum bezviza getirilmesi hayatlarını iyileştirmek olduğunu, çoğunlukla inanmıyorum Moldovalı vatandaşların ruh ile tamamen tutarlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.