TeknolojininElektronik

3D gözlük elleriyle nasıl yapılır

Yeni teknolojilerin gelişmesiyle birlikte daha da gelişmiş tüketici ürünleri görünür. Ancak bu sinema ile ilgili, örneğin, sadece teknoloji ve elektronik konulara, aynı daha soyut şeyler söylenebilir geçerlidir. Sansasyonel filmi "Avatar" 3D filmlerde ilgi büyük bir dalga yarattı. Birçok yönetmenler böyle bir model çıkarmaya başladı. Ve ekipman üreticileri, yeni trendlere göre, 3D TV'ler üretmeye başlamıştır.

bu filmler özel gözlük gerek görüntülemek için. Aktif 3D hem bir mağazada satın almak ve bunu kendiniz yapabilirsiniz gözlük. Ama önce biraz tarih.

Ben 3D teknolojisi modern bir buluş olmadığını söylemeliyim. 3D-filmlerin ilk "Avatar" değildi. O 1922 yılında Amerika'da çekilen film "Aşkın Gücü", Bu filmler zamanda oldukça popüler idi. Yavaş yavaş, ancak, üretim boşa geldi. Filmin çekim ciddi yeterli teknik donanım gerektiren gerçeği. Geçen yüzyılın başında, bu soru, tabii ki, oldukça sorunlu oldu. Başka bir şey - bu yüzyılın başında. Bilgisayar teknolojisinin 3D filmleri gelişiyle oluşturulması ile daha kolay hale gelmiştir. Buna ek olarak, artık çok daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz.

3D yeterli hale getirmek için kendi elleriyle gözlük. Bazı 3D TV'ler meydana satış noktaların bütün setleri ile ve böyle bir kit olmadan donatılmıştır iken.

Elbette, mağazada gözlük satın alabilirsiniz ve onların elleriyle 3D gözlük yaparsanız çünkü bu, en iyi seçenektir, kalite, tabii ki, mağazalarda olduğu kadar yüksek değildir. Belki sen bile mümkün olmayacaktır böyle kendini yetiştirmiş gözlüklerle film izleyebilir.

genellikle sadece 3D görüntüleri izlemek için elleriyle 3D gözlük olun. Burada en ilginç şey böyle resimler de bunu kendiniz yapabilirsiniz olmasıdır. Fotoğrafın tarihçesi 3D filmlerin daha erken tarihini başladı. İlk 3D görüntü bile bir fotoğraf, ama sadece çizilen resimdi. İlk fotoğraf 1944 stereo kamera icat Lyudvigom Mozerom, götürüldü.

Peki, nasıl elleriyle 3D gözlük yapabilir? Eğer, oldukça küçük gereken araçları ve malzemelerin listesi. İlk olarak, net yeterince kalın ve yoğun bir film değil, plastik, ikinci olarak, eski güneş gözlüğü veya diğer herhangi kurtarıldı olmak gerekir. mavi ve kırmızı - Buna ek olarak, bir kalem ve iki keçeli kalem hazırlayın. Marker alkol bazlı olmalıdır. Yine de, her zamanki makas gerekir.

şöyle İmalat teknolojisidir. Dikkatlice kaldırmak için gerekli olan eski lens arasında gözlük çerçevesi, ve sonra kalemle kasete kendi kontur etrafında kesti. Şimdi iki plastik lensler kesti. Bir sonraki adım, bu lenslerin belirteçleri ile boyama edilir. Basit bir kural gözlemlemek önemlidir: mavi olması gerektiği gibi kırmızı renk sağa sola göz için lens boyalı olmalıdır. Şimdi, sadece hafifçe çerçevede hazır plastik lensler yerleştirin. Gördüğünüz gibi, elleriyle 3D gözlük çok basit hale getirmek için. görünümünüzü keyfini çıkarın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.