SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nedenleri ve Seröz menenjit belirtileri

Seröz menenjit - beyin zarının iltihabı kapsayan bir hastalık. Tipik olarak, enflamatuar sürecin bu şekilde viral kaynaklı olduğunu ve çoğu zaman, örneğin grip, kızamık, kızamıkçık gibi hastalıkların bir komplikasyonu. Bu hastalık en hassas çocuk olduğu için, birçok anne nedenleri ve Seröz menenjit belirtileri nelerdir konularında ilgileniyor.

Seröz menenjit ve özellikleri

nadiren komplikasyonlara eşlik ediyor ve tedavi etmek nispeten kolay - hemen o hastalığın bu formu bakteriyel ve mantar kökenli iltihabı daha az tehlikeli olarak kabul edilen dikkati çekiyor. Eğer benziyor öğrenmek varmadan menenjit belirtileri Seröz, hastalık hakkında temel bilgiler içeren tanımalıdır.

iyi huylu seröz şeklinde iltihabı. viral partiküllerin replikasyonu ve böylece damar hemodinamik serebrospinal sıvı içine kan akımından çözülecektir büyük miktarlarda su ve tuz bozulmasına yol açan, beyin hücrelerinde meydana gelir. beyin-omurilik sıvısındaki artış seröz menenjitin temel semptomlar açıklayabilir intrakraniyal basınç sebep olur.

Daha önce bahsedildiği gibi, en sık çocuklarda teşhis. Ama yetişkin hastalar geliştirmek viral menenjit sadece sıklıkla akut veya kronik hastalıkların özgeçmifle kaynaklanır bağışıklık sisteminin zayıflaması ile mümkündür.

Nasıl seröz ana belirtileri menenjit yapar?

Bu durumda klinik tablo oldukça açıktır. İlk olarak, zamansal alanlarda lokalize olma eğilimindedir şiddetli baş ağrıları vardır. Saldırılar en ufak fiziksel aktivite ve hatta göz hareketi durumu kötüleştirir o kadar şiddetlidir. Bunun yanında, bulantı, halsizlik, sinirlilik ve şiddetli duyarlılık ışığa vardır - bunlar birinci olan seröz menenjit belirtileri.

kafa içi basınç artışıyla yeni doğan bebeklerde büyük fontaneli şişer. Birkaç gün normale döndü ve birkaç gün sonra dirilmesi sonra sıcaklık, 39-40 derece keskin yükselir - dalgalar halinde benzer bir hastalığı olan Ateşi.

Ancak bu uyku hali ve gibi olan semptomların sert bir boyun kasları, enflamasyon seröz formu genellikle mevcut değildir.

seröz menenjiti tedavisi yöntemleri

kesin teşhis karar için omurga delik gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında, beyin-omurilik sıvısı önemli bir özelliktir, yüksek basınç altında bir iğne içinden akar. Bakteriyel organizmalarda bir laboratuvar çalışmasında örnekleri algılanmaz.

Her durumda, sadece bir doktor bu hastalığı tedavi etmek için nasıl karar verebilir. Bu durumda antibiyotikler işe yaramaz çünkü Seröz menenjit, özel bir yaklaşım gerektirir. Tipik olarak, hastalar reçete edilir alım başlangıç antiviral ilaçlar ( "Asiklovir", "İnterferon"). Bazı durumlarda, immünglobulin kullanılmasını gerektirmektedir.

diüretikler (preparasyon "Furosemid") kafatası içi basıncı stabilize etmek için kullanılırlar. Lumbar ponksiyonlar sadece teşhis değil, aynı zamanda terapötik değeri, bu tür bir prosedür, hastanın durumuna üzerinde yararlı bir etkiye sahip sıvının hacmini azaltır ne zamandan beri vardır. Daha ciddi durumlarda, hormon, anti-enflamatuar ajanları kullanılır. kasılmalar ise alıcı kas gevşeticiler ihtiyacı var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.