SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Karın krampları: Hızlı rahatsızlık kurtulmak için ne yapmalı?

Bağırsak kolik eşliğinde bir takım sorunların vardır. Yemek de ve bu şekilde bağırsak içine sindirilmeyen edildiği Bu öncelikle gastrit, ve pankreas hastalıkları,. Çok soğuk veya bozulan yemeklerin de sebep olabilir karın krampları. Böyle bir durumda ne yapmalı?

Bağırsak kolik yapılacak ilk yardım

sorunun kurtulmak için öncelikle oluşun sebebini bulmak zorundadır. Ve bu noktaya hastanın durumunu kolaylaştırmak için, aşağıdaki önerebilirsiniz:

  1. kasık alanında sıcak sıcak su şişesi koyun - bu spazmı hafifletmeye yardımcı olur ve birkaç kasları gevşer.

  2. Evde, bağırsaklarda ağırlıklı faaliyet ilaçları, antispazmodikler kullanabilirsiniz. Bu gibi durumlarda uzman olanlar, 1-2 tablet "No-spa" sıkılmış suyu nane, (tablet ve fitiller şeklinde imal edilmiş) "Bellalgin" "papaverin ile Platifillin" Preparat 2 tablet içecek önerilir. tıp "Smecta" yardımcı olacaktır hoş olmayan semptomlar kurtulun. Paket toz olarak saf olmayan karbonatlı su, 100 ml seyreltilmelidir. Bazen sıcak suyu nane ile lavman (200 ml) yardımcı olur. Eğer biz rüzgâr ve sulu dışkı ağrı geri çekilmesine geçtikten sonra, sıradan kolik bahsediyoruz.

  3. Bir süre sonra tekrar karın krampları görünmedi aynı derecede önemlidir. Ne için? Bağırsakları "mola" vermek ve yeme kaçınmaya 12 saate kadar en iyisidir. Sen şekersiz zayıf çay içmek ve kraker yiyebilirsiniz.

Ne ilaç kullanımından önce dikkate almak gerekir?

Doktorlar kuvvetle ortak ağrı kesici karın krampları böyle nahoş durumu ile karşı karşıya olanlar alarak öneriyoruz. Biz bir uzmana dönerse mümkün değildir, ne yapmalı? En antispazmodikler uygundur. Analjezikler, sırayla, doğru tanı ile sorunlara neden olabilir. Ve, ek olarak, tam iyileşme hissi neden olur. Ancak, sorunun belirtileri kurtulmak, sen kendini ondan kurtulmak yok. Gelecekteki hastalık oluşumu olarak bağırsak kolik daha ciddi komplikasyonlara neden olabilir kışkırtır.

Analjezikler Eğer ağrısı nedeni% 100 emin olduğunda yalnızca almaya izin verilir.

antispazmodikler alarak, 2 saat içinde acı gitti değildir ve bunun nedeni bilinmeyen kalırsa, o acilen ambulans çağırmak için gerekli olduğu unutulmamalıdır. Bu durumda size yardımcı olabilecek ilaçlar, biz listeledik: Bu ilacı "No-spa", "Smecta", "papaverin" ve "Bellalgin". Bu fonlar kolik her türlü ile kullanılacaktır.

Bağırsak kolik mücadelede Geleneksel tıp

ayrı ayrı acı ortadan kaldırmaya yardımcı olur halk ilaçları konusunu ele almalıdır, karın krampları tedavi ne hakkında konuşmak. İşte bu durumlarda nesiller tarafından test edilmiş ve etkili bir kaç tarifleri şunlardır:

  • Hint kamışı ve savaşçı heterophyllous - Önce iki infüzyon hazırlamak gerekir. Her bir bitkinin bir çay kaşığı kaynar bir litre su dökün ve onları bir saat aşılamak gerekir. Daha sonra bitkisel özler birbiriyle karıştırılır ve elde edilen sıvı kullanıldığı zaman, hastaya verme mide sıkıştırır.

  • Ayrı bir infüzyon kan dolaşımı ile ilgili sorunlar nedeniyle kolik kurtulmak için kullanılır. Eşit oranlarda alınan geniş yapraklı centiyana, takke ve kırmızı sandal ağacı,: Bir üç otlar karışımını gerekecektir. hammadde Bir çay kaşığı kaynar su bir bardak su dökün ve yarım saat demlenmeye sağlar. İnfüzyon ağrılı yeri ovmak gerekir.

  • Çok etkili ve Kolik dut et suyu için yararlı. Eşit miktarlarda erik almak ise, siyah frenk üzümü, yaban mersini ve Bektaşi üzümü bırakır. kaynar su ile Körfez karışım, bunu soğumasını ve herhangi bir miktarda normal çay olarak suyu içmesine izin gerekiyor.

Doktora gitmek zorunda mıyım?

ilaçlar veya ev ilaçları kullandıktan sonra rahatlama hissedeceksiniz. Eğer karın krampları vardı neden bilmiyorum Ancak, en kısa zamanda bir uzmana ziyaret edin. bağırsak kolik ile ilişkili bazı hastalıkların, tedavisi hastaneye ve hatta ameliyat gerekebilir. Yani ne kadar erken teşhis edilir, daha iyi ve tedavinin daha hızlı işlem.

Bağırsak kolik Önleme

Zaten ne kadar sinir bozucu bu olay biliyorsanız, karın krampları yeniden ortaya çıkmışlardır gelecekte bu önlemek için bilmeli. Ne için? Eğer yeterince sık bu tür bir sorunla karşılaşırsanız, sıkı bir diyete sadık yeterli olacaktır. Özellikle tatlılar füme menüsünden, yağlı, marine ve baharatlı gıdalar, gazlı içecekler hariç. Buna ek olarak, yemek değil önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.