ÇirkinlikBahçıvanlık

Çizgili Tarçın - efsanevi Rus elma çeşitleri

Çizgili Tarçın - elma, bağlılıkla Rus bahçıvanlar nesiller tarafından sevilen. Ülkede yaygın Modern meyve bitkileri, arasında rekabeti dayanabilir ve sert iklimlerde bile yetiştirilir Bu popüler eski çeşitliliği. Bu efsanevi ağacın üzerinde bile makalede ele alınacaktır ünlü Rus yazarlarının eserlerinde bahsetti.

Tarçın elma ağacı Çizgili: açıklaması

sınıf mevcut doğal süreçlerle ortaya çıkan takdire dayanıklılık ve don sahiptir. Bu eşsiz ağaç en şiddetli soğuk, kuzey kışları çile başarılı bir şekilde çıkmak dayanabilir. Bu ağacın bu özellik, diğer meyve yerleşmek olamaz ülkeye, t. E., kuzey enlemlerinde en yaygın yapmıştır olduğunu. Resmi olarak dereceli ülkenin orta ve kuzey bölgelerinde devlet kayıt listesinde belirtti. herhangi iklime mükemmel uyum, çünkü bu cesur bir görünüm ve ülkenin diğer bölgelerinde büyütün.

, yapısı güç ve kuvveti ile karakterize edilir elma, - çizgili Tarçın. Uzun şubesi bulunan shirokookrugluyu - bir kural olarak, geniş bir erişkinlikte taç var, genç bitkiler: zamanla şekil değişiklikleri taç. Apikal dallar daha yeşillik, alt - daha zayıf hatta çıplak. Meyve ağırlıklı sürgünlerin uçlarına bağlanır. Bu elma ağacı çiçek döneminde büyüleyici manzara olduğunu - yumuşak pembe çiçekler onun klasik hoş koku sarma, ağaç kapsamaktadır.

verimlilik

Çekici ve meyve Çizgili Tarçın verir. tüm koşulsuz erdemleri için bu sınıfta Elmaların yüksek getirili türler için geçerli değildir. ondan bir yıllık bol hasat, olgun bir ağacın en başarılı mevsim elma en fazla 150 kg verecek bekleyemezsiniz. Meyve sadece ekimden sonra 7-8-inci yıl başlar, ancak biz ilk hasat minimum olacağı gerçeği hazırlanmalıdır. Tarçın istikrarlı verimleri yaşamın 10-15-inci yılda getirmek başlayacak çizgili. Görünüşe göre, özellikleri arıza ağaç yapısında bu yavaşlık hangi meyve oluşumu yaşındaki sürgünlerin uçlarında yer almaktadır. sınıflarda yetkili kesme verimliliğini yükseltmek ve düzgün faaliyetlerini önemsiyorum.

meyve

Çizgili Tarçın - geleneksel olarak erken sonbahar çeşitleri ile ilgili Elma,. Eylül ayında - sonbahar takvimin gelmesiyle başlar Olgunlaşma. güney bölgelerin sakinleri, hasat ortasından ağustos başlar. elma kalitesini tutulması düşüktür - Serin bodrum veya buzdolabında 2-3 aydır. Ancak, ekinlerin olgunlaşmasında erken veya orta vadede birçok olduğu gibi meyveler Tarçın elma yemiş ya da (şaşırtıcı kokulu!) Tatlılar ve reçeller, reçel, komposto çeşitli içine işlemiştir. mükemmel niteliklere ve kokulu çizgili meyve ev yapımı şarap sahiptir.

Görünüm elma mükemmel: Güçlü yuvarlak meyvelerin olgunlaşma süreci resminin yanında açık yeşil rengini değiştirmek de, pembe ve mor çizgili, noktalar ve lekeler parlak sarı cilt tonu çok boyadı.

Tarçın elma meyve büyüklüğü orta, şekil - doğru yuvarlanır. kabuğu parlak, pürüzsüz, düzgün. sulu ve lezzetli olgun elma, sağlam bir yapı ve rengini hamuru pembe tonlarında soluk sarımsı arasında değişebilir.

tarçın - oryantal baharat geleneksel notları ile hoş tatlı ve ekşi - Tarçın Elmalar tadın.

tozlaşma

Grubun samobespodnyh kültürler ekler ve Tarçın dereceli striatum. Fotoğraflarını makalesinde görüntülenen komşu bitkilerin çapraz tozlaşma gereken Apple,. en başarılı tozlaştırıcının Papirovka ve Moskova Grushovka gibi çeşitleri tanındığından, Tarçın elma ağacının yanında onları dikim derece tavsiye edilir. , Opylyaemost artırır ve bir başka faktör dolayısıyla meyve oluşumu bahçesi yakınlarında bir arılık bulunmasıdır. arıların faaliyetleri neredeyse yarısı elma verimini artırır.

Dikim ve Bakım

Uygun ekim ve sonraki yetkili bakım elma Tarçın striatum gibi meyve taşıyan birçok tür kültürünü hızlandırmak için yardımcı olacaktır. Bu çeşitli bahçıvanlar, yetiştiricileri Yorumlar ve çiftçilik faaliyetlerinin, Konsey bir çekirdek kümesi tavsiye eder:

• yer altı yakın yaklaşım olmaksızın verimli, iyi-süzülmüş, nemli toprak ile güneş kısımları iniş seçmek;

• yem, su ve ağaç gövdeleri toprak yetiştirmek için zamanında meyve ağaçları;

• yıllık sağlık yapmak ve taç budama oluşturan (budama okur artar uyuz ve diğer meyve hastalıklara direnç verim);

• Erken ilkbahar mevcut zararlıları yok etmek ve çiçeklenme ve olgunlaşma meyve sırasında saldırılarını engellemek için önleyici püskürtme mantar öldürücü yürütmek için.

Tarçın çizgili - çok iyi, bazı dezavantajları, notu rağmen o kadar yerli yetiştiriciler tarafından sevilen boşuna olmadığını kanıtlamak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.