SağlıkMüstahzarlar

Kırlangıçotu ile Mumlar: endikasyonları, kullanım talimatları

Antik çağlardan beri insanoğlu çeşitli hastalıkları tedavi etmek için doğal kaynakları kullanmıştır. kalite bitki kırlangıçotu için takdir. Tıbbi özellikleri, kontrendikasyonlar, yemek tarifleri, asla doktor ile müzakere etmelidir pişirin. sorun hakkında bildiği tek bir doktor, bireysel düzenleri ve bitkisel hazırlık kullanmanın yollarını önerebilir. Geleneksel tıp kullanımı size tıbbi randevuları reddetme hakkını vermez unutmayın.

kırlangıçotu ile Mumlar

vajinal veya rektal kullanım için fitiller, kırlangıçotu Bileşiminde sahip olan, ticari firmalar bir dizi yaptı. Onlar reçetesiz eczanelerde satılan bitkisel ve hazırlıklar vardır edilir. Mansiyon böyle ticari isimler yapılabilir:

 • kırlangıçotu "K" ile Mumlar.
 • "Econika kırlangıçotu".
 • "Kırlangıçotu ile Girudoteks."
 • "Fitomaks Kırlangıç otu" ve diğerleri.

ilacın bir kısmı, mevcut olduğu gibi sadece bitki ifade değil, aynı zamanda ilave bileşenlerin (bitki özleri) değil. kontrendikasyonlar ve uygulama yöntemine dikkat ederek, kullanımdan önce talimatları okuyun.

Kırlangıç otu: Tedavi özellikleri ve kontrendikasyonlar

ilaçların bağımsız üretimi için tarifler doktorunuzla görüşmeniz gerekir. oldukça tehlikeli bir ilacı pişirir gibi gerek yok, onların arkadaşları deneyimini kullanmak. Kırlangıç otu - Bir yaprak döken çiçekli bitkidir. Uzun onun tedavi edici nitelikleri için değerli olmuştur. Haricen oval yeşil yaprakları ve sarı çiçekleri ile küçük bir çalı gibi celandine. Bitkinin bir ayırt edici özelliği sapında üretilen sarı suyu, hasarlı olduğunu. kırlangıçotu iyileştirici özelliklerine göre can güvenli şunlardır:

 • bakterisidal;
 • anti-enflamatuar;
 • yatıştırıcı;
 • antispazmodik;
 • yara iyileşmesi;
 • antitümör;
 • choleretic ve diüretik.

otsu ilaç bileşimi, bu en az 20 alkaloidler, uçucu yağlar, vitaminler, saponinler, süksinik ve malik asit, antioksidanlar ve flavonoidler olup. Hamile ve emzikli kadınlar için buna dayalı kırlangıçotu ve ilaçların kontrendike kullanımı kalp hastalığı ve düşük tansiyon, yanı sıra çocuklar ve aşırı duyarlı hastalarda kişiler.

Eğer kırlangıçotu ile kendi mum yapmak istiyorsanız, bu bitki zehirli olduğundan, doktor belirtilen dozajlarda sıkı sıkıya bağlı kalması gerekmektedir. MSS depresyonu, felç, kalp ve diğer hoş olmayan sonuçların arızaya tetikleyebilir fitolekarstva Yüksek dozlar. öz için bitki özü daha iyi şekilde fitil. Bu yağ bazı (parafin veya sıvı yağlar) ile karıştırılır. (Hastalığa bağlı olarak) aktif bileşen dozajı her zaman tek tek seçilen olduğunu hatırlayın. Alternatif olarak, kurutulmuş ot kırlangıçotu yapılmış suyu ayıklamak alabilir. hastanın az miktarda kırlangıçotu girer nedeniyle hazırlama yöntemi, daha güvenli olarak kabul edilir.

Jinekoloji fitiller kullanılması

kırlangıçotu ile Vajinal fitiller bir gece uykusu önünde 1 parçası üzerinde tanıtıldı. Tedavinin gidişatı 20-30 gün sürer. Bu teknik yumurtalık kistlerinin tedavisinde kullanılır. O olsun veya olmasın işlevsel varlığı önemli değildir. Tedavi devam eder ve adet sırasında.

Mumlar kırlangıçotu rahim fibroidleri, iltihabik süreçler (adneksit, endometrit, salpenjit) için jinekoloji kullanılabilir ve bilinmeyen kanama tedavisi için. Her durumda dozaj ve kullanım düzeni fitiller tek tek belirlenir. tuvaleti kullandıktan sonra fitiller getirilmesi tarafından atanan Kadınlar 7-30 gün süreyle bir doza 1-3 günde cinsel organları. inflamatuar ve enfeksiyöz süreçlerin tedavisine cinsel ilişkiden sakınmak gerekir.

hemoroidlerin tedavisinde ve çıkarılmasından sonra

hemoroid kırlangıçotu ile Mumlar genellikle halk hekimliğinde kullanılır. Bunun aracı etkili kanama varis dezenfekte ağrı ve iltihabı giderir, iyileşmeyi hızlandırır ve koruyucu işlevini artırır inanılmaktadır. mum içinde bulunan hemoroid günde 1 parça üzerinde taşınmış olur. şeması 10 gün ve tedavi kesinti 5 günlük kullanımını gerektirir. 3 kümeleri için tekrarlamanız gerekir, o ders başına Suppositor 30 kullanmaktır.

kırlangıçotu ile mum tarafından ve sonrasında atandı hemoroid cerrahi tedavi. Bu durumda, antibakteriyel ilaçlar ve venotoniki ile birleştirilir. rehabilitasyon tedavisinin süresi ameliyattan tipine ve hemoroid şiddetine bağlıdır, bireysel olarak belirlenir.

mumların kullanımı: diğer endikasyonları

jinekoloji ve proktolojide ek olarak, onunla mum kullanılmasını önermektedir kullanımı için kırlangıçotu talimatları aşağıdaki koşullarda:

 • karaciğer hastalığı (sebze aracı bir hepatoprotector olduğu);
 • safra kesesi yetersiz işlev (koleretik etkisinden);
 • şişme ve kabızlık (mum dışkının normalleştirme teşvik etmek ve idrar akışını arttırır);
 • (Rejenerasyon işlemleri hızlandırılması için) cilt hastalıkları.

kırlangıçotu dayalı Fitiller sadece yerel hareket değil. Bu nedenle, geniş bir kullanım aralığına sahiptir. Ama her zaman bu ilaçla tedavi sırasında dikkatli kullanmalıdır. Kendi başlarına dozajını artırmak kesinlikle kullanım için doktorun tavsiye veya talimatları takip etmeyin.

ilaveten

Doğal ve basit kompozisyon rağmen kırlangıçotu ile Mumlar, göründüğü kadar güvenli değildir. İlacın ana ve ek bileşenler alerjiye neden olabilir. Tedavi sırasında hastalar kıvılcım hemen sonra hafif bir yanma hissi olabilir, ama kabul edilebilir. ek olarak döküntü, şişme veya kaşıntı olursa, o zaman bir alerji var. İlaç rahim tonunu geliştirmek yapabiliyor. Bu nedenle, gebelik sırasında mumların kullanımı (hatta rektal yönetim) onun kesinti için bir tehdit neden olabilir.

Sonuç olarak

kırlangıçotu dayalı Fitiller birçok patolojik süreçler için büyük bir çözümdür. En yaygın ilaç ilacın etkinliğini artırmak diğer bileşenleri tarafından tamamlanmaktadır. Bunlar doğrudan vajina veya rektum absorbe edilir kana ve lenfatik sistem yoluyla vücuda girerler. Kırlangıç otu sindirim sistemi ve işlem enzimleri atlar. mumlar hızla insan vücut sıcaklığı ile çözünmüş olarak onun aksiyon, tanıtımından hemen sonra başlar. Pozitif çoğunlukla bu aracın uygulamaya yorumlar. Ancak, hastalar, tedaviden memnun bir doktor tarafından reçete ilaç kullanılan ve kendi kendine ilaç içinde değiliz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.