ÇirkinlikAlet ve ekipmanlar

Alkalin piller: çalışma özellikleri

Kullanılmış pillerin (asit ve alkalin) araçların bakımı için. Bununla birlikte, cihazları çalıştırma kuralları farklıdır. Alkali modelleri düşünürsek, bir çok avantajı olur, bu nedenle talep edilirler. Öncelikle, geniş bir çalışma sıcaklığı aralığı belirtmek önemlidir. Modellerdeki anlık arıza vakaları hariç tutulmuştur. Eksi sıcaklıkta, herhangi bir risk olmadan uzun süre saklanabilirler. Alkali pil oldukça basittir.

Ana unsurlar nikel elektrotlarıdır. Ayrıca, modeller farklı kalınlıklarda akım kablolarını kullanır. Vücuttaki tüm modeller elektrolit ile doludur. Yoğunluk bakımından, farklılık gösterebilir. Cihazları daha ayrıntılı bir şekilde anlamak için, depolama pillerinin çalışması için genel kuralların yanı sıra özel değişiklikler konusunda bilgi sahibi olmak gereklidir.

Genel Kullanım Şartları

Tüm piller, kırpma yöntemiyle bağlanır. Bunu yapmak için kontaklara farklı güç voltajları verilir. Elektrolit dökmek için birkaç kural da bilmelisiniz. Tüm süreç, vücudun üst kısmında bulunan boyun yoluyla gerçekleştirilir. Bununla birlikte, bundan önce plastik tankı kontrol etmeniz önemlidir.

Kir algılanırsa çıkarılmalıdır. Aynı zamanda, pasları gazyağıyla da halledebilirsiniz. Bazı değişiklikler ani ısı değişikliklerine karşı çok hassastır. Aygıtın somunlarının periyodik olarak sıkılması gerektiğini de dikkate almak önemlidir. Aküleri uzun süre muhafaza ederken elektroliti depodan değiştirmeniz gerekir. Modelin kapasitesine bağlı olarak, cihaza bağlanmak için biraz zaman verilmelidir. Şarj sonuna kadar yapılmalıdır.

"Optima" Modelleri

Arabalar için olan bu alkalin piller nikel elektrotlarla yapılır. Bu durumda, mevcut kurşun muhafazanın alt kısmında bulunur. Gerekirse elektrolit seviyesini çok basit kontrol edin. Cihazı kullanmak için düzeltmeyi yapmanız gerekir. Modeli çalıştırmak için önce üst temaslar kontrol edilir.

Sıcaklıktaki keskin değişikliklere karşı çok hassas değildirler. Bununla birlikte, kir pilin normal çalışmasına büyük ölçüde müdahale edebilir. Aygıtın arızalanmasını önlemek için temas noktalarını kuru bir bezle silin. Vücut koyulaştığını gösteriyorsa, o zaman gazyağı kullanmanız gerekir. Bazı durumlarda, uzmanlar elektroliti değiştirmeyi önerir.

Akümülatörler "Bahçe"

Bu pilleri kullanmadan önce, elektrolit seviyesini kontrol etmek önemlidir. Model negatif bir sıcaklıkta uzun süre saklanırsa kaynak dikişleri kontrol edilmelidir. Ayrıca, pek çok uzman periyodik olarak fındık sıkılmasını önerir. Büyük sıcaklık düşmeleri, bu alkalin piller korkmaz. Cihazı bağlamadan önce, nominal gerilimi kontrol edin . Elektroliti değiştirdikten sonra, cihazı şarj etmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca tozların daima kontaklardan uzak tutulması gerektiğini unutmayın. Bazen tuz onlara yerleşebilir.

SBS pilleri kullanma

Bu alkalin piller (1,2 volt) mekanik hasarlara karşı çok hassastır. Bu durumda, nikel elektrotlar ayırıcıların yanında bulunur. Bazen onlar arasındaki plastik tutunabilir. Bu durumda elektroliti derhal değiştirmelisiniz. Bununla birlikte, öncelikle cihazın voltajı kontrol edilir. Ortalama olarak bu parametre 2 V olmalıdır. Elektroliti değiştirdikten sonra derhal şarj etmeyin. Minimum iki saat beklemelidir. Bundan sonra düzeltme yapılır. Bu aşamada, bağlantıların sızdırmazlığını kontrol etmek önemlidir. Ayrıca kişilere de dikkat etmeniz gerekiyor.

Tuzu bulduğunuzda bez kullanmanız gerekir. Rasterlemeden sonra, pillerin anma gerilimi tekrar kontrol edilmelidir. Bu değer 2 V'u aşmazsa, cihazlar çalıştırılamaz. Birçok uzman onları zayıf bir akımla şarj etmenizi önerir. Bu durumda kapasite azalması hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bazı durumlarda, piller bozulmuş akım kablosundan arızalanır. Sonra servis merkezine başvurmalısınız. Bu modeli herhangi bir kaynaktan şarj edebilirsiniz.

Veri Güvenli Modeller

Bu alkalin piller, dayanıklı bir civata boruyla donatılmıştır. Ayrıca cihazın katmanlı tip elektrotlar kullandığını da belirtmek önemlidir. Elektrolitlerin dökülmesi ancak boyundan yapılabilir. Rasterleştirme, 2 V'a kadar bir şarjla gerçekleştirilir. Bu durumda kapasitenin azalması çok dramatik olur. Bazı durumlarda, uzmanlar elektroliti önceden boşaltmalarını tavsiye etmektedir. Bundan sonra depo yaklaşık iki saat durmalıdır.

Kontak kuruluğunu izlemek de önemlidir. Bununla birlikte, onlardaki pas nadiren görülür. Bileşiklere ayrı bir dikkat gösterilmelidir. Bazı durumlarda, cıvatalar sıkıca sıkılmalıdır. Elektroliti şarj ettikten sonra, pilleri üç saat sonra şarj etmesine izin verilir. Cihazları doğrudan negatif kutuptan bağlayın. Bu pilin başlangıç voltajı 1,4 V'u aşmamalıdır.

"NK-28" serisinin alkalin pillerinin çalıştırılması

Bu alkalin piller plastik bir muhafaza içinde üretilmektedir. Uzmanların söylediği gibi mekanik hasarlardan korkmuyorlar. Ancak, negatif sıcaklıklardan sakının. Cihazı herhangi bir kaynaktan şarj edebilirsiniz. Pillerin uzun süreli depolanması durumunda elektroliti derhal değiştirebilirsiniz. Bu durumda, elektrotlar lameller tipindedir. Modelin kapasitesindeki azalma hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu cihazdaki kontaklar kasanın üst kısmında bulunur. Rust temaslarda çok nadir görülür. Bununla birlikte, uzun vadeli depolamaya sahip tuz daima oluşur.

Onu atmak için, sadece kuru bir bez kullanabilirsiniz. Şu anda, gazyağı pasla yardımcı olacaktır. Elektrodu dikkatlice boşaltın. Bundan sonra depo yaklaşık iki saat durmalıdır. Ardından boyun iyice silinmelidir. Sonra tankı tamamen elektrolit ile doldurmanız gerekir. Maddenin seviyesini izlemek önemlidir. Bundan sonra, pil en az üç saat durmalıdır. Zayıf akımla kırpma işlemine başlayın. Cihazı doğrudan negatif kutuptan bağlayın.

"NK-22" serisinin modelleri

Alkalin pillerin bakımı "NK-22" çok basittir. Bu batarya için temaslar özel koruma ile yapılır. Ayrıca geniş bir ağzı olduğunu not etmek de önemlidir. Böylece, elektrolitin değiştirilmesi çok kolaydır. Gerekirse elektrotların durumunu kontrol etmek kolaydır. Temaslardaki tuz nadiren oluşur. Rasterleştirme, 3 V'luk bir gerilimle gerçekleştirilir. Ayrıca plakanın emprenyasyonunun hızlı bir şekilde gerçekleştiğini de not etmek önemlidir. Bu modelde Bourne vida tipi takılıdır.

Alkali tip "NZh-45" serisi cihazlar

Elektrikli forkliftler için bu alkalin piller -30 derecelik bir sıcaklıkta bile saklanabilir. Bu davadaki olay pas korumalıdır. Birçok uzman cihazın herhangi bir kaynaktan şarj edilebileceğini iddia ediyor. Ancak soyunma 2 V'luk bir gerilimle gerçekleştirilmelidir.

Aygıtın ani voltaj düşüşlerine karşı hassas olduğunu da belirtmek önemlidir. Bu durumda fındık sıkın. Modelin kapasitansındaki azalma oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir. Cihazdaki mevcut lead, kasanın alt kısmında bulunur.

Yuasa serisi modellerin çalışması

Bu alkalin piller , elektrolitin yoğunluğunu çok zorlar. Elektrotlar bu durumda tabakalı tiptedir. Doğrudan mevcut kurşun yapıun alt kısmında bulunur. Fındık model için genellikle gerekli değildir. Doğrudan düzeltme, küçük bir akım şarjı ile gerçekleştirilir. Aküleri uzun süre saklarken, elektroliti değiştirmek gerekli değildir. Bununla birlikte, kullanımdan önce mutlaka nominal gerilimi kontrol edin. Şarj cihazını bağlamak için pozitif kutup kullanılmalıdır.

"5NK 125" serisinin pillerini kullanma

Alkalin şarj edilebilir piller "5NK 125", plakayı hızla emprenye etmeleri açısından diğer modellerden farklıdır. Dolayısıyla, şarj işlemi çok zaman almaz. Aygıtın içindeki ayırıcılar plastik tiptedir. Cıvata kafası doğrudan elektrotların yanında bulunur. Elektroliti değiştirmek için koruyucu kapağı çıkarmalısınız. Bu model için kontaklar tankın üst kısmında bulunur.

Cihazdaki nominal akım 2 V'dur. Kapasitör çok hızlı bir şekilde azaltılır. Modelin -30 derecelik bir sıcaklıkta bile çalışmasına izin verildiğini düşünmek de önemlidir. Zayıf bir akımla şarj işlemi yapabilirsiniz. Ayrı olarak, bu modelin temaslarının normal bir bezle temizlenebileceğini unutmamalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.