Ev ve AileAksesuarlar

Bekçi saflık Yeşil sabun

Yeşil sabun (potasyum) potasyum hidroksit çözeltisi kullanılarak yapılır. başlangıçta zeytinyağı veya onun üretimi için kullanıldı çünkü alınan bu ad susam yağı. Bu plana yeşil renk verdi.

Bu sabun, mükemmel antimikrobiyal özelliklere sahip cildi temizleyen ve hatta saç yıkamak için kullanılır. Örneğin, banyoda yıkanması için mükemmel bir yeşil çam katkı maddeleri ile birlikte sıvı sabun. Doğal Salonina'dan otu özleri, at kuyruğu içerir Ledum palustre ve sıvı yağlar köknar, sedir ve çam somunu. yüksek sıcaklıkta bir banyoda onu kullanırken, etki aromoteratii vardır. Ama duşta Bu sabunu kullanabilirsiniz. Sen herhangi bir mağazada satın alabilirsiniz.

Ayrıca evde potasyum sabunu kendinizi hazırlayabilirsiniz. (Eğer bunun bir karışımını sunar), keten, kenevir, pamuk ya da ayçiçeği basit - Bunu yapmak için, bitkisel yağ almak gerekir. Sürekli karıştırılarak, küçük bir potasyum alkali (% 30-50 KOH) ve ısıtılmış konsantre ekleyin pişirme kap içine döküldü gerekmektedir. Bir süre sonra daha alkali ekleyin.

gerekli olana kadar karışım saydam hale gelinceye kadar, karışım kaynatın. Soğutma işleminden sonra, sabun, yumuşak ve şeffaf bir kütle olacaktır. Onlar serin bir yerde bir kapak, yakın ve mağaza ile bir kavanozda yerleştirilmelidir.

Ortaya çıkan yeşil sabun - Basit bir hazırlık teknolojisinin sonucudur. Çeşitli esansiyel yağlar, losyonlar ve bitkisel takviyeleri (belirli özellikleri elde etmek için) eklemek mümkündür.

Evde sabun hazırlanması şimdi çok popüler. Bu insanlar sadece kanıtlanmış doğal ürünler kullanmak istediğinizi olmasından kaynaklanmaktadır. Çoğu zaman bu hedefler sabun bazı alıyor. Sonuç olarak, mükemmel kaliteli deterjan elde edebilirsiniz.

Bir sabun bazları hazırlamak çok zor değildir. Şimdi size şanti yeşil sabun hazırlama teknolojisi sunacak:

- Birinci Eriyik baz sabun , bir mikrodalga fırın ya da bir su banyosu içinde. kaynamaya izin vermeyin!

- Add baz yağı. Eğer, ve boya istiyorsanız. hafif Soğutulduğunda, köknar, çam ve sedir yağı birkaç damla lezzet ekleyin.

- bitirin karışım çırpma ya da elektrikli karıştırıcı.

- 20 dakika boyunca buzdolabında yeşil silikon kalıplara sabun ve mağaza doldurun. Bitti! Sen almak ve kullanabilirsiniz.

Bu prensibe göre, sadece tatlar değiştirilmesi ve ilave bileşenler ekleme üzerinde, başka bir sabun hazırlanabilir.

yemek pişirmek için Şimdi bazı ipuçları:

- kaynatma izin vermeyin sabun bazı. Aksi takdirde, sadece onu atmak zorunda kalacaktır.

- soğutulan karışıma tatlar ekleyin.

- çirkin kabarcıkların ortaya çıkmasını önlemek için, sıvı alkol ile serpin kalıplara dökülmüştür.

- Renk katkı maddeleri konusunda dikkatli olun. Bunların çoğu sabunlu karışımı biniyorlar renk değiştirir. Örneğin, Hibiscus gri renge döner yaprakları yeşile yükseldi. Buna ek olarak, kalıp oluşabilir.

- tarifi yazılır fazla yağ eklemeyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.