SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Anüs bir yanma hissi vardır bu yüzden mi

Birçok kişi için, bir çok tatsız ve acı bir olay sorun hakkında oldukça endişeli - anüs bir yanma hissi, son derece yaygındır.

Çok sık bir hastalığın belirtisidir ve sadece doktora dönerek anlamaya ne. Erken tedavi - belirtilerin nedenleri ana şey, farklı olabilir.

anüs kaşıntı hastalıkların neden olabilir , rektum , bu çatlak içerir anüs, hemoroid, siğiller koridor, anal fistülü rektum alanında ve tümörler.

Ortaya çıkan anal fissür önemli nedenleri anüs bir yanma hissi biridir. Çoğu zaman bu rektum katı dışkı gerginlik ve travmatik yaralanmalara neden sık kabızlık muzdarip kişilerde ortaya çıkar.

nedeniyle uygun bakım eksikliği nedeniyle dışkılama esnasında ve enfeksiyon rektum günlük travmatik lezyonlar, ortaya çıkan yaralar iltihap, ağrı, yanma ve kaşıntı yol, bu yüzden hemen proktolojiste bir doktora danışmalısınız zaman.

rektoskopi veya Rektör manoskopiyu, kolonun röntgen muayenesi - muayenede, uzman teşhis testleri önerebilir. Ama önce, böyle komplikasyonların nedenlerini tespit etmek için kan ve dışkı testleri atayacak.

Ayrıca, anüs yanma atopik ekzema, psoriaz, liken planus gibi cilt hastalıklarının bir arka plan üzerinde gösterilebilir seboreik dermatit. anüs yazdırmak da, çeşitli toz, merhem, deodorantlar, kalitesiz tuvalet kağıdı sık kullanımından sürekli bu çok hassas bir alanda deriyi tahriş hatta giysiler neden olabilir.

Kaşıntı anüs bölgesi, cinsel temasla bulaşan Chlamydia ile trikomonya varlığı ile ilişkilendirilebilir. Ayrıca nedeniyle ileri yaştaki erkeklerin büyük çoğunluğunu etkileyen kronik prostatit ve üretrit, için oluşabilir. Kadınlarda, bu belirtiler, kadın cinsel organlarının iltihaplı çeşitli hastalıkların neden olabilir.

eritromisin ve tetrasiklin gibi uygunsuz, dengesiz beslenme - anüs içinde Yanan bazı antibakteriyel ilaçların arka plan üzerinde görüntülenir.

kahve, çay aşırı tüketimi, baharatlı gıdalar aynı zamanda belirtileri görülebilir. Kalıcı depresyon, stres, anksiyete - rahatsızlık göstermek için bir fırsat daha.

(Helmintleri olarak) vücuttaki çeşitli parazitlerin varlığı anüs alanında kaşıntı neden olabilir. Bu belirti olduğunda Enterobiasis hastalığı meydana gelir. Genellikle bu tür hastalık kaşıntı geceleri ortaya çıkar ve üç gün boyunca gözlenen ve sonra kaybolur, ancak birkaç hafta sonra, geri gelebilir. Bu periyodik bu hastalığa neden nesiller pinworms değişikliği neden olur. sindirim pinworms çok sayıda birikimi durmazsa yanma hissi ağrılı ve kalıcı hale gelir.

bu belirtilerin hepsi derhal tıbbi yardım almalısınız ile gerekli tedaviyi almak için.

Buna ek olarak, hijyen prosedürleri hatırlanmalıdır - özellikle sıcak küvetleri, suda çok uzun kalma süresi dahil değildir.

Neden, hem de kaşıntı artırmak olmayacak bakım ürünlerini seçmek gereklidir. anüs yanma hissi varsa, hatırı sayılır önem kuru anüs bakımı gibi bir faktördür - Eğer sık değiştirilmesi yastıkları kullanabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.